De diversit dichters in eit van de dop ji'bi imumi cupop- name ra cnvun i m Ysselpunk Reunion Fest Young Dock Festival HART VAN HOLLAND PEPTALK 1 FEBRUARI 2012 31 Langlaufen Stroom Mijn bloed stroomt zoals het water van een waterval. Gedachten en emoties verdwijnen. Een stroomschok van het stopcontact. Een storing, er is geen licht. Geen volt, watt en ampère. Eneco belt, er is kortsluiting. De meterkast slaat op hol, de kabel knapt. Er is geen elektriciteit. Mijn gevoelens verdwijnen. Ik ben het zat. Ik trek de stekker eruit. Brian Twigt Klas 3A Confusion Kroeg Woensdag kroegavond i TfT" ipiT''iTiWBftlWlftrtfrfcir.eif /fJM Cl. Reitim Winkl/Waddinxveen - Lang laufers Lilian en Carine Leijn en Tos co en Nicole de Wit hebben prima gepresteerd tijdens de door de NskiV georganiseerde Nederlandse kampi oenschappen langlaufen. Lilian sloeg een dubbelslag door in het algemene klassement de titel te behalen op zowel de klassieke als de skate afstand. Dit leverde ook in haar eigen leeftijdsklasse tweemaal een gouden plak op. Tosca wist op beide afstanden in het algemeen klassement beslag te leggen op de tweede plaats, zilver. In haar eigen leeftijdsklasse behaalde ze twee maal de eerste plaats. Nicole werd in het algemeen klas sement op de skate afstand vierde en op de klassieke afstand derde. Het resultaat was een geheel Wad- dinxveens podium op deze afstand. In haar eigen leeftijdsklassement behaalde Nicole tweemaal een zil veren medaille. Carine tot slot heeft Een volledig Waddinxveens podium in Duitsland. in haar eigen leeftijdsklassement tweemaal een gouden medaille ver overd. In het algemeen klassement wist ze zeer verdienstelijk tweemaal beslag te leggen op de negende plaats. De winnaars krijgen - naast complimenten - een boekenbon. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na jaren van afwezigheid is Ysselpunk weer terug met een knallend reünie feest op zaterdag 11 februari. Te ho ren zijn Rot van de Dam die er op de allereerste editie van Ysselpunk in 2002 al bij was. Ook Kezus Krijst was al eerder op Ysselpunk te bewonde- Kids DeeJay Ricardo timmert hard aan de weg. Ooit begonnen als dj tijdens de maandelijkse kinderdisco in een wijkcentrum, verzorgde Ri cardo inmiddels ook al optredens ren en I wannabee and the Wanna bees zijn bekend in Nieuwerkerk van optredens op het Raadhuisplein en op Blokpop. Skapiche?! is de knal lende afsluiter van het feest met uptempo party ska. De deuren van 't Blok gaan open om 20.30 uur; de toegang bedraagt 4,- euro. in onder andere de Heineken Music Hall tijdens het grote Hitz voor Kidz concert. Vanaf vandaag, woensdag 1 februari, is de clip te bekijken op Youtube. Nieuwerkerk aan den IJssel - Menig literair zwaargewicht krijgt de bibli otheek niet voor de helft vol met een lezing. De dichtende rookies van het Comenius College weten dit kunstje wel te flikken. De leerlingen uit klas I tot en met 4 droegen donderdag 26 januari voor uit eigen werk in het kader van Nationale Gedichtendag. Door Pepijn de Groot Op deze dag worden er door heel Ne derland en Vlaanderen activiteiten georganiseerd die een link met po- ezie hebben. In Nieuwerkerk wordt poëzie ook nog eens gekoppeld aan muziek, want ook leerlingen van de muziekschool zijn aanwezig om van zich te laten horen. Ruben van Streun speelt een lied van Coldplay op de piano en Camille Bakker kruipt achter hetzelfde instrument om het zware Comptine d'un autre été te spelen, de soundtrack van de film Amélie. Iets luchtiger is de muziek van Senny Vegter en Lex van Vianen. Respectievelijk als zanger en gitarist laten zij liedjes horen van Blof en Oasis. En dan de dichters. Zij hebben geen gitaarspel om op te swingen of een pianokruk om zich aan vast te klam pen. Zij hebben alleen dat blaadje met regels, de microfoon en tiental len ogen op hen gericht. Veel van de dichters kijken zenuwachtig naar de microfoon op het podium. Na de eerste voordracht is het ijs echter gebroken. Shasiel uit klas 1 vertelt hoe hij zich laat meevoeren op de stroom. "Eenmaal aangekomen zie ik een eiland met krabben, .vissen en mooie meiden. Ik voel me hier nu wel happy." Een paar toeschouwers gniffelen. Ook