Jubilerende boekenmarkt in Reigerhof Peuterspeelzaal Pippeloentje officieel heropend Docenten concert Openbare les Muzikale Vorming Oplettende getuige verhindert inbraak IJsfontein Uitslag eerste zitting derde parencompetitie IJsselbridge HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 15 FEBRUARI 2012 15 Bridge Nieuwerkerk aan den IJssel - De tiende editie van de boekenmarkt in winkelcentrum Reigerhof vindt plaats op zaterdag 17 maart. De lan delijke Boekenweek, van woensdag 14 tot en met zaterdag 24 maart, wordt wederom aangegrepen om een boekenmarkt te organiseren. Van 9.30 tot 16.30 uur staat in de gangen van het winkelcentrum een groot aantal kramen opgesteld waar een grote variëteit aan ge bruikte boeken tegen aantrekkelijke prijzen verkocht wordt. Van kinder-, platen-, kook-, reis-,tuin-, strip- en jeugdboeken tot thrillers, romans, literatuur, religieuze en spirituele boeken. Net als in voorgaande jaren schenkt een aantal kraamhouders de op brengst, of een deel daarvan, aan een goed doel; dit jaar onder andere aan Stichting Jarige Job. Een kraam huren kan via 0180- 314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Jan Verbeek heeft maandag 13 febru ari de nieuwe vestiging van peuterspeelzaal Pippeloentje in basisschool Prins Willem Alexander aan het Goudmos officieel geopend. Samen met de peuters verrichtte hij de openingshandeling door een berenpuzzel in elkaar te zetten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouders, grootouders, broertjes en zusjes van leerlingen van de cursus algemene muzikale vorming, kwamen dinsdag 7 februari luisteren naar de vorde ringen. De kinderen in de leeftijd van zeven en acht jaar deden extra hun best te laten horen wat ze konden. Cellodocent Hanny de Jong. Nieuwerkerk aan den Ijssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school houdt zaterdag 18 februari het jaarlijkse docentenconcert in De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Aan vang 19.30 uur. De docenten zijn te horen op altviool, blokfluit, cello, dwarsfluit, gitaar, harp, piano, saxo foon en zang. Op het programma werken van Diepenbrock, Schumann en Kurt Weil. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Door Erwin van 't Hof De wethouder is zeer te spreken over de nieuwe locatie. "Doordat de peu terspeelzaal nu in een basisschool zit komen de kinderen veel eerder in aanraking met oudere leerlingen. Ik denk dat dit de overgang naar groep 1 makkelijker maakt." Daarnaast had de gemeente nog een andere reden om de peuterspeelzaal in het pand in Nieuwerkerk te vestigen. "We heb ben te maken met een daling van het aantal kinderen in de gemeente. Dat is al jaren een landelijke trend." Op dit moment staan er meer dan twintig lokalen leeg in de gemeente Zuidpias. Verbeek wil deze ruimte zo efficiënt mogelijk inzetten. "De vestiging van de peuterspeelzaal is hier een goed voorbeeld van. Het is goedkoper, ef ficiënter en naar mijn mening ook beter voor de ontwikkeling van de kinderen." De vorige locatie van de peuterspeelzaal wordt dan ook ver kocht. "Het is natuurlijk makkelijker om een heel pand af te stoten dan een paar lokalen. Daarom hebben we voor deze oplossing gekozen." De kinderen gingen niet met lege handen naar huis. Allemaal kregen ze een fietsbel met een kompas erop mee. Verbeek: "Op deze manier weet je welke kant je op moet. Ik denk dat we met deze nieuwe vestiging allemaal de goede richting op zijn gegaan." De begeleiders kregen een speciaal verzoek van de wethouder. "Als cadeau krijgen jullie een pen en papier waar jullie je wensen op kun nen schrijven. Ik beloof natuurlijk niet dat we alles kunnen doen als gemeente, maar we willen er zeker goed naar kijken." Na de opening werden alle kinderen naar de gymzaal begeleid om spelletjes te gaan doen. Ook gemeenteraadslid Jan Willem Schuurman (CU/SGP) kwam een kijk je nemen bij de opening. "Dit is iets wat ik niet had willen missen," ver telt hij enthousiast. "De komende tijd staat er ontzettend veel te gebeuren op het gebied van jongerenwerk en onderwijs." Hiermee doelt Schuur man op de grotere verantwoordelijk- Jon Verbeek puzzelt met de peuters. heid die de gemeenten de komende jaren van het Rijk gaan krijgen over onderwijs en jeugddienstverlening. "Als we allemaal goed samenwerken komt het allemaal goed, de kinde ren zijn de toekomst, dat mogen we nooit vergeten." Nieuwerkerk aan den IJssel - Dank zij een oplettende getuige heeft de politie donderdag 9 februari vier ver dachten van een poging tot inbraak kunnen aanhouden. Het gaat om Roemenen in de leeftijd van 33 tot 48 jaar oud. Rond 18.45 uur zag een vrouw tij dens het uitlaten van haar hond vier mannen in een tuin aan het Gerani- umveld. Ze vertrouwde het niet en waarschuwde de politie en een fami lielid. Dat familielid volgde twee van de inbrekers en hield de politie per telefoon op de hoogte. Toegesnelde agenten konden daardoor op het Madeliefveld twee verdachten aan houden. Een andere patrouille heeft op het Lelieveld de andere twee ver dachten aangehouden. De agenten zagen dat de mannen inbrekers werktuig weggooiden. Onderzoek heeft uitgewezen dat er inderdaad is geprobeerd in te breken bij de wo ning waar de getuige de mannen had gezien. Nieuwerkerk aan den IJssel - Je zou bijna denken dat je in een kalksteengrot staat. Niets is echter minder waar. Het is de bevroren fontein bij het mo nument van het laagste punt van Nederland aan de Parallelweg- Zuid. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste zitting van de derde parencom petitie van BC IJsselbridge, gespeeld op woensdag 8 februari, is in de A- lijn met een percentage van 57,61 gewonnen door Jos en Wim Lensen; 2. Joop Daniëls en Ruud Pel 56,69 en 3. Joop de Fonkert en Paul Korporaal 55,98. B-lijn: 1. Martha Boers en Joke van 't Hoen 60,42; 2. Kees van der Made en Cees Mertens 58,63; 3. Corrie van 't Hart en Renée Verdonck 55,95. C-lijn: Riet Overgaag en Ada Suurbach 66,96; 2. Kitty van Meurs en Maarten Boer 58,04; 3. Carla Ar- kensteijn en Hannie Kiekens 57,44. D-lijn: 1. Alice en Frits Groenewegen 71,25; 2. Henny Collee en Jet Cupe rus 58,33; 3. Dini Gijzen en Dicky Verhoeff 54,58.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15