Sanitiem Arbeco U ziet het goed! 1 a J CDA wijst scenario's voor centraal afvalbrengstation van de hand Peuter in zicht Plan voor hufterproof afsluiting Raadhuisplein in de ijskast Renovatie Ambonwijk gaat door ondanks vleermuizen I I no nonsense Dé perfecte ketel tegen een scherpe prijs, vakkundig geïnstalleerd IT HO Aqua max HR24CW4 ITHO Aqua max HR30 CW5 ITHO Aquamax HR42/54 Cm HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 FEBRUARI 2012 7 Muziek Diverse 14 Itr. info@scnz.nl per min 40°C 16,7 Itr. per min 40°C Compleet geïnstalleerd voor* 1.979," 25 Itr. per min 40°C Compleet geïnstalleerd voor* 2.195," Verlengde garantie is mogelijk (standaard garantie is 5 jaar) Hg ilm»sniiwi Zuidpias -De gemeente Zuidpias legde tijdens de commissievergadering Be stuur, Financiën en Beheer van i februari een viertal onderzoeksscenario's vooraan de commissieleden over de mogelijkheid voor één gemeentewerfen één afvalbrengstation voorde hele gemeente. Na een betoog van Roeland de Graaff(CDA) concludeerden alle leden echter dat de scenario's onvoldoende zijn om een onderzoek te starten naar deze miljoeneninvestering. Door Erwin van 't Hof "De huidige scenario's zijn veel te ruim," zegt De Graaff. "Ik denk dat we beter eerst kunnen kijken wat we eigenlijk willen en waar er nu problemen ontstaan bij de huidige voorzieningen. Het college weet zelf niet eens wat het meest wenselijke scenario is. Ik zou graag willen zien dat er meer concrete voorstellen Nieuwerkerk aan den IJssel - De af deling Jeugdgezondheidszorg van de GGD in Midden Holland organiseert in samenwerking met Vierstroom een cursus 'Peuter in Zicht' voor in woners van de gemeente Zuidpias, Waddinxveen en omliggende ge meenten. Wat doe je als ouder als je kind een driftbui heeft, niet wil eten, niet luistert of andere kinderen slaat?; komen zodat een opgestart onder zoek ook daadwerkelijk van waarde is." De CDA'er kreeg hierin bijval van alle aanwezige commissieleden. Aart Slobbe (CU/SGP) "Ik denk niet dat het voorgestelde onderzoek de grondslag mag zijn voor een investering die miljoenen euro's kan gaan kosten." De vier te onderzoeken scenario's hielden volgens de raadsleden al- een greep uit de onderwerpen die, onder leiding van twee jeugdver- pleegkundigen van het consultatie bureau, gedurende vier avonden aan bod komen. De eerste cursusavond staat gepland voor woensdag 29 februari van 20.00 tot 22.00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: 0900-9300 of ledenservice@vierstroom.nl. Zuidpias - Het college is de foutparkeerders op het Raadhuisplein zat. In de avond, nacht en op zondag moet het plein leeg zijn. Omdat de bestaande afsluiting - paaltjes - niet voldoet, wil het college 190.000 euro uittrekken vooreen niet te frauderen mechanische afsluiting. En een paar bloembakken. De commissie Maatschappelijke Ontwikkeling verwees het voorstel naar de ijskast. In deze barre tijden is een dergelijke uitgave voor de herinrichting van het plein niet aan de burger uit te leggen, menen de fracties van links tot rechts. Door Christine de Vos Het is geen nieuwe discussie. Om wonenden van het Raadhuisplein ondervinden hinder van jongeren die met hun auto's van het plein een hangplek maken. Dit gaat vaak ge paard met geluidsoverlast door au toradio's die op vol volume worden aangezet. Ook piepende banden van wegscheurende auto's of getoeter midden in de late uurtjes worden niet op prijs gesteld. De paaltjes die het plein in de avonduren en op zondag af moeten sluiten voor auto's helpen niet. Vaak worden de paaltjes onjuist of niet omhoog ge zet waardoor er alsnog auto's op het plein neergezet worden. "Kunnen we het parkeerbeleid niet gewoon handhaven?" vroeg Daan de Haas (WD). Wethouder Rinus Bos man, die de automatisch beweeg bare hufterproof palen er toch graag zag komen, rekende de raad voor dat handhaving én het steeds weer ver vangen van omver gereden paaltjes die er nu staan jaarlijks 30.000 euro kost. "Bovendien," zo hield hij de commissie voor, "afsluitbaar en een duidelijker verblijfsfunctie was üw besluit. Het aanvankelijke budget voor herinrichting van het plein was •twee keer zoveel. Al met al hebben we nog heel bescheiden gerekend." "Hoho", reageerde Martien Zijder hand (GBZ), "We hebben niets be sloten, we hebben het college om een