OP PAD MET EE WIJKAGENT Commissie krijgt overbodig raadsvoorstel Promen Schaatsbaan Julianaweg bijna open Kleine Trompetter speelt muzikaal stratego Vrouwen koffieochtend Met Vedj naar Oorlogs- en Verzetsmuseum schuifdeurkasten op maat Werk in uitvoering Eendragtspolder HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 1 FEBRUARI 2012 - De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Bas Rijfers, wijkagent in Zevenhuizen en Moerkapelle, over werk in uitvoering in de Eendragtspolder Het was een mooie nazomermiddag. Het was weekend en ik ging op stap met een politievrijwilliger. De laatste tijd waren er in de Eendragtspolder nogal wat vernielingen geweest. Een stel waarschijnlijk jeugdige 'onderzoekers' had het idee opgevat om het afgesloten terrein op te gaan. Eens even op de machines klimmen, spiegeltje eraf trappen, achteruitrijdcamera beetje inkrassen, even kijken hoe vast die hydrauliekslangen zitten en zo nog wat meer. En wat is er leuker om met een quad over de pas ingezaaide dijken te scheuren? Het leek ons een goed plan om met onze dienstauto poolshoogte te nemen. Via een verharde bouwweg kwamen we by de roeibaan. Geen kip. De weg veranderde in lange verhoogde zandstroken. Dagelijks rijden daar volgeladen megadumpers over heen en weer, dus waarom zouden wij dat ook niet kunnen? Een eindje ging het prima, maar in een bocht was het zand niet zo hard en de auto kwam nauwelijks vooruit. Een beetje gas erbij, veel gas erby, nog meer gas erbij dan, maar nee, we zaten gewoon vast. De schep achter in de politieauto zette ook geen zoden aan de dijk. Daar stonden we dan in de middle of nowhere. Wat nu? Via de mobilofoon de meldkamer om hulp vragen? Ze weten niet eens waar ze iemand naar toe moeten sturen. En om nou meteen de hele regio te laten weten dat je vast zit; we hebben ook onze trots. Intussen deed mijn collega een hoopvolle duit in het zakje: "Bas, wat we ook verzinnen, vergeet niet dat we het hek van dit terrein achter ons op slot gedaan hebben." Maar ging mij daar in het duister toch een licht op! De GZH! Ik herinnerde me ineens de gezamenlijke patrouilles met het recreatieschap. Surveillance rond de Rotte met him vierwielaangedreven jeep. Zy hebben een sleutel! Eén telefoontje en een half uur later stond daar een wit-groene jeep aan ons te trekken. Het kostte wat moeite maar uiteindelijk raakten we los en konden we de weg terug nemen. Twee weken geleden is alweer de eerste paal geslagen voor de hoofdaccommodatie bij de roeibaan. En voor je het weet wandelen we straks in een gigantisch groot en mooi recreatiegebied. Niks afgesloten bouwterrein meer. Niks te 'onderzoeken'. En zéker geen sleepsporenonderzoek. Zand erover. www.enkast.nl 0180-634866 Theater info@scnz.nl (jflj Beeldende kunst Zuidpias - Leden van de commissie maatschappelijke ontwikkelingen kregen op 30 januari jl. een raadsvoorstel op tafel waarover feitelijk al achter hun rug was beslist. Het ging over het vaststellen van de begroting van Promen, een bedrijf dat werkzaam is op het gebied van sociale werkvoorziening en re-integratie. Door Erwin van 't Hof Wethouder Hazelebach bood zijn excuses aan voor de ongewone gang van zaken. "Promen is een overkoe pelende organisatie die werkt in opdracht van 12 gemeenten. De be slissing voor het vaststellen van de begroting is afgelopen donderdag al gemaakt, dus het raadsvoorstel hoeft niet meer goedgekeurd te worden." Vanzelfsprekend leidde dit tot verontwaardigde reacties van de commissieleden. "Waarom wordt dit voorstel dan nog aangeboden als we er toch niets over te zeggen hebben?", vroeg Joop Huson (D66) zich af. Hoewel de gemeente zelf weinig invloed kan uitoefenen op het be leid van Promen, gaf Hazelebach te kennen de organisatie intensief te willen volgen. "Het gaat hier over een instantie die ook bezig