HAMMEN KNAAP B0~ VAN DER Veilig schaatsen op wedstrijdbaan Onderzoek naar bromtoon Zevenhuizensche IJsclub afgerond Stichting Dier Retour BSN neemt nieuwe etage in gebruik HART VAN HOLLAND I REGIO I 8 FEBRUARI 2012 Stremming Ringvaart vanwege ijsgang 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen of Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle. verbouwen om te wonen zoals dat wilt Ons kantoor denkt ook mee met de ondernemer! Nesselande - Het eindrapport over laagfrequentgeluid in de wijk Nesselande en omgeving is gereed. Er is bewijs dat er een laagfrequent geluid aanwezig is. De bromtoon is in de gehele wijk waarneembaar en is geregistreerd en vastgelegd. Het is vast komen te staan dat mensen die deze zeer lage fre quentie kunnen waarnemen daar hinder van kunnen ondervinden. Tijdens het onderzoek is de exacte bron van de bromtoon niet gevon den. De RoCa-eentrale van E.ON is, net als de hoogspanningsleidingen, aardgasleidingen, gasverdeelstati- ons en stadsverwarmingsleidingen uitgesloten als mogelijke bron van de klachten in het gebied. Wat niet kon worden uitgesloten is het (vracht)verkeer op de A20. Het gaat dan waarschijnlijk niet om het wrijvingsgeluid van banden op de weg, maar om een geluid/trilling van zware motoren die een laag en zeer ver dragend geluid produceren. Er kan echter geen onomstotelijk bewijs geleverd worden en er is geen verklaring voor het feit dat de klachten uitsluitend in Nesselande en directe omgeving voorkomen en niet in andere Rotterdamse wijken in de buurt van snelwegen. Hiervoor is nader onderzoek no dig. Het verkeer op rijkswegen valt niet onder de jurisdictie van de ge meente. Wethouder Van Huffelen en portefeuillehouder Koedijk zullen op korte termijn de minister van In frastructuur en Milieu op de hoogte stellen en aandringen op nader on derzoek naar laagfrequent geluid in relatie tot wegverkeerslawaai van rijkswegen in het algemeen en de A20 in het bijzonder. De deelgemeente realiseert zich dat dit op de korte termijn geen oplos sing biedt voor de bewoners die hinder ondervinden van het laag frequent geluid. Er is met de GGD en Erasmus MC contact gelegd om de bewoners, die worden gehinderd, in hun functioneren te begeleiden. De kosten van deze begeleiding val len binnen het reguliere traject van respectievelijk GGD en de ziektekos tenverzekeringen. Vermist Kater, cypers, witte bef, aan poten, staartpunt, gecastreerd, gechipt, 12 jaar oud; Troelstrastraat, Moor drecht. Kater, rood, witte voeten, bef, in snoet, gele ogen, gecastreerd, 10 maanden oud; Lange Zijde, Zeven huizen. Jack Russel, wit met zwarte vlek ken, wat bruin bij neus, teefje, grijze band met botjes, 5 maanden oud; Pater Jornaweg, Waddinxveen. Gevonden Een schildpad lapjes kitten, veel wit, één zwart en één rood oor, grij ze vlooienband, ca. 3 maanden oud; Stevensstraat, Moordrecht. Kat, zwart, witte achterpoot rechts voor en rechtsachter, witte sokjes linksvoor en linksachter, neus, bef; Middelweg, Moordrecht. Kat, cypers, witte onderkant, vlekjes op achterpoten en buik; Oostring dijk, Moordrecht. Kat, zwart, witte onderkant, streep op kop, vlekken op achterpoten; Vijf Akkerplein, Moordrecht. Poes, schildpad met klein wit befje; Wolga, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, geheel cypers, ongecastreerd, loopt al maanden rond; Buizerd- hoek, Waddinxveen.. Golden Retriever, teef, halsband; bij C1000, Zevenhuizen. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl. Regio - De Ringvaart van de Zuidplaspolder is sinds donder dag 2 februari gestremd voor alle scheepvaart. Vanwege ijsgang in de Ringvaart en de Hennipsloot is er geen scheepvaartverkeer moge lijk. Gevolg hiervan is dat de Snelle Sluis, die een verbinding vormt met de Hollandsche IJssel, niet wordt bediend. Het kan! Baantjes trekken op de wedstrijdbaan van de Zevenhuizensche IJsclub. Zevenhuizen - De Zevenhuizensche IJsclub heeft dinsdag 7 februari de ver lichte baan opengesteld op de Rottemeren voor eetcafé De Roerdomp. De wedstrijdbaan is dagelijks, behalve op zondag, geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Voor leden van de Zevenhuizensche IJsclub is de toegang vrij; voor niet- leden is de bijdrage voor volwassenen 2,- euro en voor kinderen tot zestien jaar 1,- euro. Vanaf vandaag, woens dag 8 februari, worden wedstrijden georganiseerd voor leden van de IJs club en voor inwoners van Zevenhui zen. Informatie hierover is dagelijks te vinden op www.eetcafederoerdomp.nl. Veilig schaatsen Schaatsen op de Rottemeren is niet overal veilig. Voorzitter Marina Veerman: "Schaatsen buiten de ijs baan van de Zevenhuizensche IJs club is voor eigen risico. De IJsclub adviseert niet buiten deze baan te schaatsen, omdat het ijs elders op de Rottemeren nog niet dik genoeg is." Nesselande - De Brede School Nes selande heeft maandag 6 februari het eerste deel van de tweede etage van het schoolgebouw aan het Mar cel Duchampplein in gebruik geno men. Leerlingen van drie groepen 6 en één groep 7 van basisschool Passe-Partout namen die dag hun intrek in hun nieuwe leslokalen. Van het Tangram, de andere school in het gebouw, verhuizen in de voorjaarsvakantie acht groepen van de noodlokalen naar de nieuwe, bo venste etage van de school. Het pand, kindcluster 2 van Brede School Nesselande, werd in het voorjaar van 2010 geopend. De capaciteit was echter niet toerei kend door het hoge kindertal in de nieuwbouwwijk. Daarom werd be sloten een extra etage op de school te bouwen, waar nu twaalf lokalen gerealiseerd zijn. De leerkrachten van de groepen 6 en 7 van het Passe-Partout knippen samen het bouwlint door bij de trap die leidt naar de nieuwe etage. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten (010) 222 1010 www.knaapbouwbedrijf.nl NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 - 63 16 11

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3