Centrale inlooppunt CJG klaar voor ontvangst Kats tevreden over verloop oudejaarsavond Commissie akkoord met extra parkeerplaatsen slachterij Boer Bouw Tweemaster 'niet onder spanning' Record aantal aanmeldingen BRAinS Open Coffee Zuidpias HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 FEBRUARI 2012 11 Dierencentrale Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Jan Verbeek is er zichtbaar trots op; het centrale inlooppunt van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) aan het Raadhuisplein, schuin tegenover het gemeentehuis. Sinds enkele dagen is het in gebruik. Op zaterdag II februari wordt het officieel geopend en kan iedereen in - en uitlopen tijdens deze Open Dag. Ook Verbeek ziet bij het CJG een rol voor zichzelf weggelegd in de toe komst. Hij kan ieder moment opa worden van zijn eerste kleinkind. Hij kijkt even richting de weegschaal en de meetlat die staan opgesteld in de ruimte waar het consultatiebureau is te vinden. De gemeente Zuidpias heeft de af gelopen maanden veel tijd besteed aan het promoten van de zes in- looppunten van het CJG die geves tigd zijn in de verschillende dorpen in Zuidpias. Met de invoering van een CJG wordt voldaan aan een verplichting van de Rijksoverheid die hiermee tracht meer eenheid te creëren in de verschillende instan ties die met jeugd en hulpverlening hebben te maken. "Het zal vooral gaan om preventieve zorg", bena drukt Verbeek. Naast de verschillende spreekka mers, is een ruimte voor de arts en voor de wijkverpleegkundige in het centrale inlooppunt ingericht. Het CJG is immers niet alleen bedoeld voor de 'oudere jeugd' met kleine en grote problemen, maar ook voor zuigelingen en voor ouders. Een consultatiebureau, maatschappelijk werk en jeugdzorg onder één dak. Centraal staat voor Verbeek de term 'samenwerking'. "Dat is juist zo belangrijk. Het samenwerken van scholen en instanties als de GGD, Bureau Jeugdzorg, Kinderopvang en Maatschappelijk werk. Met samen werking is winst te behalen, daar ben ik vast van overtuigd. Denk bij voorbeeld aan korte lijnen, directe doorverwijzingen en het afstemmen op elkaar." Dat er door de gemeente is gekozen voor zes verschillende inlooploca ties heeft volgens de wethouder al les te maken met het feit dat Zuid- plas niet gezien kan worden als een 'eenheidsworst'. "Bovendien sluiten deze locaties aan op de wens om laagdrempelig te zijn. In Moerka- pelle en Oud Verlaat is het CJG bij voorbeeld gevestigd in een school. In Moordrecht in De Kraal. Speciaal voor jongeren is er een inlooppunt in 't Blok aan het IJsermanpad." Op verschillende locaties is het CJG al enkele maanden actief. Of het aanslaat, kan Verbeek nog niet zeggen. "Ik heb nu nog geen cijfers, stelt u deze vraag nog eens over een jaar." Wel weet hij dat een ouderavond in Oud Verlaat door pakweg 35 mensen is bezocht en dat daarvan vijf mensen naar een themabijeenkomst zijn geweest van het CJG. Zoiets moet natuurlijk ook groeien." Wat andere cijfers dan. Volgens Verbeek kent Zuidpias zo'n 8.000 tot 9.000 jongeren in de leeftijd van vier tot achttien jaar. Naar verwach ting, gebaseerd op landelijke cijfers, gaat het met 80 tot 85% gewoon goed, 10 tot 15 van deze groep heeft wat ondersteuning nodig en in 5 van de gevallen is zwaardere ondersteuning gewenst. Het consultatiebureau heeft ook een plek in het CJG aan het Raadhuisplein. Wethouder Verbeek wordt aan een onderzoek onderworpen. Zuid plas - Burgemeester Gert-Jan Kats is tevreden over de manier waarop de jaarwisseling is verlopen. Dat liet hij weten tijdens de commissievergadering Beheer, Financiën en Bestuur op I februari. Met slechts vier aanhoudingen in Nieuwerkerk en een aanzienlijke daling van de schadekosten in de gemeente is de laatste dag van 2011 rustig verlopen. Door Erwin van 't Hof Dit jaar zijn de totale kosten van de schade die aangebracht werd aan de openbare ruimte twintig duizend euro. Dat is een daling van vijftig procent ten opzichte van vorig jaar. Toch uitte Kats zich kri tisch. "Elke euro die het kost is er één teveel. Wat met name dit jaar opviel is dat er veel speeltoestel len zijn vernield." De burgemeester wijt dit aan het steeds krachtiger worden van illegaal vuurwerk. "Soms lijken het wel handgrana ten zo hard is de knal. Als je een ijzeren speeltoestel wil opbla zen, heb je een flinke bom nodig." Het college betreurt het dat er geen enkele aanwijzing is naar de daders van de vernielingen. Kats: "Ik kan niet geloven dat als er voor twintigduizend euro aan spullen wordt opgeblazen, dat niemand de daders heeft gezien." Daarom roept hij de inwoners van de ge meente op om een actievere rol te spelen bij het pakken