Zuidpias Centrum voor Jeugd en Gezin Zuidpias OPEN DAG 11 FEBRUARI Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Start bouw inlaat Eendragtspolder ROTTERDAMPAS 2012 gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 8 FEBRUARI 2012 Tot 11 februari! Vanaf maandag 13 februari te koop! 0j$ Zaterdag 11 februari kan het publiek een kijkje komen nemen in het nieuwe inlooppunt van het CENTRUM VOOR JEUGD EN GEZIN aan het Raadhuisplein 35 te Nieuwerkerk aan den IJssel, schuin tegenover het gemeentehuis (ingang voor- en achterzijde). Hier is tevens het consultatiebureau naar toe verhuisd. Er zijn festiviteiten voor jong en oud en ook aan de inwendige mens is gedacht. Op het achterplein staat een heuse poffertjeskraam, binnen is een ballonnenkunstenaar aan het werk en kunnen kinderen zich laten schmin ken. Ook zijn er knutselactiviteiten georganiseerd. Kinderen, jongeren, ouders, oma's en opa's en alle belangstellenden zijn van harte welkom om kennis te maken met (de medewerkers in) het CJG! Programma 12.00 - 16.00 uur Loop gewoon eens binnen....voor: Koffie, thee en limonade Gratis poffertjes Laat je schminken Ballonnenkunstenaar Knutselen (kleurplaat, papiervouwen) De nieuwe promotiefilm over CJG Zuidpias En niet te vergeten natuurlijk voor kleine en grote vragen over opgroeien en opvoeden! Waar? Volg de pijlen Volg de pijlen naar de ballonnen voor het Cent rum voor Jeugd en Gezin. Zowel aan de voor- en achterkant van het CJG bevindt zich een entree. r Gb centrum voor -A jeugd en gezin Zuidpias Zatcrdaq 11 Itbruil OPEN DAG Centrum voor Jeugd en Gezin V«n 12.00 tot 16.00 uur Loop gewoon eens binnen Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Dr. Van Westendorplaan 52 4-kamer eengezinswoning Beschikbaar per: direct Bruto huur: 665,55 Voorwaarden: Min. 2 personen Max. bruto verzameljaarinkomen 34.085,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaar den? Vraagt u dan naar een inschrijfformulier voor de huurwoning of woonwagenstandplaats bij het gemeen tehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 13 februari 2012 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenverklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kun nen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeente huis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afde ling VROM/Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afde ling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Begin februari is aannemer GMB gestart met de voorbereidin gen van bouw van de inlaat in de Eendragtspolder. Ook wordt een klein opslaggebouw gere aliseerd. De twee bouwlocaties liggen ten westen van de roei- baan. De aanvoer van materialen verloopt via de Middelweg en de Rottekade. Het gaat gemiddeld om enkele vrachtwagens per week tot aan de bouwvak in juli 2012. Deze bouwlocaties zijn niet meer bereikbaar via de bouwweg door de Eendragtspolder. Omdat het grondwerk van het plasgebied (met de onderwatereilanden en de roeibaan) klaar is, moet nu de tijdelijke zandbaan die dwars door de roeibaan loopt, worden afgegraven. Hierdoor is het niet meer moge lijk om bouwmateriaal voor de locaties nabij de Rottekade via de Eendragtspolder te laten verlo pen. Vandaar dat de aanvoer van materialen via de openbare weg gaat. Meer informatie Meer informatie over de Eendragtspoldervindt u op de vernieuwde site www.eendrag- tspolder.nl. Mocht u nog vragen hebben over de bouw van de inlaat en het opslaggebouw, neemt u dan contact op met GMB via 0180 424900. Op maandag 13 februari 2012 start de verkoop van de Rotterdampas 2012 voor de inwoners van Zuidpias. Naast bekende Rotterdamse attrac ties zoals de Euromast, Spido, Plaswijckpark en de Kunsthal zijn ook onze gemeente