Zuidpias A Werken aan de weg Onderzoek oplaadpunten voor elektrische auto Rapport Muziekonderwijs Zuidpias vastgesteld gemeente Ondernemer in Zuidpias? Geef u nu op! 29 februari: Ondernemersbijeenkomst Zuidpias Festiviteiten voor jeugd en gezin Zaterdag 11 februari: Open dag van het Centrum voor Jeugd en Gezin! Maximum snelheid Zuidplasweg, Swanlaweg en Noordeinde ongewijzigd WEEK Afsluiting Hotel Vosbrug op 8 februari 2012 HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 1 FEBRUARI 2012 él centrum voor jeu9^ en gezin MOZart Zevenhuizen Bent u ondernemer in Zuidplas en wilt u met ons meedenken en beslissen over econo mische ontwikkelingen in uw gemeente? U bent van harte welkom op de bijeenkomst "Op het laagste punt aan de top! Economische visie Gemeente Zuidpias". De bijeenkomst vindt plaats op: Datum: 29 februari 2012 Tijd: 19.30 - 21.30 uur Locatie: Gemeentehuis Zuidpias: Raadzaal, Nieuwerkerk a/d i Jssel Het programma: 19.30 uur 19.45 uur 20.20 uur 21.10 uur 21.15 uur Opening Gert-Jan Kats, burgemeester Presentaties over de economie op korte termijn en de ontwikkelingen op lange termijn. Workshops Workshop 1 Land- en tuinbouw Land en Tuinbouw: Veranderingen in de verlening van milieuvergunningen, vorming van regionale uitvoeringsdiensten (RUD), door Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl Workshop 2 Detailhandel Detailhandel: Trends in de detailhandel, internet en andere ontwikkelingen, retail 2020 door CBW MITEX, zie www.retail2020.nl Workshop 3 Economisch actieplan Federatie Ondernemers Zuidpias (FOZ) en gemeente: Stand van zaken van economisch actieplan, zie ook www.zuidplas.nl Korte nabeschouwing en afsluiting door burgemeester Netwerkborrel Aanmelden: U kunt zich voor deze bijeenkomst aanmelden. Stuur een mail naar ondernernersloket0zuidplas.nl met hierin uw naam, bedrijf en contactgegevens en met hoeveel personen u wenst deel te nemen. Wilt u ook aangeven welke workshop u en uw collega's willen volgen? Graag voor 11 februari a.s. aanmelden. De gemeente Zuidpias wil graag weten hoe veel inwoners elektrisch rijden of van plan zijn dit binnen een jaar te gaan doen. Met deze gegevens kan de gemeente onderzoe ken of er genoeg belangstelling is voor het realiseren van oplaadpunten voor elektri sche auto's in Zuidpias. Elektrisch rijden is schoner, stiller en zuiniger. Daarom heeft het de aandacht van de gemeente. Om elektrisch te rijden moet Zuidpias over een netwerk van oplaadpunten beschikken. Op dit moment kan iedereen die elektrisch rijdt een verzoek indienen voor een openbaar oplaadpunt via de Stichting E-laad. nl. Voordat de gemeente in gesprek gaat over de realisatie van oplaadpunten, vragen wij u aan te geven of u elektrisch rijdt of dat u dit binnen een jaar gaat doen. Het aantal oplaadpunten dat mogelijk gerealiseerd wordt, is namelijk afhankelijk van het aantal particulieren en bedrijven dat in Zuidpias een elektrisch voertuig aanschaft. Heeft u een elektrische auto of bent u van plan er binnen één jaar zo'n auto aan te schaffen? Geef het dan aan ons door via email: secretariaatvrom0zuidplas.nl. Vermeld daarbij ook uw adres. Wij ontvangen uw reactie graag voor 20 februari. Bedankt voor uw medewerking! Zuidpias Nu ook de centrale balie van het Centrum voor Jeugd en Gezin |CJG) in Nieuwerkerk aan den I Jssel binnenkort van start gaat, organiseert de gemeente Zuidpias een open dag in dit nieuwe inlooppunt. Zaterdag 11 februari kan iedereen een kijkje komen nemen in het CJG aan het Raadhuisplein 35 te Nieuwerkerk aan den IJssel, schuin tegenover het gemeentehuis (ingang voor- en achterzijde]. Er zijn festiviteiten