t Lampionnenoptocht voor verjaardag Beatrix Anbo-activiteiten in februari Man in eigen garagebox bestolen Zeventienjarige onder invloed achter het stuur Er werd gebridged Babyinloopspreekuur 'Vlijt van vroeger' in Oudheidkamer HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 1 FEBRUARI 2012 23 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de redelijk frisse, maar gelukkig wel droge vrijdagavond op 27 januari was het tijd voor de jaarlijkse lampi onnenoptocht van Stichting Evene ment. Een stoet van bijna honderd deelnemers, kinderen met ouders, werd op sleeptouw genomen door Dorrestein en het Oude Dorp. Dit zorgde voor een tafereel waarbij de straten voor eventjes extra vro lijk verlicht werden en kinderen de hoofdrol speelden. Door Bart Jansen Bij het verzamel- en eindpunt, snack bar Verhage, is het even voor zeven al gezellig druk. Logisch, want de eerste veertig deelnemers krijgen een gratis lampion uitgereikt. De meeste kinde ren hebben overigens al hun eigen lampion meegenomen. Tussen de deelnemers zaten ook en kele creatievelingen, die zelf een lampiongemaakt hadden. Voor drie van hen was er een cadeaubon ge reserveerd. De optocht draaide echter niet om prijzen, maar om de gezellig heid. En uiteraard om de verjaardag van Koningin Beatrix, want dat is de aanleiding voor de lampionnenop tocht. Op 31 januari is Hare Majesteit jarig, maar aangezien deze datum midden in de week valt is er gekozen voor de vrijdagavond voorafgaand aan haar verjaardag. Het was een ge zellige boel in de stoet. Uit de auto die vooruit reed klonken kinderliedjes, die door de jonge kinderen uit volle borst werden meegezongen. Achter- Nieuwerkerk aan den IJssel - De vijfde ronde van de competitie van de Nieuwerkerkse Bridgeclub, ge speeld op maandag 30 januari, werd in de A-poule gewonnen door Ma rijke Blok en Karen Schuddeboom. Zij behaalden de hoogste score van 58.75% en werden op de voet ge volgd door Greet Gallagher en Ada van der Linde met 58.33%. De derde plaats was voor het gelegenheids- paar Selma van den Berg en Michiel de Korver met 57.50%. In de B-poule eindigden Ron van Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin- derfysiotherapie M en M start za terdag 4 februari met een babys preekuur. Ouders die vragen hebben over de ontwikkeling van hun baby kunnen iedere eerste zaterdag van de maand terecht op dit maande- Nieuwerkerk aan den IJssel -Louise Groeneweg, contactpersoon van het maandagse breicafé Zuidpias in De Meander, opent zaterdag 4 februari om 14.00 uur in de Oudheidkamer de nieuwe wisselexpositie 'Vlijt van vroeger". Het gaat om merklappen en ander borduurwerk uit eigen be zit en uit bruikleen. De Oudheidka- aan was het wat stiller, omdat de ge luidsinstallatie niet zover toereikend was. Toch hadden ze ook daar de pas er goed in zitten. Na ongeveer een uurtje wandelen door onder andere de Dorpsstraat en Kerklaan arriveerde de optocht weer bij de snackbar om het vierde en laatste stempeltje en een attentie van Creatist. Domburg en Peter Bijsterveld we derom op de eerste plaats. Deze heren wisten een fabelachtig hoge score te bemachtigen van 70.83%. Tweede werden Wil Blok en Wil Valk met 67.50% en op de derde plaats eindigden Rob en Freddy van Leeu wen met 64.58%. Volgende week wordt de laatste ronde van deze competitie gespeeld. Er zijn spelers die al zeker zijn van een promotie plaats. Toch zijn er nog mogelijkhe den genoeg om een tweede of derde promotie plaats te bemachtigen. lijkse gratis spreekuur, dat duurt van 10.00 tot 12.30 uur. De praktijk is gevestigd aan de Kerklaan 81a. Voor meer informatie: 0180-313045 of www.kinderfysiotherapiemenm.nl. mer van de HVN is open van 14.00 tot 17.00 uur en is gevestigd aan de 's Gravenweg 6a in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht', nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Voor groepsbezoeken op andere da gen kan via 0180-312228 een af spraak gemaakt worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor de maand fe bruari een flink aantal activiteiten op allerlei gebied. Bridge In de Batavier aan de Batavierlaan kunnen alle ouderen bridgen op dinsdagmiddag, aanvang 13.30 uur, kosten 2,50 euro per persoon. Voor meer informatie: 0180-313093. Fitness In het Comenius-College aan het Fresiaveld 20 worden op woensdag om 9.00 en om 10.00 uur fitness lessen gegeven door een ervaren do cente die rekening houd met wat de 'leerlingen' aankunnen. Voor meer informatie: 0180- 313093. Pergamano In de inloopruimte van de Batavier kan op donderdag 2, 9 en 23 fe bruari van 14.00 tot 16.00 uur met pergamano gewerkt worden. Voor inlichtingen en aanmeldingen 06- 24276371 Nieuwerkerkaan den IJssel - De politie heeft zondag 29 januari om 2.30 uur een 17-jarige automobilist uit Nieu werkerk aan den IJssel aangehouden wegens rijden zonder rijbewijs en onder invloed van alcohol. Agenten waren de auto achterna gereden toen hij met hoge snelheid over de Euro palaan voorbij reed. Op de rotonde bij de A20 reed hij terug in de richting van de Kruidenbuurt. De bestuurder reed slingerend en nam de bochten erg ruim. Op het Kroonkruid werd hij staande gehouden voor een controle. De bestuurder bleek zeventien jaar en had de auto van zijn ouders zonder Yoga Aan de Dorpsstraat 32A worden op dinsdag van 9.30 tot 10.30 en van 10.45 tot 11.45 uur en op donderdag vanaf 10.30 uur yoga-lessen gegeven. De groepen zijn klein, een gratis proefles is mogelijk. Voor meer informatie: 0180-313093. Darten en biljarten In de Tap aan de Dorpelstraat wordt vandaag, woensdag Ifebru- ari, en op 15 februari een dartmid dag gehouden. Aanvang 15.00 uur. Kooklessen In de Meander worden kookles sen gegeven. Voor inlichtingen een aanmelden: 0182-373161. Kaarten maken In de Meander kunnen wekelijks op de woensdag om 14.00 uur kaarten gemaakt worden. De kosten bedra gen 2,50 euro. Voor meer informatie: 0180-313175. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 84-jarige man uit Nieuwerkerk is maandag 30 januari om 14.15 uur van zijn portemonnee bestolen in een garagebox aan de Verzetstraat. De man had net getankt bij een Shelltankstation aan de Europalaan en reed daarna naar zijn garagebox. Terwijl hij binnen was kwamen een man en een vrouw van ongeveer achttien jaar druk pratend de box binnen. In een buitenlandse taal spraken ze tegen de Nieuwerkerker, terwijl hij naar achteren werd ge duwd. Geschrokken schreeuwde hij terug, waarna de twee weggingen. De Nieuwerkerker miste even later zijn portemonnee. Politie doet onderzoek en verzoekt getuigen zich te melden via 0900- 8844. Samtiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel j ftgBtSjW (tewfijvwri- Tel. (0180)31 41 12 •info@arbeco.nl toestemming meegenomen. Hij bleek ook onder invloed te zijn van alcohol. Een blaastest gaf een resultaat van 590 ug/l. De politie maakt proces-verbaal op tegen de Nieuwerkerker en heeft zijn bromfietsrij bewijs ingevor derd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23