Herrie over Zuidplaspolder Rotterdampas 2012 Geen weer voor het verkeer Nieuwe Volkswagen CC bij M. de Koning Electric Mobility Centre Mango voert groot assortiment scootmobielen, fietsen en scooters mm II HART VAN HOLLAND I ZUIDPIAS 8 FEBRUARI 2012 17 IT* »i Zuidpias - Wakkere Zuidptassenaren voelden weken geleden al nattigheid. Er sijpelden berichten binnen overeen besloten gemeenteraadsvergadering over de Zuidplaspolder. Met geheimhoudingsplicht voor de raadsleden. Door Annette Eijerkamp De Rotterdamse wethouder Hamit Karakus besprak woensdag 1 fe bruari in een Rotterdamse commis sievergadering de gevolgen van de vernietiging door de Raad van State van (delen van) bestemmings- en exploitatieplannen voor de Zuid plaspolder, de financiële gevolgen en risico's voor Rotterdam en hoe het verder moet. Karakus geeft cijfers. Rotterdam is 40°/o aandeelhouder in de Grond bank (Zuidpias 9°/o). De Grondbank heeft voor 105 miljoen grond in de boeken staan waarvan de markt waarde lager is. Om dit verschil boekhoudkundig te dichten heeft Rotterdam een voorziening van twaalf miljoen getroffen. De rente op de leningen van de Grondbank (bijna 4°/o) levert een jaarlijkse kos tenpost van ruim 1,6 miljoen op. De lasten zouden lager zijn als de gemeente Zuidpias voor 25 miljoen grond van de Grondbank had over genomen. Karakus: "Zuidpias heeft recent een brief naar de provincie en de aandeelhouders gestuurd dat zij die gronden niet kunnen overne men. Dat is een discussie die op dit moment loopt. Wij vinden dat Zuid- plas de afspraken die we gemaakt hebben na moet komen, zo niet dan gaat het juridische traject in." Het Algemeen Dagblad publiceer de donderdag 2 februari een stuk met de kop 'Rotterdam ruziet met buren Zuidpias over miljoenenpost Zuidplaspolder'. De inhoud laat zich raden en roept reacties op. André Muller (SP) laat via twitter weten "Karakus drukt liever Zuidpias de ellende in, in plaats van oplossing dus..." en op de website Zuidpias- actief "Er zijn meerdere scenario's mogelijk. Die moet je wel kunnen uitwerken en niet het mes op de keel krijgen van Rotterdam." Marnix de Romph (ChristenUnie/SGP) vindt een gang naar de rechter geen gek idee, meldt het AD vrijdag 3 februa ri. Als zwartste scenario ziet hij dat Zuidpias een artikel 12-gemeente wordt. Achtergronden In een informatienota van de ge meente Zuidpias van september 2011 schrijft zij: "de gemeenteraad heeft in haar zienswijze op het OSK/ USK 2011 bepaald dat de gronden binnen Nieuwerkerk-Noord, Knib bel weg-Oost en Zevenhuizen-Zuid pas kunnen worden uitgenomen indien de bestemmingsplannen onherroepelijk zijn. Achterliggende gedachte daarbij is dat de ontwik- keibaarheid wel verzekerd moet zijn. Hoewel deze locaties op ba sis van de uitspraken van de Raad van State planologisch invulbaar zijn kan dit, zeker voor wat betreft Nieuwerkerk-Noord, niet los worden gezien van de vernietiging van het Ringvaartdorp. Daarbij geldt dat de exploitatieplannen zijn vernietigd. In relatie tot de nadere besluitvor ming over uitname van gronden is er nu een extern juridisch advies gevraagd." Op 16 december schrijft het Wad- dinxveense raadslid Peter van den Berg op zijn weblog: "Aan het einde van de vergadering ontstond nog discussie over de toegezegde ver koop van grond van de Grondbank aan de gemeente Zuidpias. De ge meente Zuidpias legde de toezeg gingen die zij in december 2010 en juni 2011 deed in openbare vergade ringen nu anders uit. Terecht wees de voorzitter van de Grondbank op de gemaakte afspraken." Volgens de gemeente Zuidpias De gemeente laat op 3 februari in een persbericht weten dat zij 'vooralsnog alleen gronden wil uit nemen voor Zevenhuizen-Zuid en Knibbelweg-Oost, maar dat de ont wikkeling van Nieuwerkerk-Noord niet haalbaar is.' Ook de geëiste 25 miljoen voor medefinanciering van infrastructuur en groen staat ter discussie 'aangezien noch uit de glaslocaties (Zuidplas-noord), noch uit de beoogde dure woningbouw in het wel goedgekeurde deel van de Rode waterparel voldoende grond- opbrengsten worden gegenereerd dit kan leiden tot een onverant woord zware belasting van de ge meentelijke begroting.' Als laatste laat Claudia Wolff (D66) zich horen via Zuidplasactief: "De risico's zijn aanwezig. En welk sce nario het uiteindelijk zal worden. Er zullen naar mijn mening gevolgen zijn voor Zuidpias! Ook in het beste geval." Zuidpias - De Rotterdampas 2012 is vanaf maandag 13 februari verkrijgbaar. Naast de bekende Rotterdamse attracties zoals de Euromast, Spido, Plaswij- ckpark en