praktij kj oosten Joosten örakti|kJoJJ> HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 8 FEBRUARI 2012 e.-. Behandelmethode Shockwave is een nieuwe behandelvorm, die vaak door fysiotherapeuten wordt gegeven. Het wordt door enkele praktijken in de regio aangeboden als dé oplossing voor diverse kwalen. Kim en Danielle Joosten van Joosten Diagnostiek Praktijk Joosten, weten echter wel beter: "Shockwave is beslist geen wonder middel: het is wel een prima behandelmethode als je eerst met professionele echografie hebt kunnen vaststellen wat er precies met een spier of pees aan de hand is. Een goede diagnose kun je alleen met echobeelden stellen. In het ene geval volstaat een specifiek oefenprogramma als behandeling. In andere gevallen kan shockwave zeer zinvol zijn, vaak in combinatie met specifieke oefeningen." Alleen in combinatie met echografie Kim Joosten: "Voor een goed resultaat is Onderdeel van Diagnostiek.® Therapie Praktijk Joosten het essentieel dat eerst de juiste diagnose wordt gesteld. Wij beschikken als één van de weinige fysiotherapiepraktijken in de regio over de modernste echografische apparatuur. Bovendien zijn wij opgeleid om deze apparatuur toe te passen. Alleen met een echo zie je in welke fase een blessure of ontsteking zich bevindt en of shockwave nut zou hebben. De echo bepaalt de exacte locatie en intensiteit van de eventuele shockwave behandeling. Alléén dan kun je met shockwave een succespercentage van zo'n 75% halen." Klachten en pijn verminderen Praktijk Joosten heeft vanaf 2011 echografie en shockwave apparatuur in gebruik. Danielle Joosten: "Het wordt regelmatig toegepast, onder andere bij sportblessures. Na een gedegen diagnose gebruiken wij shockwave bij schouder-, knie- en elleboogblessures, diverse pees- Toptherapeuten bij Praktijk Joosten Vijf jaar geleden vestigde Praktijk Joosten zich in het gezondheidscentrum de Boemerang aan de Limaweg in Waddinxveen. Inmiddels werken er acht therapeuten en biedt de praktijk alle fysiotherapiespecialisaties en diverse beweegprogramma's. De praktijk behoort tot de groep HCA-gecertificeerde praktijken in Nederland en is één van de circa 150 fysiotherapiepraktijken, die zich van MenzisTopzorgpraktijk mogen noemen. Voor de CZ-groep en de ZilverenKruis/Achmea groep is Praktijk Joosten één van de geselecteerdePluspraktijken in Nederland. Limaweg 55G 2743 CC Waddinxveen 0182 6I8 022 info@praktijkjoosten.info www.praktijkjoosten.info ontstekingen, slijmbeursklachten, of hielspoor. In onze praktijk gebeurt dat alleen door op geleide shockwave-therapeuten. Vaak volstaan drie tot zes behandelingen om de klachten en daarmee ook de pijn te verminderen. Echografie en shockwave - als gecombineerde behandel methode - is zeker effectief, maar de kosten worden doorgaans niet vergoed door ver zekeraars. Wij hanteren de prijzen, die worden geadviseerd door de Nederlandse vereniging voor shockwave-therapie (www.nvmst.nl)." Daarnaast zijn de bekkenfysiotherapeuten bij Praktijk Joosten opgeleid om met echografie visuele feedback te geven bij bekken- of bekken bodemproblematiek. Shockwave is geen wondermiddel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 38