klikken vww.edplaizier.nl Opening nieuw zorgcomplex Beth-San Koning Winter arriveert op Hitlandse ijsbaan Groen licht voor aanleg Moordrechtboog en Boogpark 'uin-en terreininrichting Mogelijk Lidl in Nieuwerkerk Fusietraject nog niet stop gezet Cedrah HART VAN HOLLAND I REGIO I 1 FEBRUARI 2012 Raad van State - uitspraak 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Gratis full-colour programma Stel nu reeds kaarten veilig via: www.lions.nl/zevenhuizen Portemonneeloze pauze met koffie/thee Fw_ Nieuwerkerk aan de IJssel - Hij heeft lang op zich laten wachten, maar nu is Koning Winter dan toch in het Hitlandbos aangekomen. Er gingen allerlei schijnbewegingen aan vooraf, zodra de schaatsliefhebbers de schaatsen uit het vet hadden gehaald, liet hij het toch weer afweten. Nu lijkt het dan toch echt te gaan gebeuren, dus schaatsers opgelet! Door Cees Visser Over de vriesperiode die nu de finitief is ingezet en alle moge lijke perspectief voor geweldig schaatsplezier, spreken we met Ralph de Kreij (34), voorzitter van Schaatsclub Hitland. "We zijn de nodige voorbereidingen aan het treffen voor het openen van de ijsbaan op vrijdag, 3 februari, om 16.00 uur", vertelt hij enthousiast. "Er zijn drie vorstnachten met ma tige vorst nodig om de gewenste ijsdikte van vijf a zes cm te krij gen. De weersvoorspellingen zijn gunstig, dus wij hebben alle hoop, dat het ditmaal lukt." Blijft het ook na vrijdag vriezen, en daar ziet het naar uit, dan is de baan in het weekend open van 10.00 tot 22.00 uur. De schaatsliefhebber kan reke nen op een spiegelgladde ijsbaan, een echte koek-en zopie met erw tensoep, glühwein en warme worst en op muziek bij het schaatswerk. Er staat een leger van vrijwilligers gereed om alles, om in schaatster- men te spreken,in goede banen te leiden Mocht het gaan sneeuwen dan zorgen sneeuwschuivers voor het verwijderen van de sneeuwlaag en kan er hiervoor een borstelma chine worden ingezet. "Het gaat dus gebeuren, zegt het voort!" De nieuwbouw van Beth-San vervangt het bijna veertig jaar oude complex. Moerkapelle - Burgemeester Kats opent vrijdag 3 februari het nieuwe zorg complex van Beth-San. Dit nieuwe complex vervangt de bijna veertig jaar oude huisvesting. Het hart van het nieuwe woonzorgcentrum bestaat uit een sfeervol atrium met een restaurant, winkel, internethoek, bibliotheek en een grote ontmoetingsruimte. Den Haag/Waddinxveen/Zuidplas - De Raad van State is woensdag 25 ja nuari akkoord gegaan met de omstreden aanleg van de Moordrechtboog, de wegverbinding tussen de Al 2 en de A20. De aanleg is onderdeel van het provinciale inpassingsplan Gouweknoop, waarin ook het Boogpark is opge nomen. Dat is een groene verbinding tussen de Vredenburghzone in Wad- dinxveen en de Groenblauwe zone langs de nieuwe Goudse woonwijk EVes- tergouwe. Ook daarvoor kwam goedkeuring van de Raad. Het nieuwe woon-zorgcentrum bestaat uit veertig ruime verzor gingsappartementen en een afde ling Kleinschalig Wonen met dertig kamers voor psychogeriatrische be woners. Het zorgcentrum beschikt daarnaast over een aantal appar- Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente verkent de mogelijkhe den van een Lidl-supermarkt in het Rabobankgebouw aan de J.A Be- ijerinkstraat. Dit wordt bevestigd door een woordvoerster van de ge- Gouda werd in die gedachte ge steund door de gemeenten Zuidpias en Waddinxveen. Burgemeester Bert Cremers van Waddinxveen zei eer der in deze krant dat de ahri-proce- dure als een zwaard van Damocles boven alle betrokken gemeenten hangt en dat dit 'nergens op slaat omdat er politiek gezien al een poos geen draagvlak meer is voor moge lijke fusie'. Gouda zag gemeentelijke herin deling met Waddinxveen nog wel zitten, maar omgedraaid werd en wordt die mening niet gedeeld. Uit een referendum bleek ook het gros van de Waddinxveense bevolking vóór behoud van zelfstandigheid te