klikken AV'47 bereidt zich voor marathon Rotterdam Mix team 1 kampioen Moerkapelle krijgt kansen maar verliest Winst in eigen huis Remco Visser prolongeert clubtitel 38 HART VAN HOLLAND SPORT 1 FEBRUARI 2012 NTTC start met overwinning Maximale score voor Boulers Atletiek Badminton Voetbal Volleybal Tafeltennis Het mixteam van Zevenhuizen werd kampioen. Zevenhuizen - Het Mix team 1 van badmintonvereniging Zevenhuizen, bestaande uit Henk den Hartog, Ronald Luijtjes, Linda Janssen, Corine Lourier en Nathalie Kapteijn, won deze week de laatste wedstrijd uit tegen Maasdam met 5-3. Daarmee werd het kampioenschap binnengehaald en gaat het team een klasse hoger spelen. Zevenhuizen - De volleybalsters van de Burgst kwamen zaterdag 28 januari op bezoek in Zevenhuizen. In een wedstrijd waarin de dames uit Breda goed tegenstand boden, was het de thuisploeg die de winst pakte. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste team van NTTC is de nieuwe competitie goed begonnen door met 6-4 te winnen van het derde team van de Treffers uit Roelofarends- veen. Het was een gelijk opgaande strijd die in totaal vier uur duurde waarbij zeven wedstrijden pas in de vijfde en laatste game werden be slist. Uitblinker was Eric Disseldorp die ongeslagen bleef. Gezien de uitslagen van de twee andere wed strijden in deze poule (6-4 en 5-5) belooft het een spannende compe titie te worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de uitschakeling van JBC Nieuwerkerk in de landelijke competitie vorige week was er dit weekend wel goed nieuws. In de afdelingscompetitie speelden zaterdag 28 januari drie teams met voor alle drie een maxi male score. Met drie keer 6-1 wer den de tegenstanders resoluut naar huis gestuurd. Team 1 nam het op tegen Les Francophiles uit Rot terdam. Team 2 won van koploper Vlaardingen. Topscorer was team 3 dat tegen Gouda een saldo scoorde van 48 punten. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Bij de start van de eerste set wer den de intenties van de thuisploeg direct zichtbaar. De dames van Nesselande startten zeer gecon centreerd en fel wat resulteerde in een lage foutenlast en in een winst van 25-20 in de eerste en 25-16 in de tweede set. In de derde set na men de bezoeksters de leiding. On der druk ging de thuisploeg steeds geforceerder spelen met als gevolg dat er steeds meer fouten werden gemaakt en de Burgst er met de winst vandoor ging. De vierde set ging tot halverwege gelijk op waar na de ploeg uit Breda langzaam een aantal punten voorsprong nam. Bij 14-18 werd er orde op zaken gesteld maar op 24-22 stelde de scheidsrechter met een merkwaar dige beslissing de setwinst nog even uit, maar het was Nesselande dat de controle behield en met 25- 23 de laatste set naar zich toe trok. Eindstand 3-1. Zaterdag 4 februari wacht de derby tegen VCN uit Capelle aan den IJssel om 14.00 in sporthal Oostgaarde. Moerkapelle - Moerkapelle speelde zaterdag 28 februari thuis tegen Rohda '76 uit Bodegraven. Moer kapelle startte veelbelovend aan vallend. Rohda '76 had duidelijk moeite met dit spel en had weinig in te brengen. Moerkapelle creëerde een serie kansen maar, zoals vaak het geval is viel het eerste doelpunt vlak voor rust aan de andere zijde. Het was de middenvelder Van Dam van Rohda'76 die met een slimme maar heel goed uitgevoerde hoge boogbal de iets te ver voor zijn doel staande keeper Slingerland totaal verraste. Rohda '76 kwam zo, ge let op de veldverhouding, enigszins gelukkig op voorsprong. Vlak na het doelpunt maakte een van de mid denvelders van Rohda '76 voor de tweede keer een ernstige overtre ding, die de goed leidende scheids rechter beide keren met geel, dus rood, bestrafte. Na rust stond er een ander Rohda '76 tussen de lijnen. Met veel meer beleving dan Moerkapelle ging Rohda '76 de strijd aan om met tien man één of meerdere punten mee te nemen. Moerkapelle viel aan en Rohda'76 is kennelijk op haar best als zij mag counteren. Tien minuten voor tijd was het een keurig uitge speelde Rohda '76 aanval waardoor de tweede treffer genoteerd kon worden. Moerkapelle probeerde het daarna nog wel maar de echte bele ving en overtuiging ontbraken. Moerkapelle - Bij tafeltennisvereni ging TZM deden bijna alle senior leden mee aan het jaarlijkse club kampioenschap. Na diverse partijen in de plaatsingspoules stonden in de tussenronde drie pittige duels op het schema. Gert Zoet moest aantreden tegen regerend kampi oen Remco Visser. Zoet, afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de 5e klasse duo, wist wel de tweede game van tweedeklasser Visser af te snoepen, maar verloor toch met 2-1. Teamgenoot Marcel Drost moest het opnemen tegen Frank van Waaij, teamgenoot van Vis ser. Van Waaij won de eerste game met 11-8. In de tweede game nam Drost een 5-1 voorsprong, maar helaas was dit niet genoeg voor de winst. De laatste partij in de tus senronde ging tussen Adrie Bout en Coerd van Kasteel. Meervoudig clubkampioen Van Kasteel liet zich niet verrassen door de fanatiek ver dedigende Bout. In de finalepoule won Van Waaij met 2-1 van Van Kasteel. Vervolgens trad Van Kas teel aan tegen Visser. Beide aanval lend ingestelde spelers maakten er een mooie wedstrijd van die uit eindelijk door Visser met 11-7 werd gewonnen. De laatste partij van de avond moest dus de kampioen op leveren. Net als vorig jaar stonden de teammaten Van Waaij en Visser tegenover elkaar. Van Waaij pro beerde van alles en met lepe bal letjes en fantastische rally's werd het een mooi schouwspel voor het publiek. Uiteindelijk wist Visser met 13-11 en 11-8 de overwinning naar zich toe te trekken en mag zich nu een jaar clubkampioen noemen. Wie ook eens een balletje wil slaan, ook van buiten Zevenhuizen, is welkom in dorpshuis Op Moer op de donderdagavond vanaf 20.00 uur. Zij trainen voor de marathon die op 15 april in Rotterdam gelopen wordt. Boskoop/regio - Ruim dertig lopers van diverse loopgroepen van AV'47 alsmede een aantal gastlopers zijn gestart met de voorbereiding voor de marathon van Rotterdam op zondag!5 april. Het startschot voor de voorberei dingsperiode werd gegeven door Jan van der Meij tijdens een voor lichtingsavond over trainingsop- bouw. Niet iedereen loopt hetzelfde tempo tijdens de training en de marathon, dus kan er getraind wor den op diverse niveaus. Hier wordt met name tijdens de lange duurlo- pen rekening mee gehouden zodat alle atleten in een groep kunnen lopen. Deze groepen worden 'aan gevoerd' door zogenaamde 'pacers', ervaren lopers die een vast tempo aanhouden, afhankelijk van het trainingsschema. De basisconditie moet goed zijn want er wordt ge start met duurlopen van 1.45 uur. De lange duurlopen vinden plaats in het weekend. Door de week ligt de focus meer op interval en snelheid. Ondanks een goede voorbereiding en training kent de marathon zijn eigen dynamiek en blijft dit unieke loopevenement uiteindelijk een uit daging op zich.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 38