Burgemeester opent nieuw Beth-San 'Op het leven!' Klikken mag Volleybalclinic van VC Nesselande Tweedekanswinkel tijdelijk uitgeweken naar Waddinxveen Erwtensoep eten voor goed doel HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 8 FEBRUARI 2012 33 Met de Anbo op vakantie Reanimatietraining Natuurwandeling Zevenhuizerplas Thora, Evangelie, Koran Wie kent hem niet dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Reuze sleutels bij feestelijke opening Beth-San. Moerkapelle - Burgemeester Gert- Jan Kats opende vrijdag 3 februari het nieuwe woonzorgcentrum Beth- San aan de Wilde Veenen. Het zorg- complex vervangt het oude Beth- San dat niet meer voldeed aan de wettelijke eisen. Door Erwin van 't Hof Kats maakte de opening officieel door sleutels los te knippen van een drietal grote ballonnen en deze te overhandigen aan toekomstige be woners. Hoewel de ballonnen eerst nog vrolijk tegenstribbelden lukte het uiteindelijk toch om de han deling te voltooien. "Gelijk toen ik werd aangesteld als burgemeester kreeg ik al te horen dat ik dan ze ker Beth-San moest openen," aldus Kats. "Ik ben hier dan ook zeer trots op. Ik hoop dat dit een plek wordt waar ouderen een mooi bestaan kunnen krijgen. Het ziet er in ieder geval prachtig uit." Ondanks de hevige sneeuwval zat de feestelijk versierde ontmoe tingsruimte vol belangstellenden. Hiervan bestond het grootste deel uit aanstaande bewoners. "Ik vind het hier echt prachtig," zegt een van hen, een oudere dame, en thousiast. "Alleen was het wel een hele toer om op mijn leeftijd nog te verhuizen. Toch denk ik dat ik me hier wel thuis kan voelen." De bewoners kregen ook nog cadeaus uitgereikt. Een groot schilderij van de koningin en een cheque van de Moerkapelle - De stichting 'Iemand geeft om mij' gaat zaterdag 11 fe bruari weer erwtensoep verkopen. De soep van Chef kok Dubois is in middels een begrip in Moerkapelle en omstreken. Een bak van één liter kost 5,- euro. Bestellingen kunnen tot en met donderdag 9 februari worden doorgeven via 079-5933767, 06-44530594 of op mcwortman@ hotmail.com. De soep kan zaterdag 11 februari tussen 10.00 en 13.00 De Tweedekanswinkel is op donder dag geopend van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. Het assortiment omvat aller hande tweedehands artikelen als meubels, boeken, speelgoed, servies, antiek, (kinder)kleding, elektrische apparatuur, schaatsen en schilde rijen. Wie spullen wil afstaan aan de winkel kan deze tijdens openingstij den aanleveren. Een afspraak maken gemeente. Kats: "Ik denk dat de be woners het beste zelf kunnen gaan bepalen wat ze ervan willen kopen." Architect Hans Treurniet is trots op het nieuwe woonzorgcentrum. "Ze ker op het gebied van zorg is het erg moeilijk om een gebouw als dit te realiseren. Het pand moet aan veel eisen voldoen om de bewoners zo goed mogelijk van dienst te kun nen zijn." Daarnaast heeft de ont- uur worden afgehaald bij de Farm Shop aan de Dorpsstraat 6. De opbrengst is bestemd voor het meisjeshuis in Sri Lanka. In dit huis wonen meisjes die zeer traumati sche ervaringen hebben. Zij worden met liefde opgevangen en heb ben daardoor weer uitzicht op een menswaardig bestaan. Voor meer informatie: www.iemandgeeftommij.nl. voor het ophalen van spullen kan op 06-24406404. De Tweedekanswinkel wordt gerund door vrijwilligers. De organisatie is in handen van de Hervormde Ge meente en de opbrengst is bestemd voor een aantal goede doelen, waaronder het zendingswerk en het plaatselijke kerkenwerk. Voor meer informatie: www.tweedekanswinkel.nl. werper ook een emotionele band met het project. "Ik was ook de architect van het vorige Beth-San, het is voor mij een eer om alle be woners en hulpbehoevenden nog maals van dienst te kunnen