is met onze burgers. Daarom willen wij Promen nauwlettend in de gaten houden. Daar komt ook bij dat wij als gemeente verplicht zijn om voor onze burgers te zorgen en dus ook bij moeten springen als Promen het financieel moeilijk krijgt." Vervolg van voorpagina Zevenhuizen - Op initatiefvan Peter van Vuurde is bij boer Jan Paul aan de Julianaweg 2a een schaatsbaan aangelegd, ledereen is er welkom. Alle in komsten komen ten goede aan SCHiK, een landbouwproject in Kenia. "Alle schaatsliefhebbers zijn welkom op de baan. Alhoewel, we zien liever geen snelheidsduivels, daar is de baan niet geschikt voor. Maar iedereen die graag een baantje trekt of lekker zwierend over het ijs wil kan zijn hart hier opha len. En natuurlijk de jongsten onder ons die, desnoods achter een stoel, hun eerste schreden op het ijs nog moeten zetten", laat Jan Paul weten. De toegang tot de baan van negen honderd vierkante meter bedraagt 1,- euro voor kinderen tot twaalf jaar, voor de overige schaatsers 2,- euro. "En natuurlijk is er een koek- en-zopie tent", aldus Paul. De baan zal geopend zijn van 15.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur. Er worden informatie borden geplaatst. De organisatoren hebben inmiddels contact gehad met de gemeente. "De gemeente is in ieder geval en thousiast over het initiatief", zegt Paul. "En oh ja, ook scholen kunnen bij ons terecht. Voor meer informa tie kunnen zij bellen met Peter van Vuurde: 06-43143158." Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter had met hulp van Harpe Davids uitZoetermeer voor 20 tot 22 januari een weekend in Vierhou ten georganiseerd voor muzikanten van verschillende muziekverenigingen uit de omgeving. Tijdens dit weekend werd onder lei ding van Madeleine Brok door het orkest hard gerepeteerd op nieuwe stukken en de slagwerkers gingen aan het werk met nieuwe antimar- jes onder leiding van Hans van Gen- nip. Natuurlijk was er ook tijd voor ont spanning. Zo werd het bos onveilig gemaakt met levend muzikaal strat ego en met een smokkelspel. De za terdagavond stond in het teken van een televisiespelshow. Het weekend werd muzikaal afgesloten met een concert in het plaatselijke dorps huis. Als afsluiting werd het num mer Sway gespeeld door het orkest en de slagwerkers. Bergschenhoek - In Touch, een in terkerkelijk initiatief van christen vrouwen uit de regio, houdt dinsdag 7 februari van 9.30 tot 11.00 uur in de Hervormde Kerk aan de Kerk straat 1 een open koffieochtend voor vrouwen. Emöke van Bolhuis verzorgt een lezrng. Zaal open om 9.00 uur; er is een kinderoppas. Woensdag 1 februari 16.00-18.00 uur Opening expositie Nieuwerkerkse Lenie van den Bulk (schilderijen) bij Galerie Thyade in Rotterdam. Tot en met 12 februari 12.00 - 17.00 uur Expositie met onder andere Moor- drechtse kunstenares Alicia Gil Gouda, Pand Roodbol, Woensdag 8 februari 14.30 en 15.30 uur Poppentheater Dubbele Jan met 'Oehoe' Voor kinderen van 3-6 jaar Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel 2,50 euro voorverkoop, 3,50 euro aan de deur Nieuwerkerk aan den IJssel - Op initiatief van Stichting Vedj vonden al diverse excursies plaats naar de concentratiekampen Vught, Bergen- Belsen en Auschwitz. Ook werd een bezoek aan Normandië gebracht. In mei vertrekt een groep naar Auschwitz. Voor zondag 12 februari staat een excursie naar het Nationaal Oor- logs- en Verzetsmuseum in Overloon op het programma. Diezelfde dag wordt een bezoek gebracht aan de Duitse begraafplaats in IJsselstein. De bus vertrekt om 10.00 uur van af het Raadhuisplein; verzamelen vanaf 9.30 uur. De kosten bedragen 30,- euro. Er zijn nog twee plaatsen vrij. Voor meer informatie en aan melden: info.vedj@gmail.com of 06-14606126 of www.vedj.info. Achter de Kerk 13 Info: www.firmavandrie.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9