van vandalen. "Dat geldt niet alleen tijdens ou dejaarsavond maar voor het hele jaar. Let goed op je kinderen, kijk soms ook eens onder het bed wat Zuidpias - Zonder morren gaat de commissie Ruimte akkoord met de uit breiding van de parkeerplaats tegenover Exportslachterij Boer EtZn. Sterker nog: Moet er echt zo'n berg onderzoeken voorafgaan aan die paar vierkante meter extra betonwilden de commissieleden weten. En waarom moest het zo lang duren? Door Christine de Vos Exportslachterij Boer EtZn aan de 's Gravenweg is uit zijn parkeerplaats gegroeid. Het personeelsbestand is dermate uitgebreid dat werknemers hun auto's niet kwijt kunnen en ze dus op de 's Gravenweg parkeren. Dit levert overlast op voor de om wonenden. Uitbreiding van de par keerplaats zou de oplossing zijn. Om de uitbreiding mogelijk te ma ken moest de gemeente afwijken van het bestemmingsplan. In het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht is de gemeente verplicht een uitgebreide procedure te volgen. En dat kost tijd. Deze winter beginnen met de aan leg zal niet gaan. Peter Molenaar (CU/SGP) rekende voor dat wanneer na terinzagelegging de commissie en de raad zich erover moeten uit spreken, broedseizoen zal zijn aan gebroken. er ligt. Als je iets verdachts ziet gebeuren, bel dan gelijk de politie en maak eventueel een foto. Zo kan veel schade voorkomen worden." De commissieleden deelden ruim schoots complimenten uit over de goed verlopen nieuwjaarsavond. Jan Hordijk (WD): "Er is niets zo onvoorspelbaar als de laatste avond van het jaar. Ik wil voor het goed verlopen niet alleen het college be danken, maar ook de jeugd die zich goed heeft gedragen." Hierbij sloot ook Mogens Domela (PvdA) zich aan. "Tijdens oudejaarsavond leek het op Twitter wel alsof Nieuwer kerk een oorlogsgebied was gewor den. De realiteit was gelukkig een stuk rooskleuriger. Daarvoor hulde aan iedereen die de openbare festi viteiten heeft gerealiseerd." Vermist Kater, rood, witte snuit,borst, voe ten en buik, jong, Lange Zijde Ze venhuizen. Konijn, zwart-wit, wit streepje in hals en wit in snuit, staande oren, Taag Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kater, zwart, witte buik, poten en streep op kop, Vijf Akkersplein Moordrecht. Kat, cypers, Oost Ringdijk Moor drecht. Poes, zwart,witte sokken en neus, Middelweg Moordrecht. Kat, cypers, witte buik, drie witte poten en voor een witte voet en wit in snuit, Bosb. Toussaintsingel Wad- dinxveen. Poes, schildpad, Wolga Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Zuidpias - De dagbladen stonden er vorige week vol mee: woningcorpora tie Vestia verkeert in zwaar weer. Omdat de woningcorporatie bijdraagt aan nieuwbouwprojecten in Zuidpias rees de vraag: zijn er'voor Zuidpias gevol gen van de Vestia malaise? Door Pepijn de Groot In de commissie ruimte van dinsdag 31'januari werd gesproken over be stemmingsplan De Tweemaster. Doel is om een complex met 47 senio renappartementen te bouwen. De Tweemaster krijgt twee woonlagen en,zal gebouwd worden op de plek waar voorheen de Prins Alexan- derschool stond. Vestia betaalt als toekomstig eigenaar mee aan de ontwikkeling van De Tweemaster. Wethouder Rinus Bosman vertelde dat het project, ondanks de financi ële problemen van Vestia, niet on der spanning staat. Dat de wensen van omwonenden waren meegenomen in het be stemmingsplan, beviel de commis sie goed. Bosman vertelde dat de klankbordgroep er tot de afronding van het project bij betrokken wordt. De commissie stemde erin toe dat het bestemmingsplan ter inzage wordt gelegd. Zuidpias - Het nieuwe seizoen van BRAinS (Brede Activiteiten in Scho len) gaat weer van start. Voor de tiende editie kwam een recordaan tal van 2.000 aanmeldingen binnen voor de 72 verschillende activiteiten. Uitschieters zijn sportklimmen met 145 aanmeldingen en de gitaarles en de kookclub met ieder 91 aan meldingen. Na de voorjaarsvakan tie gaan de eerste activiteiten van start. De weerbaarheidstraining op basisschool de Achtbaan in Moor drecht bijt met twintig leerlingen het spits af. Moerkapelle - De Open Coffee Zuid- plas, de maandelijkse netwerkbij eenkomst voor kleine en grote on dernemingen binnen de gemeente Zuidpias, vindt deze keer plaats op dinsdag 21 februari. Van 9.00 tot 10.30 uur zijn ondernemers uit de gemeente welkom bij MKC Cate ring aan de Zuidplasstraat 5a om daar onder het genot van een kopje koffie of thee met elkaar in contact te komen. De organisatie tracht op deze manier de onderlinge samen werking te bevorderen. Voor meer informatie: opencoffee- zuidplas.blogspot.com of via Twitter @OCZuidplas.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11