Volop schaatsplezier bij Moordechtse IJsclub Peuters op bezoek in Moerdregt Pim te Lintelo rapidkampioen na spannende finale Koek en zopie voor goed doel Ronald Mandersloot twee honderd maal achter het bord HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 8 FEBRUARI 2012 43 i vv Schaken V Hardrijderij, (foto: Leendert van der Waal] Moordrecht - 135 Jaar bestaat de Moordrechtse IJsclub en hij kan met ruim achthonderd leden tot de grotere ijsclubs van Nederland worden gerekend. De twaalf bestuursleden organiseren allerlei leuke evenementen voor jong en oud, daarin bijgestaan door vrijwilligers. Het gaat hier om een echte ijs- club die dus niet, zoals een schaatsdub, trainingen voor hardrijders verzorgt. De ijsclub kan, in positieve zin, 'ouderwets' worden genoemd, wat in ditge- val-betekent, dat hij echt bij Moordrecht als historische Hollandse gemeente hoort. Door Cees Visser Op de morgen van maandag 6 fe bruari ligt de ijsvloer er als een zon netje bij. Erelid en oud- penning meester van de IJsclub, Joop Segers (75), is bijna gereed met het vegen van de 160 meter lange baan. Het belooft weer een stralende schaats- dag te worden met als hoogtepunt de 'Hardrijderij Kortebaan' om het kampioenschap van Zuidpias. Twee enthousiaste bestuursleden, Ad Kraan (70) en Berthus Hogen- doorn (66) vertellen over evenemen ten die het bestuur organiseert en over de komende 'Hardrijderij'. Sinds zaterdag 4 februar, is de ijsbaan open en er is flink nagedacht over leuke verrassingen op de schaats. Zo heeft, bij het verschijnen van deze krant, al het evenement 'Twee aan de stok en de 'Mini Elfstedentocht' voor kinderen plaatsgevonden. Voor woensdagavond 8 februari staan nog de 'Ice Work Out' en het 'Oud hollands Schoonrijden' op het pro gramma en daarna wordt deze week waarschijnlijk nog een estafette op de schaats en een wedstrijd schaat sen met hindernissen georganiseerd. Voor meer informatie: www.moor- drechtseijsclub.nl Ad Kraan spreekt in superlatieven over de ijskwaliteit: "Ik kan me niet herinneren ooit zo'n prachtige ijsvloer hier gezien te hebben. De vorige keer dat er ijs was, in janu ari 2010, hadden we eerst sneeuw gehad en daarna was het weer gaan vriezen. Dat kwam natuur lijk de ijskwaliteit niet ten goede. Kraan spreekt uit ervaring, hij is inmiddels 36 jaar bestuurslid. Ook Hogendoorn, die het startsein voor het hardrijden gaat geven, is lovend over deze superijsbaan. De heren willen nog graag kwijt, dat nieuwe vrijwilligers van harte wel kom zijn. Voor de 'Hardrijderijschreven zich achttien deelnemers in. Kampioen Zuidpias werd Siebe de Bruyn. Op de tweede plaats eindigde André Klyweg. Derde werd Mees Jensen en verrassend vierde werd Nina Ver- mey. Moordrecht - De kinderen van kinderopvang Het Gruttonest brengen regelmatig een bezoek aan de bewoners van Zorgcentrum Moerdregt. Zo ook op woensdag 1 februari. De kinderen werden ontvangen door activiteitenbegeleid ster Diet de Jong en nadat zij alle opa's en oma's een handje hadden gegeven was er limonade en koek en werd een mooi verhaal voorgelezen. Tot slot werden door jong en oud nog wat gezellige liedjes gezongen. Moordrecht - Bij de start van de vierde en laatste speelronde van de rapidcompetitie had Léon Ja- cobse vier punten voorsprong op zijn enige concurrent Pim te Lintelo. Toen Te Lintelo in de tweede partij remise moest toestaan aan Ad Mui- tem liep de voorsprong op tot zes punten. Maar Jacobse verspeelde in de twee daaropvolgende punten met remises tegen Frank Visser en Ad Multem, terwijl zijn concurrent zijn partijen won. Met de onderlinge slotpartij