CKV wint na bizarre ontknoping Broer en zus Meerburg op podium Geen punten voor Moor drecht Xerxes twee maten te groot voor Groeneweg Trainer Soechit vertrekt Nieuwerkerk en Velo scoren niet Nieuw talent op Jitae toernooi HART VAN HOLLAND SPORT 1 FEBRUARI 2012 39 Korfbal Alpineskiën Voetbal Voetbal Voetbal Voetbal Taekwondo Zevenhuizen/Terneuzen - Tijdens de Nationale puntenwedstrijd sneeuw in Terneuzen skieden Beau en Fleur Meerburg op zaterdag 28 januari naar een podiumplaats. Fleur (10) eindigde als derde in de klasse as piranten 2 dames. Beau (8) wist de eerste plaats te bemachtigen in de klasse aspiranten 1 heren. De natio nale puntenwedstrijden maken deel uit van een serie wedstrijden, ver deeld over het skisqizoen, waarbij de skiracers punten voor het klas sement kunnen verzamelen. Beiden starten eind februari op de Snow- star wedstrijd tijdens de NJK week in Oostenrijk. Moordrecht - Wist hekkensluiter Moordrecht vorige week nog de punten weg te snoepen van het hooggeplaatste SJZ, zondag 29 fe bruari lukte dat niet tegen SVLY. In Den Haag moest de ploeg uit Moor drecht een 5-1 nederlaag incas seren. Zondag speelt Moordrecht thuis tegen Teylingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk startte zondag 29 februari voorzichtig tegen Velo. Met de 5-2 nederlaag in de heenwedstrijd in het achterhoofd, was het gewaar schuwd voor de gevaarlijke aanval. Het eerste grote wapenfeit in de wedstrijd kwam op naam van Rem- co Langerveld te staan. Hij knalde in de achtste minuut hard op de vuisten van de VELO doelman. Even later was er het eerste grote gevaar van de gasten. De lat bracht redding en in tweede instantie was doelman Sander Floffmann paraat om erger te voorkomen. De doelman onder scheidde zich ook in de eenender tigste minuut met een schitterende redding. Na de rust was er in de tweeën- vijftigste minuut een grote kans voor Remco Langerveld om de score open te breken, maar hij liet dit na. De druk van Velo werd groter en Nieuwerkerk moest veelal terug. In de tweeënzeventigste minuut hield Hoffmann met een mooie redding Velo opnieuw van een treffer af, net als in de drieëntachtigste minuut. In de zevenentachtigste minuut kreeg Nieuwerkerk een grote kans maar uit voorbereidend werk van Jesse Charon wisten Jorge Redan en vervolgens Langerveld de bal niet achter de Wateringse doelman te krijgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zelden zal een ontknoping van een korfbalwed strijd van Nieuwerkerk I totzo'n heftige explosie van vreugde hebben geleid als zaterdag in Leusden. Na de 18-20 van Ruben Datema in de 58e minuut ontploften de ruim 125 supporters uit Nieuwerkerk. Het was een combinatie van vreugde en ongeloof dat het toch nog was gelukt. Damian t Moerkapelle - Voetbalvereniging Moerkapelle en hoofdtrainer Ken neth Soechit zijn in goed onderling overleg tot de conclusie gekomen dat doorgaan voor een vierde sei zoen voor trainer en vereniging niet verstandig is. Soechit heeft Moerkapelle weer naar de derde f in het blauw, greep zijn kans. klasse gebracht, waarna het team zich daar vorig seizoen wist te handhaven. Dat is ook doelstel ling voor dit seizoen. Beide partijen kijken terug op goede prestaties in een goede sfeer en op harmonie in de samenwerking gedurende de af gelopen jaren. Nieuwerkerk keek bijna de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan. Met name de eerste helft was Antilopen de sterkere partij. Bij Nieuwerkerk liep het totaal niet, aanvallend was het matig en ver dedigend zelfs zwak. De mannen van de ploeg uit Leusden waren op schot en bezorgden hun ploeg een 15-11 voorsprong bij rust. In de tweede helft was het verdedigend top bij CKV en ging het aanvallend steeds beter. Via 16-11 en 17-14 kwam Nieuwerkerk terug tot 17-17. Bij 17-18 was er voor het eerst een voorsprong en na 18-18 was het Ruben Datema die met twee goals voor 18-20 zorgde. Antilopen be paalde de eindstand op 19-20. Een zwaarbevochten zege. Met nog vier wedstrijden te gaan staat Nieuwerkerk nog steeds bo venaan. Zaterdag 4 februari komt de nummer 7, Meervogels, op bezoek in sporthal Kleine Vink. Deze wedstrijd begint om 17.45 uur. Xerxes/DZB was niet één maar twee maatjes te groot voor Groeneweg. (foto: Ben van Yperen). Zevenhuizen - Tegen de toekomstige kampioen Xerxes/DZB liep Groene weg zondag 29 februari tegen de eerste nederlaag onder de nieuwe trainer René van Beek aan. De 7-1 was niet geflatteerd maar gaf de verhouding in het veld goed weer. Waar de thuisclub kon beschikken over vijf geroutineerde spelers met hoofdklasse ervaring moest Groe neweg het doen met vijf tweede jaars senioren. Binnen een kwartier was de wedstrijd door de 2-0 voor sprong van Xerxes al beslist. Mau rice Eckhardt had de gelijkmaker binnen kunnen schieten en er werd een zuiver doelpunt van Groene weg afgekeurd maar het overwicht van de Xerxes was zo groot dat de vraag niet was of de Rotterdammers zouden winnen maar alleen met hoeveel doelpunten verschil. De ene mooie aanval na de andere golfde op het doel van Johan Floogeveen af en dat stopte pas na de negentigste minuut. Toen stond er een klinkende 7-1 op het scorebord. Voor Groene weg geldt 'de wonden likken en de draad weer oppakken'. Waddinxveen/Zeven huizen/N es- selande - De Dachser Wit Groen Taekwondo Sparringcompetitie be leefde zondag 29 januari haar vijfde editie. Deze competitie wordt jaar lijks georganiseerd om jeugdige en beginnende taekwondoka's om te leren gaan met winst en verlies. In poule A, kids (5 tot en met 8 jaar) beginners, won Yann Rey na twee winstpartijen goud door de finale met golden point te winnen van debutante Femke Nieuwstra- ten. In poule B, pupillen (9 en 10 jaar) beginners, greep debutant Damian Eykelhof zijn kans door de ervaren Niels van de Bas met 12-9 te verslaan in de mooiste fi nale van het toernooi. In poule C, aspiranten (11 tot en met 13 jaar) ging de spannende finale tussen Sait Arica en Cas Dirksen. Arica pakte nipt het goud. Kevin Olie man was na twee winstpartijen ook in de finale met 4-1 te sterk voor Luuk Verschoor. In poule E, junioren behaalde Robin Gielings goud ten kostte van Tjash Klip- pel. Na afloop zette de organisatie de vele vrijwilligers in het zonnetje en werden alle deelnemers be loond met een medaille. Voor meer informatie: www.jitae.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39