Tweede lustrum virtueel Schaatsenmuseum IJspret in Dorrestein Sterk ijs biedt redding Eigenwijs schaatsvolk Waterskiën op het ijs HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 8 FEBRUARI 2012 15 Schaatsen op de Hennipsloot in Zevenhuizen; de foto is te vinden in de galerie van het virtuele Schaatsenmuseum. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het virtuele Schaatsenmuseum bestaat deze week tien jaar. Het 'museum' ging op 2 februari 2002 online en omvat inmiddels circa zeshonderd pagina's, 'waarvan rond de vierhon derd in de Nederlandse taal en de rest in het Engels. Ter ere van het tienjarig bestaan is het Nederlandse gedeelte van de website geheel vernieuwd. Te zien is hoe de schaats in de loop der eeuwen een metamorfose heeft on dergaan van dierenbotten tot klap schaatsen. Op systematische wijze worden schaatsen uit alle delen van de wereld getoond; van schaatsen om mee te zwieren tot kunstschaat sen en schaatsen om hard mee te rijden. Een belangrijk onderdeel van de site vormt het merkenregister, waarin de namen van vrijwel alle Nederlandse smeden, fabrieken en leveranciers van schaatsen zijn samengebracht. Uit e-mail contacten blijkt dat deze bron van informatie regelmatig vanuit de hele wereld geraadpleegd wordt. Het virtuele Schaatsenmuseum heeft er bewust voor gekozen zich niet bezig te houden met de schaatssport als zodanig en met de daarbij horende actualiteit. Daar voor bestaan vele andere, op dat ge bied, beter geoutilleerde sites. Een uitzondering vormt het overzicht van wereldkampioenen en wereld recordhouders. Deze worden echter anders, op een historisch overzich telijke manier, weergegeven. In de loop der is een galerie ont staan van winter- en ijsgezichten in de vorm van schilderijen en pren ten. Uit de bezoekersstatistiek blijkt dat ook deze galerie frequent wordt bezocht. Onlangs is voor het Neder landse taalgebied een klein vade mecum van met schaatsen samen hangende begrippen toegevoegd. De jeugd vindt op de site een handlei ding voor het voorbereiden van een spreekbeurt. Voor meer informatie: www.schaatsenmuseum.nl. Zevenhuizen - Geef Nederlanders een paar nachten flinke vorst en ze zijn niet te houden. Ze worden er burgerlijk ongehoorzaam van. Ondanks het bord 'levensgevaarlijk ijs' gaat schaatsminnend Zuidpias zondag en masse het ijs op de Rottemeren op. Tja... Zevenhuizen - Nadat Martijn van Os met zijn quad mét sneeuwschuiver de Ringvaart langs het Zuideinde sneeuwvrij had gemaakt konden liefhebbers zich op het ijs door de quad voort laten trekken op een slee; weer eens iets anders dan op waterskies achter een boot. Zevenhuizen - De bestuurder van deze auto kwam vrijdagmiddag 3 februari met de schrik vrij. Dankzij het sterke ijs langs het Zuideinde kon de man zelf op de kant klimmen en was het oproepen van een trekhulp waarschijnlijk voldoende om de tocht te vervolgen, (foto: John Knipscheer) ,-J i» t 'fc -cv Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drukte van belang was het zaterdag 4 februari op het ijs van de Burgemeester Vogelaarsingel waar de buurtbewo ners zich vermaakten met allerlei vormen van ijspret.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15