voor de boeg was Te Lin teio's achterstand daardoor terug gelopen tot twee punten. Alleen winst was voldoende voor de titel en dat lukte. Frank Visser bleef Ad Multem net voor in de strijd om de derde en vierde plaats. Dankzij hun goede resultaat in groep B in de laatste ronde klommen Rien Duine en Aad van den Berg naar de eerste zes ten koste van Aad van der Meer en Leen Boonstra. Met haar drie remises handhaafde Lotte van der Wouden zich achter Sjaak in 't Veld nog net in de top tien. Een mooi resultaat voor deze junior dame. In groep C het eenmalig optreden van Ronald Mandersloot goed voor viermaal winst. Alleen tegen Ge rard van der Wouden ging het mis. Marten Evengroen verraste hier met een winstpartij tegen Mick van den Berg. In groep D deelden Jan Vink en Cas per de Pijper de lakens uit. Wederom een honderd procent score voor Jan Vink. Hij klom daardoor naar plaats twaalf op de slotranglijst. Ook Jan van den Dorpel won in groep E al zijn partijen en bleef daarmee Arie Macdaniel jr twee winstpartijen voor. Moordrecht - Om geld in te zame len voor de actie 'Alles over hoop' van de hervormde gemeente Beht- El wordt zaterdag 11 februari bij de Bernhardbrug een verkooppunt ingericht waar schaatsliefhebbers en wandelaars terecht kunnen voor oliebollen en warme chocolade melk. Indien het ijs nog steeds goed begaanbaar is, start de verkoop om 10.30 uur. Voor meer informatie over het goede doel: www.allesoverhoop.nl. Moordecht - Bijna veertig jaar ge leden, op 2 november 1972, speelde Ronald Mandersloot zijn eerste wedstrijd in de RSB competitie voor het eerste, toen enige, team van schaakvereniging De IJssel. Dat was het begin van een periode van acht tien jaar waarin hij nauwelijks een RSB wedstrijd miste en bovendien heel veel punten scoorde. In dejaren 84/85, 85/86 en 86/87 was hij top scorer van De IJssel 1, in 1984/85 zelfs met een 100% score, 7 uit 7. Op 16 november 1987 bereikte hij in de wedstrijd tegen Het Westen Regina 2 de mijlpaal van honderd wedstrijden. Daarna volgde een periode waarin werkzaamheden de clubavond in de weg stonden en hij maar beperkt kon spelen. Het bleef bij spaarzame optredens waarbij hij af en toe als invaller voor het eer ste, tweede en derde team speel de. Bij aanvang van het seizoen 1994/95 verkaste hij om die reden zelfs naar Moerkapelle. Van 1997 tot 2008 was hij echter weer veel vuldig bij De IJssel achter het bord te vinden en was hij deelgenoot van het team dat in een ruk van de derde klasse naar de promotieklasse klom en bijna de landelijke compe titie haalde. In 2004/05 liet hij in de promotieklasse een score van 5 uit 6 aantekenen, de vijfde maal dat hij als topscorer werd gekroond. Na deze periode kwam het schaken opnieuw in het gedrang en meldde hij zich na het seizoen 2007/08 af als lid. Met 196 wedstrijden achter zijn naam was het zeer de vraag of hij de tweehonderd zou halen. Die liet inderdaad lang op zich wach ten, maar kwam toch weer in zicht toen hij in 2010/11 weer lid werd en twee wedstrijden meespeelde. Met de tweede in dit seizoen, de remise op 10 januari tegen Johan de Koning van Nieuwerkerk aan den IJssel, werd de tweehonderd vol ge maakt. Ronald Mandersloot is na Aad van den Berg, Mick van den Berg, Pane Vink, Rien Duine, Frans Dubois en Leen Boonstra het zevend lid van De IJssel dat deze sportieve mijlpaal bereikt. De waardering van de vereniging voor deze inzet en prestaties werd verwoord in een door voorzitter Ge rard van der Wouden aan hem op de clubavond van 30 januari uitge reikte oorkonde.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 43