klikken Allemaal kunstenaars op de Eendragt Expositie Henny de Vries Bij Sam sluit deuren Snelheidscontrole BK-weg Feestjaar voor Sootjevisch 1 Wereldwinkel open op Valentijnsdag onze website HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN 8 FEBRUARI 2012 21 klik dus snel naar Zevenhuizen - Bij basisschool De Eendragt was het jaarlijkse project gewijd aan het thema kunst. Nadat de kinderen onder leiding van echte kunstenaars gewerkt hadden met uiteenlopende technieken, konden ouders en andere familieleden donderdag 2 februari de school bezoeken, die in een museum was omgetoverd. Daar waren de kunstwerken van de kinderen te bewonde ren. Bijkomend effect van het project is dat zelfs kleuters nu weten wie Piet Mondriaan was. Door Marianne Fortuin In de hal werden de bezoekers wel kom geheten door twee kunstzinnig uitgedoste juffen en na het tonen van een toegangskaartje kon men onder leiding van een gids de di verse 'museumzalen' bezoeken, die namen hadden als Hollands Glorie, Het Meesterwerk en de Eendragt- wacht. De groepen konden zelfde materia len kiezen. Rode draad vormden de zelfportretten, waarbij elke groep een andere techniek had toegepast. De kinderen van groep 2 van juf Ja- nita hadden het boekje 'Krokodil en het meesterwerk' van Max Velthuijs gevolgd. Het atelier was uitgebeeld en ook het meesterwerk stond er - in feite een leeg vlak, datje met je eigen beelden kunt vullen. Groep 3 werkte met speciale verf rolletjes en de 6-jarige Britt Kooij legde uit hoe dat ging. Het resultaat mag www.hartvanholland-online.nl was een prachtig kunstwerk met gebouwen. Groep 6 had als tech niek fotografie gekozen en mooie collages gemaakt. Talita liep als een heuse persfotograaf rond. De juf vertelde dat er op de rommelmarkt een toestel was gekocht met daarin nog een fotorolletje. De kinderen hadden - voordat de foto's ontwik keld waren - zelf allerlei spannende verhalen over deze onbekende foto's geschreven.. Groep 7 van juf Eelke was aan de slag gegaan met spek steen, met Wilco van Hoogdalem als begeleider. In twee uur tijd ontston den hele persoonlijke kunstwerkjes. Van Hoogdalem: "Ik doe dit om mijn passie te delen. Ik heb dat op mijn eigen school gemist. Ik beleef hier heel yeel plezier aan." Kunstenaar Agnes den Hartogh uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft Van Hoogdalem hiervoor benaderd, en ook Heieen Vlietstra, Deborah Asuni, Bettina Wappner en Liesbeth Zevenhuizen - Henny de Vries ex poseert tot 29 februari in de biblio theek aan de Dorpsstraat. De ten toongestelde werken zijn te zien tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Er zijn voornamelijk acryl- en pas telschilderijen te zien. De onder werpen van de schilderijen zijn landschappen, portretten, bloemen en dieren. 3 Kunstwerken van kleine Eendragt-Picasso's. Kool. De coördinatie was in handen van Gmbh - Geregeld met betere Hulp/Cultuureducatie Zuidpias - en ook de leerkrachten hebben weer Zevenhuizen - Tweedehands kinderkledingwinkel Bij Sam sluit officieel per 1 maart haar deuren; klanten kunnen tot vrijdag 77 februari terecht in de winkel aan de Lange Zijde 9a. veel werk verzet voor dit inspire rende project. Wie kleding heeft ingebracht kan deze, tezamen met de envelop, op halen tot en met vrijdag 10 februari, of in de periode van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 februari. Niet op gehaalde spullen gaan na die datum naar SKR Stichting Kinderhulp Roe menië. Tot de 17e zijn nog allerlei leuke artikelen voor een bescheiden prijs verkrijgbaar. Bij Sam is op ge noemde dagen geopend van 8.45 tot 11.45 uur. Voor meer informatie: www.bijsam.nl. Zevenhuizen - De politie heeft vorige week dinsdag tussen11.00 en 12.00 uur een snelheidscontrole met de laser gehouden op de Burgemeester Klinkhamerweg. Er werden vier be keuringen voor de snelheid geschre ven. De hoogst gemeten snelheid was 79 km/uur. Deze bestuurder haalde op dat moment een Connexxion- bus in, vlak voor de voetgangers oversteekplaats. Verder is ook een bekeuring geschreven voor het niet omhebben van de gordel. Zes auto mobilisten kregen een waarschuwing voor de snelheid. Zij reden tussen de vijftig en zestig km/uur. Viswijvenkoor Sootjevisch viert derde lustrum. Zevenhuizen - Viswijvenkoor Sootjevisch bestaat 12 februari vijftien jaar. Het koor grijpt dit derde lustrum aan om er een feestelijk jaar van te maken met optredens in het land, met nieuwe liedjes en met het uitbrengen van een nieuwe, inmiddels al weer vierde, cd. De festiviteiten gaan van start met een optreden op zondag 12 febru ari in dorpshuis Swanla. Muzikale medewerking wordt verleend door Shantykoor 't Kraaijenest. De voor stelling begint om 14.00 uur. Be langstellenden worden vanaf 13.00 uur verwelkomd met een drankje. De toegang bedraagt 5,- euro; do nateurs mogen gratis naar binnen. Het viswijvenkoor zal ook optreden tijdens het derde Zuidpias Shanty- festival, op zaterdag 21 april in de Dorpsstraat. Zevenhuizen - De Wereldwinkel heeft ruimte gemaakt voor Valen- tijn: romantische cadeautjes, vaak getooid met rode harten, boekjes over de liefde, een doosje gevuld met spreukenrolletjes, mobiles met spiegelende hartjes, een setje rode toilettasjes van recycle materiaal, een rood houten liefdesbeeld, een glazen kan, getooid met rode hart jes, hartvormige Chocolaatjes. En natuurlijk kaarten. "Hoewel Valentijnsdag op een dins dag valt is de Wereldwinkel die dag toch open. Want in Wereldwinkels draait alles nu eenmaal om naas tenliefde", zegt een van de mede werkers. "Met een geschenkje uit de Wereldwinkel wordt niet alleen de geliefde verrast, maar het geeft tegelijk ook de producenten in de ontwikkelingslanden een steuntje in de rug. En alleen op die dag is er voor elke klant een leuke verras sing." Wereldwinkel Z-M is gevestigd Dorpsstraat 202D en is open van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot16.00 uur, op vrijdagen tot 17.00 uur en op dinsdag 14 februari van 10.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21