Tweedekanswinkel doet goede zaken tijdens opening Opluchting na afsluiten Cito eindtoets Rolling '90 opnieuw Nederlands kampioen Moerkapellenaar mishandeld door inbreker Moerkapelle bijna gepromoveerd Winnaars schooldamtoernooi Rehobothschool HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 15 FEBRUARI 2012 11 Rolschaatsen Schaken Teken-en schildercursussen Waddinxveen/Moerkapelle - Het centrum van Moerkapelle gaat veranderen. Dat brengt nieuwe ondernemers naar het dorp, maar zorgt 'tijdelijk' ook voor veranderingen. Zo zijn het voormalige Bac-gebouw en het onderkomen van de Tweedekanswinkel gesloopt. Die sloop heeft er voor gezorgd dat'de men sen achter de Tweedekanswinkel op zoek moesten naar een tijdelijke ruimte en die hebben ze gevonden in Waddinxveen. Voor ongeveer een jaar zal de Tweedekanswinkel zich vestigen aan de Abraham Kroesweg 17. Zaterdag 11 februari werd de ingebruikname van het tijdelijke onderkomen gevierd met een gezellige opening. Door Bart Jansen En gezellig was het! Bij binnen komst kreeg iedereen een kopje koffie of thee aangeboden waarbij zelf gemaakte boterkoek en cake werden geserveerd. Maar de be zoekers kwamen voornamelijk voor het grote aanbod van spullen. Veel mensen kwamen even langs om lek ker te snuffelen in de uitgestalde artikelen. De één focuste zich op de tweedehands kleding terwijl ande ren voor de elektronica of boeken zijn gekomen. Lekker snuffelen en hopen dat er iets van je gading bij zit. Het blijft leuk om te doen. Aan de rij bij de kassa viel te zien dat veel mensen geslaagd zijne tijdens hun snuffeltocht. "We mogen zeer zeker niet klagen", vertelt Ed Broer trots. "Het is de hele ochtend al goed druk, dat zien we graag." Het zijn vooral mensen uit Moerkapelle die even langs komen merkt Broer op. "We komen natuur lijk ook uit Moerkapelle en hebben daar ook voornamelijk mensen be naderd. Ze zullen nu een jaartje iets verder moeten reizen." De locatie in Waddinxveen komt niet geheel uit de lucht vallen. "Deze ruimte heb ben we voorheen gebruikt als op slagruimte. Alle meubelen stonden hier altijd al uitgestald. Op dit mo ment treffen we het eigenlijk, want onze winkel is eigenlijk niet zo groot als hier." De Tweedekanswinkel is ooit ont staan vanuit de jaarlijkse rommel- In de Tweedekanswinkel staat alles overzichtelijk uitgestald. markt van de Hervormde Gemeente Moerkapelle. "De rommelmarkt was altijd een groot succes. Daar kregen we altijd veel spullen voor, zelfs zo veel dat we besloten om de Tweede kanswinkel op te zetten. Nu draaien we volledig op vrijwilligers en halen we per jaar, met de opbrengsten van de rommelmarkt daarbij ruim 40.000 euro op. Dat geld wordt onder ande re gebruikt om een financiële bijdra ge te leveren aan het zendingswerk vanuit de kerk en het AIDS-fonds, maar ook om kosten van gas en. licht voor de winkel te betalen." Wilt u ook even komen snuffelen? Dat kan op donderdagmiddag van 13.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. Moerkapelle - De leerlingen van groep 8 van de Keijzerschool kon den donderdag 11 februari om 12.00 uur opgelucht ademhalen. Na drie intensieve dagen was er een einde gekomen aan de Cito eindtoets. Dat was een feestje waard, (foto: Roel Visser) De deelnemers van Rolling'90 kregen de zaal plat maar bleven zelf gelukkig overeind. Moerkapelle - Rolling'90 is voor de vijfde keer op rij en voor de negende keer in haar bestaan algeheel kampioen van Nederland geworden. Zaterdag 11 februari werd in een Sfeervol aangekleed Topsportcentrum Rotterdam het Nationaal Kampioenschap Showrijden op rolschaatsen gehouden. Rolling '90 nam deed mee in alle vijf de disciplines. De groep van twaalf beet het spits af met een eerste plaats als resultaat. Het kwartet se nior bracht een ode aan Amy Wine- house. Dit viel bij publiek en jury in goede aarde en het optreden werd