mm Hollands Glorie bij Wereldwinkel Gamma eist schorsing bestemmingsplan Hornbach Paranormale avond Workshop Feestelijk Inpakken Avond voor Komt de nieuwe Iris Kroes uit Zuidpias? Passagevrouwen Kidsdisco in 't Blok Hollands GlorieU v'm rrrrrmi HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 1 FEBRUARI 2012 25 Raad van State - zitting Taizé-viering Gideonbijeenkomst Op schoot beginnen met muziek Uitslag zesde speel avond BC IJsselbridge Alcoholcontroles op Schielandweg en Hoofdweg t -*,• r>. «fct. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hollan ders varen al sinds de zeventiende eeuw de wereld rond. Nederlanders zijn echte wereldreizigers. Inmiddels zijn er aardig wat culturen gemixt en liggen onze oer-Hollandse produc ten in een wereldse uitvoering op de schappen van de Wereldwinkels. De Wereldwinkel verkoopt stroopwafels met rietsuiker uit Paraquay en ho ning uit Nicaragua. Chocolademelk met cacao uit Ghana, tulpenvazen uit Thailand en gelukspoppetjes in Delftsblauwe kleertjes uit Brazi lië. We koken tegenwoordig oma's stoofpot in een tajine en we kruipen bij de kachel met een Thaise mok van onmiskenbaar Hollands design van Piet Hein Eek. De Wereldwinkel is dé fairtrade cadeauwinkel van Nederland. Met de verkoop van fairtrade produc ten investeert de Wereldwinkel in een leefbare wereld voor iedereen. De Wereldwinkel is gevestigd aan Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State beslist binnen twee weken over mogelijke schorsing van het bestemmingsplan voor de vestiging van een bouwmarkt van Hornbach aan de Laan van Avantgarde in Nieuwerkerk. Dat maakte de voorzitter van de Raad vrijdag 27 januari be kend na afloop van een spoedzitting. Op deze poster staat een geluks- poppetje, maar waar? Onder de goede antwoorden wordt een koffiepakket verloot. de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting VEDJ verzorgt op vrijdag 24 fe bruari een paranormale avond waar Marianne van Peelen met haar 'wat ten' op bezoek komt. Het wordt een 'luchtige' avond met een aardige dosis humor. Er mag één voorwerp per persoon ingeleverd worden, en geen foto's van levende personen. De avond begint om 20.00 uur, is be stemd voor iedereen van veertien jaar en ouder en wordt gehouden in Con Musica, tweede gebouw op de vel den van w Nieuwerkerk. De toegang bedraagt 5,- euro. Vooraf aanmel den, verplicht, kan via 06-14606126, geen sms of voicemailbericht. Ook via info.vedj@gmail kan men zich aanmelden onder vermelding van naam en telefoonnummer. Die spoedzitting was aangevraagd door de concurrerende bouwmarkt Gamma. Volgens de advocaat van Gamma heeft de gemeente Zuid- plas ten onrechte de vestiging van Hornbach mogelijk gemaakt met dit nieuwe bestemmingsplan. Volgens de gemeente Zuidpias is die vestiging al grotendeels moge lijk op grond van een in 2006 ver leende ontheffing en bouwvergun ning. Maar Gamma vindt dat de gemeente die eigenlijk had moeten intrekken, omdat Hornbach daar toen niets mee heeft gedaan. En intussen gelden nieuwe regelingen, waaronder provinciale, waaraan de gemeente had moeten toetsen. Mo gelijk zou dan blijken dat de nieuwe bouwmarkt van Hornbach daar dan ongewenst is. Maar de gemeente vindt die toet sing aan nu geldend beleid over bodig. Hornbach heeft ook zonder meer het recht om al te bouwen. De gemeente weigert namelijk de in 2006 verleende ontheffing en bouwvergunning in te trekken. Toen die werden verleend, is al getoetst aan de toen geldende regelingen. Bovendien heeft de provincie ge oordeeld dat er ook geen strijd is met nu geldend beleid. Het nieuwe bestemmingsplan laat als extra toe dat een geplande bui tenruimte mag worden overkapt en bij de bouwmarkt wordt getrokken als verkoopruimte. Alleen hiervoor moet nu nog een aparte vergunning worden verleend. Volgens de voorzitter van de Raad is het de vraag of het hier gaat om een nieuwe of een bestaande situ- ,atie. Nu is er weliswaar nog een braakliggend terrein, maar juridisch gezien is de invulling van dat ter rein al lang grotendeels geregeld. Oordeelt de Raad dat er toch sprake is van een nieuwe situatie, dan is de gemeente mogelijk in de fout gegaan door niet aan de nieuwste regelingen te toetsen. De Raad komt eerst met een voorlo pig oordeel. Valt dat gunstig uit voor Hornbach, dan start die meteen met de bouw. Dat is overigens wel voor eigen risico, want het eindoordeel van de Raad komt pas over een half jaar. Marianne van Peelen en haar 'watten'. