L GENDIJK SFEERVOL WONEN Muurschildering van jonge Picasso's Jubilerende boekenmarkt Zesde zitting Butlercompetitie IJsselbridge Zonovergoten ontmoetingsruimte feestelijk geopend mm II HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 8 FEBRUARI 2012 23 Nieuwerkerk aan den IJssei - De tiende editie van de boekenmarkt in win kelcentrum Reigerhof vindt plaats op zaterdag 17 maart. De landelijke Boe kenweek, van woensdag 14 tot en met zaterdag 24 maart, wordt wederom aangegrepen om een boekenmarkt te organiseren. Van 9.30 tot 16.30 uur staat in de gangen van het winkelcentrum een groot aantal kramen opgesteld waar een grote variëteit aan gebruikte boeken tegen aantrekkelijke prij zen verkocht wordt. Van kinder-, platen-, kook-, reis-,tuin-, strip- en jeugdboeken tot thrillers, romans, literatuur, religieuze en spirituele boeken. Net als in voorgaande jaren schenkt een aantal kraamhouders de opbrengst, of een deel daarvan, aan een goed doel; dit jaar onder andere aan Stichting Jarige Job. Een kraam huren kan via 0180- 314818. Nieuwerkerk aan den IJssei - De zesde zitting van de eerste ronde van de Butlercompetitie, gespeeld op woensdag 1 februari, is met een IMP van 49,0 in de A-lijn gewon nen door Riet Filé en Jeany van der Leer; 2. Thea en Toon de Kort 48,0; 3. Rens en Joop Ranft 37,0. B-lijn: 1. Gerard van Boheemen en Piet van Dortmont 52,0; 2. Jet en Siebe Vlietstra 33,0; 3. Bep van Bo heemen en Renée Verdonck 24,0. C-lijn: 1. Anneke en Hans de Jong 43,0; 2. Martha Boers en Joke van 't Hoen 38,0; 3. Riet Over- gaag en Ada Suurbach 26,0. D-lijn:L 1. Lia Ophorst en Piet van der Jeugd 28,0; 2. Clara Oosterwijk en Corrie Rosier 27,0; 3. Trix Bom en Nina Rezai 21,0. Nieuwerkerk aan den IJssei- Agnes den Hartogh en Bettina Wappner zijn de personen achter de organisatie GmbH (Geregeld met betere Hulp). Zij ontwik kelen hoogwaardige, samenhangende cultuurprogramma's voor Nieuwer- kerkse basisscholen. Een van die programma's met als titel 'Picasso en zijn muziekinstrumenten', leent zich uitstekend vooreen leerlingenwedstrijd. Door Cees Visser Leerlingen van zes basisscholen deden aan de wedstrijd mee, waar bij zij, in de stijl van Pablo Picasso met als centraal thema muziek, een muurschildering moesten maken. Picasso zelf schilderde zijn 'viool' in 1913, waarbij de viool opgebouwd was uit eenvoudig vormen. Samen met George Braque was Pi casso de grondlegger van het ku bisme, de stroming in de schilder kunst die uitgaat van vlakken die bij elkaar zijn gevoegd en waaruit dan weer vormen ontstaan. Deze zijn op hun beurt hoekig en kubusachtig. Er ontstaat een verwarrend perspec tief, omdat een voorwerp vanuit verschillende hoeken wordt geschil derd. Meestal gaat het bij kubisti sche schilderijen om stillevens. Een zestal leerlingen van groep 6b van de Elimschool is als winnaar uit de bus is gekomen. Wethouder Jan Verbeek, grafisch ontwerper en illu strator Deborah Asuni en Bastienne Prins, directeur van de Nieuwer- kerkse Muziekschool, vormden de deskundige jury. Agnes den Hartogh: "Ik heb de leer lingen les gegeven aan de hand van een viool, waarbij ik, evenals Picasso, de nadruk legde op onder delen van dit muziekinstrument. De leerlingen pasten voor hun ontwerp onder andere de sjabloontechniek toe, knipten vormen uit en maakten collages." Den Hartogh was woensdag 1 fe bruari al vroeg in de