voorstel gevraagd. En dit wijzen we als het aan GBZ ligt af." Ook Claudia Wolff (D66) vroeg zich af of Zuidpias er überhaupt 30.000 euro voor over moest hebben om het plein in de nachtelijke uren vrij van auto's te houden. Ook gingen er stemmen op om het plein dan maar helemaal een ver blijfsfunctie te geven, het volle dig voor auto's af te sluiten en er wat leuks neer te zetten. "Als u dat doet", waarschuwde Bosman, "kunt u het hele debat over de parkeer druk van voren af aan gaan voeren. Herinnert u zich de discussie over de parkeergarage nog? Dat zou nog véél duurder gaan worden." Desondanks zag geen van de frac ties het zitten om burgers uit te leg gen dat er vijf euro per inwoner aan een afsluiting zou worden besteed. Eensgezind besloten de commissie leden het collegevoorstel te parke ren tot betere tijden. leen rekening met nieuwe locaties en niet met andere ongemakken die kunnen ontstaan bij de centra lisatie van een afvalbrengstation. De Graaff: "We moeten naast de financiële voordelen ook rekening houden met milieuvriendelijkheid." Ferry van Wijnen (TON) vreest dat één afvalbrengstation zal leiden tot ongemakken bij bewoners. "Als ie dereen naar dezelfde plek moet voor zijn afval kan ik me voorstellen dat er een grote drukte kan ontstaan. Is daar eigenlijk wel over nagedacht?" Onder druk van de commissieleden besloot wethouder Arjen Hazelebach het voorgelegde stuk in te trekken en opdracht te geven tot een nadere toelichting van de huidige stand van zaken. "Ik geef toe dat het stuk misschien iets te ruim is. Het klopt dat het college geen voorkeur heeft voor een scenario want de keus is uiteindelijk aan raad." Hazelebach verzocht alle fracties om in richt lijnen aan te geven wat het meest wenselijk is voor de toekomst van de gemeentewerven en afvalbrengsta- tions. "Aan de hand daarvan kunnen wij weer met een voorstel komen en deze discussie voortzetten." De wet houder verwacht dat het opstellen van de nieuwe onderzoeksvoorstel len enkele maanden in beslag zal nemen. Moordrecht De kans bestaat dat er vleermuizen huizen in de Ambonwijk. Als er vleermuizen aanwezig zijn, kan dat gevolgen hebben voorde renovatie die momenteel plaatsvindt in de wijk. André Muller (SP) vroeg in de commissie ruimte van 31 januari welk effect de aanwezigheid van vleermuizen heeft op de werkzaamheden. Door Pepijn de Groot Bij het ministerie van Economi sche Zaken, Landbouw en Innovatie kwam onlangs een melding binnen. In een dakgoot in de Ambonwijk waren vleermuizen gesignaleerd. Dit zou gevolgen kunnen hebben voor de werkzaamheden bij de re novatie van de Ambonwijk. Voordat de werkzaamheden begonnen is er onderzoek verricht. Muller vroeg of de kosten van de eventuele vertra ging verhaald konden worden bij het bureau dat de vleermuizen over het hoofd heeft gezien. "Er wordt onderzocht of het onderzoek wel zorgvuldig gebeurd is", antwoordde wethouder Rinus Bosman. "Het past binnen het krediet, we hoeven niet extra in de buidel te tasten", vervolgde Bosman. Van ver traging van het proces is volgens de wethouder geen sprake. "De werk zaamheden worden in een andere volgorde verricht en worden voor het eind van het jaar afgerond." Donderdag 9 februari - 19.30 uur Voorspeelavond saxofoonleerlingen Tom de Vette Muziekschool Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 11 februari - 20.30 uur Ysselpunk Reunion Fest 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 4,- euro Zondag 12 februari - 14.00 uur, zaal open 13.00 Thuisdag Viswijvenkoor Sootjëvisch Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Entree 5,- euro Maandag 13 februari 13.30 uur Breicafé Zuidpias Restaurant de Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: breicafezuidplas.hyves.nl. Tot 12 februari 12.00 - 17.00 uur Expositie nieuwe firmanten met Moordrechtse kunstenares Alicia Gil Vrijdag 10 februari vanaf 21.00 uur vertellen de nieuwe firmanten over hun werk. Gouda, Pand Roodbol, Achter de Kerk 13 Vrijdag 10 februari 19.00-22.00 uur Kidsdisco (7 t.m 13 jaar) 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwer kerk aan den IJssel Compleet geïnstalleerd voor* 7.799, Vraag naar de voorwaarden Sanitiem Arbeco B V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 Fax: (0180) 31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7