Holland op zijn best op de Rottemeren Leerlingen Eendragt op de schaats Schoolschaatsen 'Op het leven!' Vrijwilligers voor Koninginnedag gezocht 16I HART VAN HOLLAND I 15 FEBRUARI 2012 Zevenhuizen - Het was zaterdag 11 februari puur genieten op de in een glinsterende ijsvloer getransfor meerde Rottemeren. De combinatie van een strakblauwe lucht, oer- hollandse molens, weinig wind en piekfijn ijs was voor schaatsliefheb bers én toeschouwers ideaal. Om het Hollands tafereel compleet te maken liet een groep schoonrijders aan de stok een bijzonder staaltje schaats- kunstzien. Door Cees Visser Voor de molen van Johan Ottevan- ger aan de Molenviergang had zich een groep van twaalf schoonrijders verzameld om met twee, vier of zes aan de stok, te laten zien wat sehoonrijden inhoudt. De Moordrechtenaar Niek Verbree (73), die twee jaar geleden Neder lands kampioen sehoonrijden in de A-klasse werd, kwam op het idee om op de Rottemeren een demon stratie te geven. Hij traint nu voor de hoofdklasse en oefent samen met de Nieuwerkerkse Winnie van Adrig- hem. Verbree belde Coby van Driel (75), een ervaren schoonrijdster uit Bleiswijk, die meteen enthousiast was en een legertje schoonrijders en -rijdsters optrommelde. Van Driel is niet alleen een perfect schoonrijd ster, ze is ook een verwoed wan delaar die dit jaar voor de 33e keer aan de vierdaagse gaat deelnemen. Naast het trainen voor de vierdaag se beoefent ze de schaatssport ook Schaatsen aan de stok. (foto: Leendert van der Waal) Zevenhuizen - Voorde leerlingen van basisschool de Eendragt was het vrijdag 10 februari één groot schaatsfeest. In plaats van het volgen van de gebruikelijke gymlessen op school mochten de leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 lekker schaatsen op de Hennipsloot. De warme chocolademelk maakte het feest compleet. Zevenhuizen - "Na de organisatie van de zeer succesvolle lampionoptocht waar ruim zevenhonderd mensen in meeliepen, gaan we nu beginnen aan de voorbereidingen van de organisatie van Koninginnedag in Zevenhuizen", aldus Suzanne Karreman van Stichting Oranje Zevenhuizen. "Wij vinden het leuk om het team uit te breiden met een aantal mensen dat mee willen hel pen bij de organisatie van een goed feest." De stichting zoekt vrijwilligers die leuke ideeën hebben voor deze dag en daar ook invulling aan wil len geven. Helpende handen zijn ook nodig bij het schminken van de kinderen, in de Oranjekraam, bij het organiseren van een loterij of bij de fietsenrace. Vrijwilligers kunnen er ook voor kiezen een dagdeel mee te helpen. "Ik hoop dat we dit jaar op veel vrijwilligers kunnen rekenen, want Stichting Oranje Zevenhuizen is afhankelijk van deze hulp. Meld je snel aan, dan maken we er met z'n allen weer een leuk feest van", aldus Karreman Voor meer informatie en aanmel den: info@oranjezevenhuizen.nl of 06-43762768. nog anderhalf uur per week in Sil- verdome. Op haar vierde jaar stond Van Driel al op houten schaatsen, die al snel door kunstschaatsen werden vervangen. Dat waren toen Hollandser dan Hollands: klederdracht op het ijs. (foto: Leendert van der Waal) nog schaatsen die onder de schoen moesten worden geschroefd. De hoge schoen was toen van linnen en de neus en de hiel waren van geperst papier. Coby heeft de liefde voor het schaatsen overgebracht op haar zeven kleinkinderen die ze allemaal heeft leren schaatsen. Zij maakt graag mensen warm voor het sehoonrijden, want, zo zegt zij: "Juist voor mensen met rugklachten is sehoonrijden ideaal. Van sehoon rijden krijg je een 'rechtophouding' en het vergt minder energie dan hardrijden." De demonstratie was er een uit het boekje en diende tevens om mensen warm te maken voor deze speciale vorm van schaatsen, die de laatste tijd minder in de belangstel ling staat. Het spreekwoord 'Jong geleerd is oud gedaan' is op deze schaatsvorm duidelijk van toepas sing, omdat je met sehoonrijden al vroeg kunt beginnen en je het tot op hoge leeftijd kunt blijven doen. Maar de jeugd moet dan wel, om in schoonrijderstermen te spreken 'aan de stok Hoeveel plezier dat geeft, was zaterdag duidelijk te zien, ze ker toen de in kleurrijk Volendams kostuum gestoken Ria Bunnik zich bij het gezelschap voegde. Normaal draagt ze dit kostuum bij het volks dansen, maar op het ijs misstond het zeker niet. Moerkapelle - De kinderen van groep 2, 3 en 4 van de Rehoboth- school schaatsten vorige week op het ijs op de skatebaan bij dorps huis Op Moer. De gymles werd schaatsles. Moeders brachten war me chocolademelk; het werd een middagje genieten... Zevenhuizen - Joodse, christelijke en islamitisch verhalen komen woensdag 15 februari samen in een muzikale voorstelling. Alle godsdiensten zoeken naar antwoorden op de grote vragen van het leven en rondom deze vragen cirkelen in elke traditie tal van verhalen. Deze verhalen zijn bijeengebracht in één theatervoorstelling. 'Op het leven!' wordt gespeeld door Kees Posthumus en Juul Beerda. De voorstelling vindt plaats in de Ontmoetingskerkaande Dorpsstraat 106 en begint om 20.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 16