de jury - die bestaat uit Judith van Voorbergen en de do centen Bart Belonje en Willemijn van Gellecum - kan een glimlach niet onderdrukken. Stroom Stroom is dit jaar het thema van de Nationale Gedichtendag. Elke leer ling heeft het thema anders uitge werkt. Verkeersstromen, stromende wateren of elektriciteit: de diversi teit van het thema komt goed naar voren. Esther van Esch, docent Ne- Rotterdam - In de Rotterdamse Schouwburg vindt op donderdag 29 en vrijdag 30 maart de vierde editie van het Young Dock festival plaats. Conny Janssen Danst brengt 'Meer Ruis', waarin de confrontatie wordt aangegaan tussen de krachtige ei gen danstaal van de Rotterdamse choreografe Conny Janssen en de rauwe energie van een nieuwe generatie jonge, ongepolijste dan sers. Theatergroep Siberia brengt de voorstelling 'Dossier Odyssee', waarin oorlogsheld Odysseus na jaren van omzwervingen terugkeert naar huis, waar zijn vrouw Penelope niets meer van hem wil weten. De acteurs van Young Stage en Theatergroep Siberia laten tijdens derlands aan het Comenius, heeft een verschil opgemerkt tussen meis jesgedichten en jongensgedichten. "Vaak gaat het bij de meiden over liefde. De jongens dichten liever met humor: zij hebben het bij stroom over stopcontacten of Eneco." Na de kerstvakantie zijn de leerlingen in de lessen Nederlands veel bezig geweest met poëzie. Aan talent ont breekt het niet volgens Van Esch. "In het begin gaat het moeilijk, omdat ze poëzie nog niet echt kennen. Als de leerlingen eenmaal bezig zijn komt het talent boven drijven." Van de zestien poëten wordt een aantal winnaars gekozen. Van elke klas krijgt de beste een boekenbon. Bovendien is er een overall winnaar. Uiteindelijk is Daphne Wagelaar de winnaar van klas 1, pakt Jimi Kop- pelle de prijs van de tweedeklassers. In klas 3 gaat de prijs naar Brian Twigt en Jasmin Pragt wordt uitge roepen tot Dichter des Vierdeklas sers. Jammer genoeg zijn drie van de vier prijswinnaars niet aanwezig om hun prijs in ontvangst te nemen. Brian Twigt wordt uitgeroepen tot overall winnaar. "Het is een leuk ge dicht. Bij ons bracht het een glim lach op het gezicht", aldus juryvoor zitter Judith van Voorbergen. "Ik trek de stekker eruit", zijn de laatste woorden van Brians ge'dicht. Met die metafoor zette SP'er Jolanda Sap zichzelf vorig jaar nog flink voor schut in de Tweede Kamer; poëet Brian sleept er mooi een prijs mee in de wacht. de inloop van de Fanatics School Edition een spectaculaire surprise act zien vanaf het Schouwburg plein tot in de hal van de Rotter damse Schouwburg. De Fanatics School Edition is een talentenjacht voor en door scholen waar gestre den wordt om de titel 'beste talent van de stad'. De deelnemers zijn in een voortraject door professionals gecoacht en voorbereid op hun op treden in de Grote Zaal van de Rot terdamse Schouwburg. Tickets zijn verkrijgbaar via 010- 4118110, aan de kassa van maan dagtoten met vrijdag van 11.00 tot 17.00 uur of via www.youngdock. nl. Betalen met de cultuurkaart is mogelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Alterna tieve muziek op zaterdag 18 februari in 't Blok. Jan draait van alles, als het maar alternatief is. Wave, punk, ska, futurepop, elektra en aanverwante muziek. Verzoekjes kunnen ingediend worden en eigen muziek meenemen mag ook. Aanvang 20.30 uur en de entree is gratis, 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 1 fe bruari, en 8 februari als altijd geopend voor de 'breek van de week'. Daniël en Michiel staan achter de bar en verzor gen de muziek en de drankjes. Lekker uit de sleur met elkaar aan de bar han gen of een potje tafelvoetbal spelen. De bar is geopend vanaf 20.30 uur. Citylife stond op zijn kop tijdens de opname van de nieuwe clip 'Famous' van Kids Deejay Ricardo. Reeuwijk - Citylife stond woensdag 25 januari volledig op zijn kop tijdens de videoclip opnames voor de nieuwe hitsingle 'Famous' van Kids DeeJay Ri cardo. Binnen een week werd de volledige organisatie in elkaar gezet; een echte filmploeg, beveiliging, theaterspots, fotograven, figuranten en de dansschool waren allemaal aanwezig.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31