Zuidpias Qff dorpScÉ^ Qwieke inwoners bedankt! De gemeente maakt de balans op J 8 HART VAN HOLLAND 1 DE KRANTVOOR DEZUIDPLA. 8 FEBRUARI 2012 gemeente f Kijk ook op de website en Facebook/Qwiek voor de verslagen en filmpjes van 2011. Zuidpias In alle dorpen van Zuidpias is in 2011 een Qwieke dorpsavond georganiseerd. In ieder dorp is gewerkt met dezelfde nieuwe opzet, maar toch was iedere avond anders. De interactieve invulling van de avonden - samen werken aan oplossingen - was voor u als inwoner en voor de gemeente nieuw. Discussietafels met verschillende, door u aangedragen, gespreksonderwerpen, zijn door de gemeente gefaciliteerd met gespreksleider en notulist. Dit jaar hopen we een nog betere invulling te kunnen geven aan de discussietafels. Ik dank alle aanwezigen hartelijk voor hun bijdrage, betrokkenheid en aanwezigheid. Praat u ook mee dit jaar? Ook u bent verantwoordelijk voor de toekomst van uw dorp! De overheid is slechts een speler in het spel en zeker in het licht van de bezuinigingen hebben we elkaar hard nodig. U bent als inwoner het klankbord van de gemeente. We komen graag naar u luisteren! Gert-Jan Kats Burgemeester qemt»nt Op dit moment evalueren we de dorpsavonden van 2011. Zijn er genoeg inwoners bereikt, zijn er genoeg goede plannen en sug gesties naar voren gekomen waar we samen met u mee aan de slag kunnen? Hoe krijgen we nog meer inwoners aan tafel in 2012? Was het duidelijk genoeg dat er naast de vaste discussiethema's geen gelegenheid was om ook nog per soonlijke punten in te brengen? De dorpsavonden zijn in 2011 veranderd van opzet. De gemeente is op zoek gegaan naar het thema dat de inwoners van de dorpen bezighoudt. Thema's die tijdens de dorpsavond 'op tafel kwamen, werden met alle deskundigheid uit het dorp besproken, om samen mogelijkheden en oplossingsrich tingen te kunnen bedenken. De gemeente heeft zich luisterend opgesteld, zodat inwoners tot hun recht kwamen in discussies. Zoals we eerder omschreven; iedere avond was anders. Zo kwa men de inwoners van Moerkapelle met gespreksonderwerpen, die voor meerdere inwoners van toepassingen waren. Inwoners spraken elkaar aan op de rol die zij hebben bij de instandhouding van 8 november Oud Verlaat "De nieuwe roeibaan moet straks goed berekend zijn op evenementen. De opkomst in Oud Verlaat was helaas erg laag, er waren slechts 10 inwoners. Zij scho ven aan tafel met het college om een aantal onderwerpen te bespreken. Er werd onder meer gesproken over ver keersveiligheid, wateroverlast bij regen, de inrichting van land[bouw)wegen en de ont sluiting van de roeibaan. 20 september Moerkapelle "Koop jij je boodschappen ook bij de winkeliers in ons dorp?" Op 20 september 2011 spraken inwoners van Moerkapelle met elkaar over bereikbaarheid en verkeersveiligheid, winkels en voor zieningen en sport en onderwijs. Aan de tafel 'Verkeer' werd onder meer gesproken over overlast van verkeer aan de Bovendijk en de Moerkapelse Zijde. Er is een aantal suggesties gedaan om op speci fieke plaatsen oplossingen te bedenken. Aan de tafel 'Sport en Onderwijs' is vooral de Brede School aan de orde geweest. Het overleg tussen betrokkenen kreeg door het tafel gesprek een nieuwe impuls. 22 november Nieuwerkerk aan den IJssel "Het komende jaar zoeken we met inwoners naar oplossingen voor het Hertenkamp. In Nieuwerkerk werd aan vijf tafels over allerhande onderwerpen gesproken. Net als in Moordrecht waren er voor Veiligheid twee tafels ingericht. Daarbij kwam de rol van de jongerenwerker en de buurtcoördinatoren aan de orde. Parkeren is aan de tafelVerkeer en Getuidoverlast aan bod geweest, ook het stimuleren van fietsverkeer kwam aan de orde. Bij Onderhoud en Groen werd gesproken over het stimuleren van inwoners om zelf buurt/parken schoon te houden. Toch lijkt het lastig om burgers een goede plek hierin te geven. Op deze pagina komt ook de tafel 'Hertenkamp' aan de orde. Gemeente en de initiatiefgroep komen begin 2012 weer bij elkaar. het midden- en kleinbedrijf in hun dorp. Aan de tafel 'Onderwijs en sport' is vooral over de ontwikke ling van de Brede School gespro ken. Hier werd aan tafel goed met elkaar van gedachten gewisseld over mogelijke oplossingen. Helaas bleek de avond samen met een grote kerkbijeenkomst te val len, waardoor veel inwoners niet aanwezig konden zijn. In Moordrecht waren vooral aan de tafels 'onderhoud en inrich ting' door inwoners aangedragen onderwerpen erg versnipperd. Hierdoor kwam er minder goed een gezamenlijk gesprek op gang In 2012 willen we dit beter inrichten. De aanwezige inwoners van Oud Verlaat gaven aan geen interesse te hebben in een gesprek met elkaar. In 2012 willen we ook hier aan een gepaste invulling geven. In tegenstelling tot 2010 werd de Qwieke dorpsavond in Nieuwerkerk aan den IJssel in 23 november Zevenhuizen "We kunnen zelf ook het onderhoud van het groen een beetje in de gaten houden. 2011 druk bezocht. Zevenhuizen sloot de rij Qwieke dorpsdagen af. Met dank aan lokale initiatiefne mers zaten er In Nieuwerkerk aan den IJssel ook veel mensen aan tafel om van gedachten te wis selen over het hertenkamp. In 2012 moeten de plannen voor het voortbestaan van het hertenkamp definitief vorm krijgen. 25 oktober Moordrecht "Samen zorgen we voor een veilige samenleving. Jongeren moeten we aanspreken op hun gedrag. In Moordrecht werden twee tafels ingericht om het thema Veiligheid te bespreken. De oplossingen die daarbij bedacht zijn liepen uiteen van straatverlichting tot het inzetten van buurtcoördinato ren. Op deze avond kwamen ook oplossingen aan bod om jeugd in Moordrecht positief te betrekken bij de gemeenschap, zoals het organiseren van toernooien. Aan de tafels Onderhoud en Inrichting zijn ook tal van thema's de revue gepasseerd, van strooien tot parke ^ren en overhangend groen. Diverse thema's werden ook op de laatste dorpsavond in Zevenhuizen besproken. De gesprekken varieerden van het mobiliseren van burgers voor Groen en Onderhoud tot strooien en het laten rijden van een bus tussen de ver schillende dorpskernen. Ook werden specifieke Iverkeers-] situaties besproken die aan dacht verdienen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 8