W Wethouder Karakus sluit jubileumjaar woningcorporatie SOR af Show watje kan! Geen baby spreekuur Insteken, omslaan Kinderatelier in Kristal Veel belangstelling voor Kunstwerk aan de winkel «li BOVAG HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 1 FEBRUARI 2012 33 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velgen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert voor vrijdag 2 maart een talentenjacht in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Kin deren die altijd al op een podium hebben willen staan om te tonen hoe goed ze kunnen dansen, zingen, jongleren, grappen maken of een ander talent hebben, krijgen nu hun kans. De jeugdige talenten, verdeeld in twee categorieën, van vier tot en met acht jaar en van negen tot en met veertien jaar, worden beoor deeld door een professionele jury waarin onder meer Sharon Doorson zitting heeft. Te winnen prijzen zijn onder meer een fotoshoot met een professionele fotograaf en een op treden tijdens de landelijke finale op woensdag 11 april in een echt the ater. Aanmelden kan tot vrijdag 10 februari via 010-2518988 of www. cursusenzo.nl. Nesselande - CurZusEtZo verzorgt een workshop 'bezige breisels en hippe haaksels'. Heb je ooit leren breien of haken, maar laatje nu een steekje vallen of wil je het alsnog leren, kom dan op woensdagavond 8 februari naar Kunstwerk aan de Winkel. Na afloop vormen de woor den 'insteken, omslaan, doorhalen, af laten glijden' geen geheime code meer. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988, aan de balie van De Kristal op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur of via www.cursusenzo. nl. Nesselande - Op initiatief van Stichting Buurtwerk Alexander kun nen kinderen in de leeftijd van zes tot negen jaar iedere woensdag van 13.30 tot 14.30 uur knutselen in het Nesscafé in De Kristal aan de Cypru slaan 404. Vandaag, 1 februari, kun nen de kinderen bloemen schilderen op canvas en op 8 februari staan de activiteiten in het teken van Valen- Nesselande - De kinderfysiothe rapeut van gezondheidscentrum Nesselande, gevestigd in de Kris tal, houdt zaterdag 4 februari geen baby spreekuur. Vragen stellen over de ontwikkeling van uw baby kan via 010-2229746, 010-2229742 of fysiotherapie@ gcnesselande.nl. tijnsdag. Dan wordt een cd met een persoonlijke tekst gemaakt in de studio van jongerencentrum Xpres- Zo. Voor deze dag is het raadzaam vooraf aan te melden. De kosten be dragen 2,- euro per middag. Voor meer informatie en aanmel den: baliekristal.sba@buurtwerk- alexander.nl of 010-2862760. Nesselande - Buurtgalerie 'Kunst werk aan de winkel' is sinds de open stelling ruim twee weken geleden een geliefd pand bij kunstliefheb bers en bij het winkelende publiek in Nesselande. Zondag 29 januari werd een nieuwe expositie van een groep kunstenaars uit Nesselande en deelgemeente Prins Alexander geopend. De expo sitie omvat werk Astrid Vonk, Ivonne van Nieuwendijk, Carry van Delft, Elly Kern, Karin Berg, Nel van de Poel, Ineke Robert en Marianne van Ringelenberg. Popkoor Ness liet van zich horen door een 'flashmob' in te zetten. Kunstenaars en bezoekers werden verrast door deze spontane manier van optreden. De flashmob is terug te kijken op: you tube flash mob nesselande face in the crowd. De expositie is te bezichtigen op maandag, woensdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op woensdag en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl. Nesselande - In januari 2010 bestond Woningcorporatie SOR 25 jaar en om dat te vieren organiseerde men in de ca. vijftig gebouwen in Rotter dam, Brielle en Westvoorne lunches voor de bewoners. Het jubileumjaar werd op 25 januari van dit jaar af gesloten met een lunch in de Kristal, waarbij wethouder Hamit Karakus, met 'wonen' in zijn portefeuille, en directeur-bestuurder Harry Rietveld van SOR uitserveerden. Door Marianne Fortuin Van mei vorig jaar tot de lunch in de Kristal vorige week werden zo de meer dan vijfduizend huurders van SOR - gericht op huisvesting van 55-plussers - bij de viering van het jubileum betrokken. In totaal wer den 65 lunches aangeboden, plus verspreid over het jaar kleine pre sentjes zoals de SOR koektrommel. Bij de lunches was steeds muziek; in de Kristal trad muzikant-troubadour Peer van der Burgh op. Harry Rietveld: "Al die dagen zijn verschrikkelijk succesvol geweest, en ook de koektrommel is een groot succes. Het gaat niet alleen om het innen van de huur, maar ook of u prettig woont. We hebben nog vijf honderd woningen in aanbouw en dat is zeker in deze crisistijd een mooi gegeven." Karakus: "Ik ben heel blij uitgenodigd te zijn, om samen met u te mogen lunchen en u te mogen verzorgen. U hebt heel veel inzet gepleegd voor Rotterdam en daarom is het belang rijk dat u goed verzorgd wordt." De toespraak van de wethouder werd onderbroken toen de rolluiken van het restaurant plotseling naar beneden gingen. Bewoonster Jeanet van Santbergen kon nog net de goudvis redden, die op de bar stond. Karakus reageerde spontaan: "Je zou bijna denken dat hier iemand van de oppositie is..." Even later kwamen enkele brandweerlieden binnen, vanwege een brandalarm elders in het gebouw, maar gelukkig was er niets aan de hand en kon de lunch beginnen. Karakus en Rietveld kregen beiden een sloof om en mengden zich on der de bewoners, die zich de maal tijd goed lieten smaken. Er waren broodjes, salades en allerlei soorten beleg. De reacties waren uiterst po sitief: "Heerlijk eten!" "Uit de kunst!" "Heel gezellig!" Sandra Winkels, communicatiead viseur bij SOR: "De medewerkers kregen een uitje aangeboden én voor onze relaties hebben we in maart een seminar georganiseerd. Met achttien medewerkers en twee leden van de Raad van Commissa rissen zijn we naar Ghana geweest, vooreen sponsorproject van Habitat for Humanity. Ook van onze relaties hadden we hiervoor geld gekregen. Dat. is heel anders bouwen dan hier." De bordjes voor de bewoners worden gevuld, links Hamit Karakus, rechts Harry Rietveld. Ongeveer 250 bezoekers waren aanwezig bij de opening van de expositie. Zevenhuizen Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33