muziekschool aanwezig om voorbereidingen voor de muurschildering te treffen. Zo kleurde zij alvast vlakken in om de leerlingen een basis te geven voor de aan te brengen creatie. Daarna werd de muurschildering onder haar deskundige leiding aangebracht. De Nieuwerkerkse Muziekschool is een kunstwerk rijker, dat beide ui tingen van artistieke begaafdheid, muziek en schilderkunst, treffend weergeeft. In de geest van de grote Picasso. Nieuwerkerk aan den IJssei - Informatiepunt Ouderenadvisering en Man telzorgsteunpunt Zuidpias zijn sinds vorig jaar gevestigd aan de Meidoorn la. Hier was een ontmoetingsruimte voor senioren gepland en woensdag 1 februari werd deze 'Huiskamer' feestelijk geopend door wethouder Jan Ver beek. Door Marianne Fortuin Verbeek: "In mijn portefeuille zit ook de WMO en daarin staat, dat ieder een mee moet kunnen doen. Hier kunt u elkaar ontmoeten en dat is een belangrijke doelstelling hier in de Meidoorn. Het is goed dat we be taalde krachten hebben, zoals Mat- tanja, Tine, Tessa en Nel, maar ook de vrijwilligers zijn belangrijk. Vandaag beleven we een primeur: de Huiska mer wordt geopend, en ik heet u al lemaal van harte welkom! Er gebeurt al heel veel in de Meidoorn en dat kan nog groeien. Ik dacht dat er van daag een stuk of tien mensen zouden komen..." Daar vergiste Verbeek zich in, want zo'n 25 mensen zaten in de zonovergoten ruimte aan de koffie met gebak. Ouderenadviseur Mattanja van Ou denaarden begon vier jaar geleden in haar eentje met het Ouderenwerk in Nieuwerkerk: "Er was behoefte aan meer, voor de hele Zuidpias, en sinds juni vorig jaar zitten we hier. De Huiskamer is ingericht met bij dragen die we ontvangen hebben." Ze vertelde de aanwezigen hoe het in de Huiskamer in zijn werk gaat: "Van maandag tot en met donderdag bent u hier welkom tussen 10.0 en 12.00 uur. Dan is er altijd een vrijwilliger aanwezig, zodat u uw verhaal kwijt kunt. Vandaag is dat Nico, en op de andere dagen zijn dat Hendrik, Eef, Hilda, Corry en Adrie. U kunt zelf kof fie of thee nemen, een praatje maken met andere mensen, een krantje le zen of een spelletje doen. Die spellen hebben we nu nog niet. Als er men sen zijn die spellen voor de Huiska mer hebben, kunnen ze contact op nemen met coördinator Hendrik; hij is op maandagochtend aanwezig." De sfeer was goed bij de opening van de Huiskamer. Hendrik Frederiks is ook telefonisch te bereiken via 06-14178511. De sfeer was in ieder geval goed. Me neer en mevrouw Harmsen waren er bij. Mevrouw Harmsen: "We waren wel nieuwsgierig naar wat dit was. We vinden het een goed idee, zo'n huiskamer. Het is dichtbij, voor als we wat willen vragen." Wouter Pals- graaf, die net als het echtpaar Harm sen in De Wilg woont: "Ik vind het geweldig. Meneer Verbeek heeft het er toch door kunnen krijgen. Dat het nog gaat in deze crisistijd. Ik weet nog niet of ik hier vaak ga komen, maar als je eenzaam bent, kan dit de eenzaamheid opheffen." De mogelijkheid om koffie te drinken in De Batavier, op donderdagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur, blijft voorlo pig bestaan. Enthousiaste Picasso's aan de slag onder leiding van Agnes den Hartogh. (foto: Leendert van der Waal) Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssei Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlaaendiik.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23