voor jong en oud en ook aan de inwendige mens is gedacht. Op het achterplein staat een heuse poffertjeskraam, binnen is een bal- lonnenkunstenaar aan het werk en kunnen kinderen zich laten schminken. Kinderen, jongeren, ouders, oma's en opa's, oppassers zijn van harte welkom om kennis te maken met de medewerkers van het CJG. Houd het definitieve programma in de gaten op cjgzuidplas. nl en/of in de plaatse lijke bladen. Ook op deze gemeentepagina leest u binnenkort meer. Noteer in ieder geval 11 februari vast in uw agenda! Onlangs hebben de besturen van vier muziekinstellingen in de gemeente Zuidpias het rapport 'Muziekonderwijs Zuidpias' vastgesteld en aan de gemeente Zuidpias aangeboden. Het rapport is het resultaat van het project waar Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool, Stichting De Zeven Muzen, Harmonie Kunst na de Arbeid en Muziekvereniging De Kleine Trompetter samenwerken aan de totstandkoming van een eenduidig kwalitatief goed aanbod van buitenschools muziekonderwijs in de gemeente Zuidpias. De Stuurgroep Basisvoorziening Muziekonderwijs Zuidpias, die het rapport heeft opgesteld, is verheugd dat de vier muziekinstellingen hebben besloten om de organisatie van het muziekonderwijs in lijn met het rapport in te richten. Hoewel er nog veel werk verzet moet worden, moet de fusie van het muziekonderwijs uiterlijk in mei 2012 gerealiseerd zijn. De nieuwe organisatie kan dan vanaf september 2012 voor het publiek van start gaan. Hoe de nieuwe organisatie gaat heten, moet nog worden bepaald. De stuurgroep deed in het rapport vast een suggestie: MOZart, waar bij M0Z staat voor Muziek Onderwijs Zuidpias. De komende maanden moet de ingestelde fusiewerkgroep belangrijke beslissingen nemen over onder andere aanbod, locaties en tarieven. Ook het opstellen van de begroting voor 2013 is een van de taken die aandacht vraagt, nu de gemeentelijke bezuiniging op de subsidie voor het muziekonderwijs (in 2012 wordt 25.000,- bezuinigd, in 2013 komt daar 30.000,- bij) van kracht wordt. In augustus 2011 besloot de gemeente tot verlaging van de maximumsnelheid op de Zuidplasweg, Swanlaweg en een gedeelte van het Noordeinde in Zevenhuizen van 80 km/u naar 60 km/u. De weginrichting werd hierop aangepast. Deze week besloot het col lege, na een positief advies van de commissie van bezwaar en beroepschriften, dit besluit te handhaven. "Met de verlaging van de maximumsnelheid op de Zuidplasweg, Swanlaweg en gedeelte lijk Noordeinde wordt een bijdrage geleverd aan de verkeersveiligheid in Zuidpias", aldus wethouder Arjen Hazelebach. "De inrichting van deze wegen, zoals ze nu zijn uitgevoerd volgens de richtlijnen van Duurzaam Veilig, zijn een voorwaarde voor het kunnen functioneren van deze wegen buiten de bebouwde kom met een maximale snelheid van 60 km/u. Verkeerveiligheid Verkeersveiligheid staat bovenaan het ver keersbeleid van de gemeente Zuidpias. Dit was de aanleiding om de maximum snelheid op alle wegen buiten de bebouwde kom en bin nen de gemeente Zuidpias op termijn terug te brengen van 80 km/irnaar 60 km/u. Eerste verkeersmetingen op de Zuidplasweg wijzen uit dat 85% van de verkeersdeelnemers met een snelheid van rond de 60 km/u over de Zuidplasweg rijdt. Beschadigde bermen De vormgeving van de weg heeft tot gevolg dat er grotere kans is op bermschade. De gemeente gaat onderzoeken wat de mogelijk heden zijn om de bermschade te beperken. 1 De Hotel Vosbrug in Zevenhuizen is op 16:00 uur afgesloten voor alle verkeer in woensdag 8 februari 2012 van 08:00 tot verband met onderhoudswerkzaamheden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5