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 wordt maandag 20 februari van 20.00 tot 22.00 uur een creatieve workshop 'cadeau tjes feestelijk inpakken' gegeven. Er worden verschillende inpaktech- nieken geoefend en er worden ver sieringen gemaakt. Voor inpak- en versiermateriaal wordt gezorgd. De kosten bedragen 20,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: 06-29203734 of inpakcursus@live.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De le den van de christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbeweging Passage komen donderdag 9 februari bijeen in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Tij dens het eerste deel van de avond wordt teruggeblikt op het afgelopen seizoen; in het tweede deel gaan de aanwezigen op creatief gebied aan de slag onder leiding van Alie Delhaas. De avond begint om 20.00 uur; ook niet-leden zijn welkom; zij betalen 2,50 euro. Deur open om 19.45 uur. Voor meer informatie: 0180-312402. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor kids tussen de zeven en dertien jaar wordt vrijdag 10 februari van 19.00 tot 22.00 uur een kidsdisco in 't Blok gehouden. De toegang is vrij; volwassenen zijn aanwezig om een oogje in het zeil te houden en er is wordt geen enerydrank geschon ken. De 19-jarige Iris Kroes is de winnaar van het tv-programma The Voice of Holland. Het meest bijzondere aan haar optredens was misschien wel dat zij zichzelf begeleidde op de harp. De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool verzorgt harp - en zanglessen. Komt de nieuwe Iris misschien uit de gemeente Zuidpias? Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw de Bron aan. de Ringvaartlaan 16 wordt zondag 5 februari om 17.00 uur een Tai zé-viering gehouden met mede werking van de cantorij van de Bron en van diverse muzikanten. Een Taizé-viering heeft een me ditatief karakter door zang, lezing gebed en stilte. De lied.eren zijn eenvoudig en worden door het gelegenheidskoor ingezet, waarbij iedereen vervolgens wordt uitge nodigd mee te zingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gi- deonbijeenkomsten zijn laag drempelige diensten speciaal bedoeld voor mensen die op een ontspannen manier meer willen weten of leren over de God van het christelijk geloof. Belangstel lenden zijn zondag 5 februari om 11.00 uur welkom in Gideonschool aan het Kroonkruid 107 voor een Gideonbijeenkomst met als thema 'zo mooi'. Hierbij worden, onder muzikale begeleiding, een aantal liederen gezongen. Voor meer informatie: 0180-320922. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Muziekschool start vrijdag 3 en maandag 6 februari een korte cur sus Muziek op Schoot voor heel jonge kinderen van 1-2 jaar. Sa men met een (groot)ouder leert het kind plezier aan muziek te be leven. Voor meer informatie: www. muziekschoolnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zesde speelavond van de derde ronde van de parenwedstrijden, gespeeld op maandag 30 januari, is in de A-lijn met IMP 72,0 ge wonnen door Jaap Zeedijk en Her man Holleboom; 2. Leo de Hoog en Virginia Harpal 34,0; 3. Jan Mud en Herbert Berkhuysen 24,0. B-lijn: 1. Aad en Joop van Hoog straten 24,0; 2. Tonnie van Ger- wen en Joke Vermeulen 23,0; 3. Hermine Vorstenbosch en Jolande Boorsma 21,0. C-lijn: 1. Titia Mud en Judith van Voorbergen 42,0; 2. Annie Dul en Jannie Otterspeer 22,0 en 3. Kit ty van Meurs en Ans Bakker-van Vliet 19,0. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft in de avond van za terdag 28 en de nacht van zondag 29 januari een alcoholcontrole ge houden op de Schielandweg en de Hoofdweg. Er werden 264 blaas- testen afgenomen. Een ervaren bestuurder blies 320 ug/l, terwijl de limiet 220 ug/l is. Een 17-jarige jongen werd op het Kroonkruid aangehouden. Hij reed met hoge- snelheid voorbij en bleek onder invloed te zijn van alcohol, name lijk 590 ug/l. fjr v V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25