beloond met een eerste plaats. De jeugdgroep steeg met hun nummer naar ongekende hoogte en pakte hiermee ook de titel. Het cadet kwartet reed voor wat het waard. Moerkapelle - Een 33-jarige inwo ner van Moerkapelle heeft donder dag 9 februari een hersenschudding opgelopen toen hij door een inbre ker op zijn hoofd werd geslagen. De man ging even na 10.00 uur pools hoogte nemen bij de woning van zijn oma aan de Middelweg. Daar trof hij een scooter met draaiende motor aan. Ineens stond er een man voor hem, die hem een harde klap op het achterhoofd gaf met een breek ijzer. Daarna sprong de inbreker op de scooter en ging er vandoor in de richting van Waddinxveen. De dader was een man van onge veer 20 jaar oud, circa 1.85 meter lang met een fors postuur. Hij droeg een donkerblauw regenpak en een zwarte helm met donker vizier en een witte bies bovenop. Hij reed op een oudere zwarte scooter, die mo gelijk is overgespoten. De scooter heeft zwarte velgen. De politie zoekt getuigen. Wie informatie heeft kan contact opnemen via 0900-8844. was, wat resulteerde in een vierde plaats. Als afsluiting werd het ko ningsnummer, de grote groep ver reden. De twintig rijdsters van Rol ling'90 wisten met hun nummer Roxanne de hele zaal plat te krijgen en met enkele negens en een tien werden zij de onbetwiste nummer één. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. Moerkapelle - De teken- en schil dercursussen in Artistique zijn weer begonnen. De cursus is bestemd voor kinderen en volwassenen en voor zowel beginners als gevorder den. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De lessen worden gegeven op dinsdag ochtend, dinsdagmiddag, woens dagavond of donderdagavond voor volwassenen. Voor kinderen op vrij dagavond en zaterdagochtend. Voor meer informatie: www.atelierartistique.nl Moerkapelle - Nadat woensdag avond 8 februari het viertal van Moerkapelle in het verre Oostflak- kee al een overwinning behaalde en zo de topklassering verstevigde, was het vrijdag de beurt aan het eerste team. De wedstrijd tegen het achttal van SO Rotterdam 2 mocht gezien worden als een kraker. Het eerste team van Moerkapelle staat bovenaan in de promotieklasse en Rotterdam was de enige overgeble ven concurrent. Invaller Christiaan Noorland maakte zijn debuut en bekroonde dit met een solide remise. Hierna raakten de Moerkapellenaren de weg kwijt en de meeste posities op de borden waren niet rooskleurig. Maar zoals wel vaker dit seizoen bewees het team zijn doorzettingsvermogen en strijdlust waardoor uiteindelijk een op papier soepele 6-2 overwin ning werd geboekt. De winstpartijen kwamen van Gerard van Ommeren, Wouter Vroegindeweij, Jesse van Elteren, Dick Bac en Boudewijn We- ijermars. Arian de Bruijne en Noor- land speelden remise. Ook in de interne competitie wer den veel partijen geschaakt. Maar ten Vroegindeweij verstevigde zijn tweede plaats in de competitie door van Jan Blok te winnen. Ook Mar cel de Haan en Ron Droog stegen na puike overwinningen. De klap per van de avond was de partij van Ad Voerman en Jan Noorland. Pas toen beiden nog maar één minuut op de klok hadden viel de beslissing en kon Voerman het punt naar huis meenemen. De stand in het klassement: 1. Wouter Vroegindeweij; 2. Maarten Vroegindeweij; 3. Gerard van Om meren. Moerkapelle - In Waddnxveen werd vorige week het veertigste schooldamtoernooi gehouden. De kinderen van Rehobothschool Moerkapelle waren van de partij. Ze speelden zowel individueel als in schoolteamverband met viertal len. De kinderen van de groepen 5 en 6 hebben de kampioensbe ker gewonnen. Ook hebben enkele kinderen individueel gewonnen, waarvan sommigen doorgaan naar de provinciale finale op 10 maart. Van links naar rechts Jos, Joost en Timo; voor van links naar rechts Gerben, Jonathan en Roel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11