kiezen. Gedeputeerde Staten zijn, naar nu blijkt, echter niet bereid 'het zwaard' tementen voor tijdelijke opname en palliatieve zorg voor externen. Si- loahcliënten bewonen twaalf ruime verpleegkamers. Open Dag Tijdens de Open Dag op zaterdag 4 meente. Omwonenden vrezen over last door het gebrek aan voldoende parkeerruimte in de buurt van het pand en de drukte die een derge lijke supermarkt met zich mee zal brengen. boven de gemeenten weg te halen. In de brief wordt gerefereerd aan de beloftes die door de drie gemeenten zijn gedaan over het onderzoeken van verschillende samenwerkings vormen en schrijven GS: "Nadat wij kennis hebben genomen van de plannen van aanpak en de concrete samenwerkingsactiviteiten wil len wij met u daarover bestuurlijk overleg voeren. Daarna zullen wij zo spoedig mogelijk een besluit nemen over de door ons gestarte ahri-pro- cedure Gouda-Waddinxveen. De samenwerkingsvormen waar naar wordt verwezen, is onder andere een plan van aanpak dat wordt geschre ven door de drie gemeentesecreta rissen en wat ingaat op intensievere samenwerking op het terrein van bedrijfsvoering. Daarnaast gaat het februari zijn belangstellenden van 10.00 tot 12.00 uur welkom in het Siloahgedeelte; tot 15.00 uur is het gedeelte van Cedrah te bezoeken. Tussen 10.00 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 15.00 uur vinden rondlei dingen plaats. Voor kinderen worden diverse activiteiten georganiseerd. Beth-San is gevestigd aan de Wilde Veenen 1. Voor meer informatie: 079-5931840. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl >m het versterken van de banden op ociaal-maatschappelijk gebied. De gemeenten gaan gewoon ver ier op het pad van samenwerking", eageert burgemeester Cremers op de jongste brief van GS. "Omdat dat verstandig en wenselijk is. Niet om dat de provincie dat wil of omdat er een ahri-procedure loopt." Verder zegt de burgemeester: "Jam mer dat de provincie de ahri-proce dure nog niet beëindigt. Het zit ons alleen dwars en het verhindert voor Gouda de komst van een kroonbe- noemde burgemeester. Dat is in nie- mands voordeel. Maar een ahri-pro- cedure waar geen enkele gemeente achterstaat is kansloos. Dat weet de provincie als geen ander." Burgemeester Kats van de gemeente Zuidpias noemt de brief van GS 'een zaak tussen Gouda en Waddinxveen'. "Zuidpias heeft er niets mee te ma ken en dus hebben we eigenlijk geen commentaar op het bericht van de prvincie." De provincie moet het inpassings plan wel op twee kleine onderdelen aanpassen, maar dat houdt de aan leg van de weg en het park dus niet tegen. De Raad wees alle overige bezwaren van een aantal agrarische bedrijven en een dierenpension in het plangebied af. De Raad gaf evenmin gevolg aan de wens van enkele gedupeerde bedrij ven die in ruil voor verlies aan grond en bedrijfsbebouwing een woning willen bouwen. Dat is volgens de Raad een andere regeling die als doel heeft om het landschap te ver fraaien. Maar in dit geval moeten grond en bebouwing worden geof ferd om de weg en het park aan te leggen. Het gevolg van het plan is wel dat een enkel bedrijf met bijbehorende woning moet verdwijnen. Volgens de Raad heeft de provincie terecht het algemene belang van de ver keersverbinding en het park boven het belang van dat bedrijf mogen stellen. Dat zal worden uitgekocht of desnoods onteigend. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten 1 llll Zuidplas/Waddinxveen - Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Hol- 0 land zetten de zogenoemde ahri-procedure vooralsnog niet stop. Dit blijkt s uiteen brief van GS. Een ahri-procedure wordt gestart zodra gemeentelijke herindeling in beeld komt. Op initiatief van Gouda was om beëindiging ge vraagd omdat de procedure een belemmering zou kunnen vormen bij het d streven naar een 'brede gemeentelijke samenwerking'. r

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3