zijn." Het complex gaat ruimte bie den aan ruim zeventig ouderen en twaalf bewoners met een verstan delijke beperking. De kamers in het Zevenhuizen - Joodse, christelijke en islamitisch verhalen komen woens dag 15 februari samen in een muzi kale voorstelling. Alle godsdiensten zoeken naar antwoorden op de grote vragen van het leven en rondom deze vragen cirkelen in elke traditie tal van pand zijn ruim twee keer zo groot als in het oude Beth-San. "Ook de ouderenzorg groeit met de tijd mee. Vroeger waren panden als dit meer rusthuizen," aldus een van de ver zorgers van Beth-San. "Nu zijn er veel meer mogelijkheden om zorg te bieden." Naast de grotere kamers is het nieuwe pand onder andere voorzien van een internethoek, bi bliotheek en ontmoetingsruimte. verhalen. Deze verhalen zijn bijeen gebracht in één theatervoorstelling. 'Op het leven!' wordt gespeeld door Kees Posthumus en Juut Beerda. De theatervoorstelling vindt plaats in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106 en begint om 20.00 uur. Zevenhuizen/Moerka'pelle. - De vakantieweek van de Anbo afde ling Zevenhuizen-Moerkapelle vindt plaats van 2 tot en met 8 juni. Het betreft een volledig ver zorgde reis met diverse activitei ten en uitstapjes naar Lunteren op de Veluwe. Leden en niet-le- den kunnen zich inschrijven. Voor meer informatie: 0180- 634431. Zevenhuizen/Moerkapelle - De afdeling Zevenhuizen-Moerka pelle van het Nederlandse Rode Kruis verzorgt op donderdag 16 en maandag 20 februari van 20.00 tot 22.00 uur een reani- matiecursus. Altijd al willen we ten hoe te handelen bij een hart stilstand? Neem dan contact op via: gjholstege@wxs.nl. Zevenhuizen - Natuur- en vo gelwacht Rotta organiseert voor zaterdag 11 februari een natuur wandeling bij de Zevenhuizer plas onder leiding van een na- tuurgids. Warme kleding en een verrekijker worden aanbevolen. Start om 10.00 uur bij restaurant de Strandgaper. Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 wordt woensdag 8 februari een thema-avond gehouden. Het Christendom, het Jodendom en de Islam hebben gemeen, dat ze één God belijden. Met betrek king tot dit onderwerp houdt Anton Wessels een inleiding over zijn nieuwste boek: 'Thora, Evangelie, Koran, drie boeken, twee steden, één verhaal?' Aanvang 20.00 uur. Moerkapelle - De schepper van Olivier B. Bommel en Tom Poes. Wat ooit begon als een strip verhaal voor kinderen over een wollig poesje als hoofdpersoon, groeide uit tot een tekststrip met hoge literaire kwaliteiten en prachtige tekeningen. 2012 is het honderdste geboortejaar Marten Toonder, de geestelijke vader van de strip. Woensdag 15 febru ari vertelt de oprichter van 'De Bommelzolder' te Zoeterwoude, de heer Osterheert, tijdens de avond voor de Vrouwen van Nu over de achtergrond van Marten Toonder en over het museum. De avond vindt plaats in Dorpshuis Op Moer en begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom; zij betalen 6,- euro toegang. Voor meer informatie: www.nbvp.nl/afd/moerkapelle. Moerkapelle/Waddinxveen - Het pand waar de Tweedekanswinkel tot voor kort in gevestigd was, is inmiddels gesloopt om plaats te maken voor nieu we winkels en appartementen. Tot het moment dat de Tweedekanswinkel hier kan terugkeren, is een tijdelijk onderkomen gevonden aan de Abraham Kroesweg 17 in Waddinxveen. De officiële opening vindt plaats op zaterdag H februari. In de koffiehoek staat voor bezoekers dan een gratis kopje koffie klaar. Zevenhuizen - Bovenbouwleerlingen van 't Reigerbos hebben de afgelopen drie weken kennisgemaakt met de beginselen van het volleybal. Onder be geleiding van een echte volleybalcoach hebben de kinderen hard getraind op hun service, techniek en samenspel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33