aantrek kelijke voordelen te behalen. Enthousiast er op uit Het totale gebruik in 2011 door inwoners van Zuidpias komt ver moedelijk uit op ongeveer 10.000 keer! Gemiddeld gezien heeft een pashouder uit Zuidpias de pas dan 6 tot 7 keer in 2011 gebruikt. Aanbiedingen in de buurt Rotterdampashouders kunnen korting krijgen bij: Scouting Zeeverkennersgroep De IJssel Zwembad Het Polderbad Verhage fastfood Bibliotheek De Groene Venen Dramacoach Openbare Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Waar te koop? De pas is vanaf maandag 13 februari 2012 te koop in het gemeentehuis te Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. De pas is geldig van 1 maart 2012t/m 28 februari 2013. Kosten Het standaardtarief van de Rotterdampas 2012 is 60,-. De prijs van de pas is afhankelijk van leeftijd, inkomen en gezinssitua tie. Mensen met een laag inkomen betalen 5, - voor de pas! (voor hun inwonende kinderen (3 t/m 17 jaar) is de pas gratis bij gelijktij dige aanschaf). Vergadering: Gemeenteraad Datum: dinsdag 14 februari 2012 om 20.00 uur Locatie: Gemeentehuis (Raadzaal), Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel Naast de gebruikelijke procedurele agenda punten volgen hieronder de onderwerpen die als hamerstuk dan wel bespreekstuk op de agenda staan. Hamerstukken 1. Vaststelling reactie op het voor ontwerp-inpassingsplan rondom het Rijksinpassingsplan voor de aardgastrans portleiding Beverwijk. De gemeenteraad dient uiterlijk 16 februari 2012 een reactie op het voor ontwerp-inpas- singsplan te geven. 2. Begroting en Ondernemingsplan Promen 2012 In het kader van de Gemeenschappelijke Regeling Promen biedt SW bedrijf Promen aan de deelnemende gemeentes het Ondernemingsplan en de Begroting 2012 aan. De Raden van de deelnemende gemeen tes worden in staat gesteld hun gevoelen kenbaar te maken. 3. Wijzigingen Wet Werk en bijstand (WWB) per 1-1-2012 Op 20 december 2011 heeft de Eerste Kamer ingestemd met een aantal wijzigingen in de WWB en de intrekking van de WIJ (Wet inves teren in jongeren). De ingangsdatum van de gewijzigde wet is daarbij bepaald op 1 januari 2012. De Raad dient de volgende gewij zigde WWB-verordeningen vast te stel len; de Re-i'ntegratieverordening, de Verordening toeslagen en verlagingen, de Afstemmingsverordening en de Verordening langdurigheids toeslag. 4. Ontwerp verklaring van geen bedenkin gen Uitbreiding parkeerterrein Slachterij Boer's-Gravenweg 114 De eigenaar van het perceel 's Gravenweg 114 te Nieuwerkerk aan den IJssel heeft een aanvraag om een omgevingsvergunning ingediend om af te wijken van het bestem mingsplan om een uitbreiding van het huidige parkeerterrein mogelijk te maken. In het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Wabo moet de uitgebreide voorbereidingsprocedure worden gevolgd. Onderdeel daarvan is het verlenen van een verklaring van geen bedenkingen door de raad als bevoegd bestuursorgaan. 5. Controleprotocol en normenkader 2011 Jaarlijks dient het controleprotocol en normenkader op actualiteit beoordeeld en opnieuw door de raad te worden vastgesteld. 6. Wegsleepregeling Zuidpias De huidige regelingen voor het wegslepen van voertuigen houden met ingang van 1 januari 2012 op te bestaan. Dat maakt het noodzakelijk een nieuwe regeling in de vorm van een Wegsleepverordening ter vaststel ling voor te leggen aan de gemeenteraad en een overeenkomst aan te gaan met een wegsleepbedrijf. 7. Benoeming van plaatsvervangende leden in de raadscommissies BFB en MO De fractie van SP draagt mevrouw L. Reicher voor als plaatsvervangend lid in de raads commissie MO en de heer J. Baas als plaats vervangend lid van de raadscommissie BFB. 8. Sluiting

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5