Toernooi om de Zilveren Dame Vrijdag ijsmeting bij Moord rechtse IJsclub Van der Meer waarnemend burgemeester Oostflakkee Workout on Ice Technieklessen Sjaloomschool en De Rank Voorlezen in bibliotheek HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 1 FEBRUARI 2012 29 Moordrecht - Schaakvereniging De IJssel organiseert ook dit jaar het toer nooi om 'De Zilveren Dame'. Het gaat om in totaal zes ronden, die worden gespeeld in De Zespunt aan de Molenlaan op de maandagen 13 februari, 12 maart, 2 en 23 april, 21 mei en 11 juni vanaf20.00 uur. Vervolg van voorpagina Schaatsplezier op de ijsbaan in Moordrecht, januari 2010. (foto: archief Hart van Holland) Moordrecht - "Je moet eerst ijs hebben", zegt Ad Kraan van Moordrechtse IJsclub nuchter als we hem vragen naar de plannen van 'zijn' ijsclub. De club heeft uiteraard een draaiboek en altijd een uitgebreid programma voor handen. "Zowel voor volwassenen als voor kinderen wordt er door ons altijd heel veel georganiseerd. En met de voorspelde vorst zijn we ook wel hoopvol gestemd, maar we hebben hier niet te maken met een landijsbaan. Er moet dus wel elf tot twaalf centimeter ijs liggen voordat er veilig geschaatst kan worden." De ijsbaan, schitterend gelegen midden in een woonwijk, heeft als nadeel dat het er minder snel vriest. "Momenteel ligt er een héél klein laagje en moeten we ook de zwem vogels nog zien te verleiden ergens anders naartoe te gaan. Het bestuur heeft besloten vrijdag een ijsmeting te doen en wellicht dan een beslis sing te nemen over eventuele ope ning. We houden het nu natuurlijk allemaal al heel goed in de gaten en zorgen ervoor dat er niemand roet in het eten gooit door alvast het ijs te betreden." Als het eenmaal zo ver, is het draaiboek zo uit de kast getrokken en kan alles, met inzet van veel vrijwilligers, in korte tijd in gang worden gezet. "Met name op de woensdagmiddag en zaterdag wordt er vooral veel voor de kinde ren georganiseerd. Zodra we meer weten gaan we de scholen langs om te melden dat we zeker weer een Elfstedentocht voor de kinderen gaan houden, zoals we dat ook be gin 2010 hebben gedaan." Voor actuele informatie kunnen schaatsliefhebbers terecht op: www.moordrechtseijsclub.nl. Voor dit toernooi speelt men per ronde een minimatch bestaande uit drie partijen tegen dezelfde tegen stander met respectievelijk een be denktijd van zestig, twintig en vijf minuten per persoon. Na drie ron den gaan de acht hoogst geplaat sten door voor de Zilveren Dame trofee en de overigen voor de Hoek- veldtrofee. Deze permanente wisselprijzen zijn thans respectievelijk in bezit van Henk-Jan Evengroen van schaakver eniging Messemaker 1847 en Leen Boonstra van schaakvereniging De IJssel. Daarnaast zijn er prijzen in natura voor de tien deelnemers met de beste resultaten. Met één ronde per maand is het Moordrecht - De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jan Franssen, benoemt met ingang van 1 februari Huub van der Meer tot waarnemend burgemeester van de gemeente Oostflakkee. De 68-jarige Van der Meer is lid van het CDA. De commissaris heeft, na overleg met de fractievoorzitters van de gemeenteraad, besloten om tot de verwachte herindeling toernooi ook bijzonder geschikt voor schaakliefhebbers die niet in de ge legenheid zijn om regelmatig een partijtje te schaken. Men is voorts niet verplicht aan alle ronden deel te nemen en desgewenst kan bij verhindering op één der speelavon den in onderling overleg zo mogelijk een vervangende speeldatum wor den vastgesteld. Voor jeugdspelers kunnen de speeltijden worden aan gepast zodat de partijen rond 22.00 uur zijn beëindigd. De deelname kosten voor niet-leden van De IJssel bedragen 10,- euro. Voor meer informatie en aanmel ding: 0182-533582 of aad@bigberg.tweakdsl.nl) op Goeree-Overflakkee per 1 ja nuari 2013, een waarnemend bur gemeester te benoemen. Van der Meer is tevens tot 1 maart waar nemend burgemeester van de ge meente Strijen. Van 2006 tot 2010 was Van der Meer waarnemend burgemeester van de gemeente Moordrecht en van 2010 tot 2011 was hij waarnemend burgemees ter van Zederik. Moordrecht - Mocht het nartuurijs woensdag 8 februari dik genoeg zijn, dan verzorgt FitEtFun Sports, mis schien wel als eerste in Nederland, een fitness 'Workout on Ice'. Het glijden over het ijs vormt een prima training voor de bil- en beenspieren. De schaatskunst hoeven de deelne mers niet onder de knie te hebben, want de workout wordt gedaan op schoenen! Na afloop is er warme chocolademelk voor de sportieve- lingen. Voor meer informatie: 06-53149438. Moordrecht - Techniek en weten schap zijn niet weg te denken in de wereld van vandaag. Op de Sja loomschool en School met de Bijbel De Rank maken kinderen kennis met dit vak op een speelse manier. De techniekmiddagen maken de leer lingen bewust van de techniek om zich heen. Op de Sjaloomlocatie gingen de groepen 5 tot en met 8 met groot Aandacht voor techniek. enthousiasme aan het werk met het thema 'winterspeeltuin'. Glijbanen, schommels, kabelbanen, wippen, knikkerbanen en draaischij ven; het werd met trots aan het eind van de dag gepresenteerd aan de ouders. Op de Ranklocatie hadden de groe pen 1 tot en met 4 onder andere aandacht voor onderwerpen als drijven en zinken, lucht en isolatie. Vrijdag speelde poppentheater Dubbele Jan vooreen uitverkochte zaal meteen enthousiast publiek. Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen begonnen de Voorleesdagen dit jaar al vroeg. Van het geld van de aanmoedi gingsprijs van Machteld Dutman, die de bibliotheek eerder dit jaar gekregen heeft, werden materialen aangeschaft om meer met interactief lezen bij het project '50+ leest voor' te gaan doen. Voorafgaand aan de Voorleesdagen hield de bibliotheek een workshop, zodat de voorleesoma's hiermee aan de slag konden. Deze voorleesoma's gaan zes weken voorlezen op de kinderdag verblijven en peuterspeelzalen in Moordrecht. De Voorleesdagen gingen woensdag 18 januari van start met een voor leesontbijt. Wethouder Verbeek las het bekroonde boek 'Mama Kwijt' voor aan de peuters van het Grut- tonest/Kwetternest. Hierna stond er een ontbijt voor de 28 peuters klaar. In totaal kwamen negen groepen 1/2 van de basisscholen uit Moor drecht op bezoek. Voor hen was een speciaal programma gemaakt rond om Mama kwijt. De tekeningen van hun mama die de kinderen daarbij maakten zijn in de bibliotheek te bewonderen. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29