de Kunsthal zijn ook in de gemeente zelf aantrekkelijke voordelen met de pas te behalen. De Rotterdampas geeft gratis toe gang of flinke korting bij meer dan vijfhonderd attracties. Bijvoorbeeld gratis naar alle Rotterdamse mu sea, of eenmaal gratis naar Attrac tiepark Duinrell, met korting naar Diergaarde Blijdorp, 25 keer gratis zwemmen, drie keer gratis naar de film of naar de mooiste musea en attracties in Den Haag. Gemiddeld genomen hebben pashouders in de gemeente Zuidpias vorig jaar zes tot zeven keer van de pas gebruik gemaakt. Rotterdampashouders kunnen kun nen in de gemeente Zuidpias kor ting krijgen bij Scouting Zeeverken- nersgroep De IJssel, in zwembad het Polderbad, bij Verhage Fastfood, bij de vestigingen van bibliotheek de Groene Venen, bij de Openbare Bi bliotheek in Nieuwerkerk en bij de Dramacoach. Wijzigingen Het gereduceerde tarief Nieuwerkerk aan den IJssel - In eens was alles wit; vrijdag 3 febru ari heeft het een aantal uren flink gesneeuwd. Een prachtig gezicht, maar voor het verkeer was het even oppassen geblazen. 65-plussers is niet meer van toepas sing. De prijs voor de Rotterdampas voor kinderen uit gezinnen met een inkomen boven een bedrag van 1.325,- euro (bij alleenstaande ou ders) of 1.475,- euro (bij gehuwden en samenwonenden) is met 7,50 euro verhoogd naar 12,50 euro. Voor de minima verloopt de verkoop via een antwoordkaart. De pas is geldig van 1 maart 2012 tot en met 28 februari 2013 en is verkrijgbaar in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Nieuwer kerk. De prijs van de pas is afhan kelijk van leeftijd, inkomen en ge zinssituatie. Mensen met een laag inkomen betalen 5,- euro voor de pas; voor inwonende kinderen van drie tot en met zeventien jaar is de pas gratis bij gelijktijdige aanschaf. Het normale tarief van de Rotter dampas 2012 bedraagt 60 -. Voor meer informatie: voor www.rotterdampas.nl. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO ets» De nieuwe Volkswagen CC; elegant, compleet en efficiënt. Capelle aan den IJssel - De nieuwe Volkswagen CC is inmiddels te be stellen bij M. de Koning Autobedrij ven. De prijslijst van de elegante vierdeurs coupé vermeldt bedragen vanaf 38.690 euro. De CC valt niet alleen op doorzijn stijlvolle vormge ving, maar ook door de uitgebreide standaarduitrusting en efficiënte aandrijflijnen. Alle motoriseringen hebben een groen energielabel, tot een 'label A' voor de CC 2.0 TDI BlueMotionTechnology. De nieuwe CC is er bovendien met slimme as- sistentiesystemen. De auto staat binnenkort in de showroom en in april kunnen de eerste exemplaren afgeleverd worden. Met de nieuwe Volkswagen CC presenteert M. de Koning Auto bedrijven een uitermate stijlvolle vierdeurs coupé. Proefritten zijn mogelijk vanaf donderdag 8 maart. De verkoopadviseurs geven graag informatie over de nieuwe CC én over de aantrekkelijke financie- rings- en leasemogelijkheden. M. de Koning Autobedrijven is ge vestigd aan de Wormerhoek 16. Voor meer informatie: 010-4599400 of www.mdekoning.nl. Capelle aan den IJssel - In het Electric Mobility Centre 'Mango' heeft de klant een ruime keuze uit een omvangrijk assortiment elektrische scootmobielen, fietsen en scooters, zoals bijvoorbeeld een elektrische fiets met opsta- pondersteuning met verschillende standen. De elektrische scooters van Mango garanderen de hoog ste kwaliteit tegen de scherpste prijs en voor degene die op zoek is naar een echt retro, classic of de sign model is er volop keus. Mango voert tevens een ruim assortiment drie- en vierwiel scootmobielen. Van een klein wendbare exem plaar voor binnen tot grote snelle scootmobielen met een bereik tot wel zeventig kilometer per uur. Mango levert kwalitatief hoog waardige scootmobielen die aan de strengste Europese eisen vol doen. leder model kan volledig aangepast worden aan de situatie. Wie in aanmerking komt voor aan schaf van een scootmobiel via de gemeente kan gebruik maken van een Persoons Gebonden Budget (PGB); dit is geregeld in de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Tevens biedt Electric Mobi lity Centre Mango de mogelijkheid van een vrijblijvende demonstra tie aan huis voor belangstellen den die niet mobiel zijn; gebruik maken van de ophaalservice van Mango is in dit geval ook mogelijk. Electric Mobility Centre Mango is gevestigd in de showroom van Ford dealerArdea Auto aan de Schermer- hoek 523. Het pand is te herkennen aan de oranje stekker op de gevel. Voor meer informatie: 010-2070707.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17