Deelnemers 'The Winner Is' in Theater Swanla Wedstrijd Zevenhuizensche IJsclub Lions voorzien schaatsers van winterkost Swanla stampvol voor Sootjevisch Lenny Kuhr in Swanla Henhuizen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 8 FEBRUARI 2012 17 'tfiuus aV»fHUO£M LIONS CLUB De kraam van de Lions wordt opgebouwd. "Als we een medley inzetten, wordt het één groot meezing festijn. Zevenhuizen - Voor een leek moet het eruit gezien hebben als een omvang rijk verkleedpartijtje. De kenner weet wel beter; op zondag 12 februari vierde viswijven koor Sootjevisch haar vijftiende verjaardag. Door de grote aanloop was het in dorpshuis Swanla een drukte van jewelste. Door Pepijn de Groot Het was misschien de laatste dag dat er geschaatst kon worden, maar dat lieten de bezoekers graag schieten voor het feestje van Sootjevisch. Het is dringen in de kleinste sportzaal van Swanla en de stoelen zijn niet aan te slepen. Bij binnenkomst is er koffie met roomsoezen en voor de liefhebber een glas champagne. Is dat een typisch viswijvendrankje? "Champagne is voor de feestelijkheid. De viswijven zijn meer van de jonge borrel", grapt een van de dames. Marianne van Helden, een van de viswijven, weet wel wat typisch is voor Sootjevisch. "Plezier, gezelligheid en lekker zingen natuurlijk. Mijn moeder zei altijd: 'Als je zingt, denk je nooit slecht over een ander.'" Vijftien jaar geleden ontstond het idee voor een viswijvenkoor. "Met de verjaardag van Harm Hessels - toen beheerder van het dorpshuis - braken wij in bij een optreden van het shantykoor", vertelt Carla van Rossum. Met veertien andere vrouwen beklom Van Rossum toen het podium. Vijftien jaar later bestaat het koor uit ruim vijftig viswijven. Vocale bijstand komt daarnaast vaak uit de zaal. Van Rossum: "Als we eenmaal een medley inzetten, wordt het één groot meezingfestijn. Verder hebben we veel eigen repertoire. Martien van Oostrom zit in de band Pater Moeskroen en hij maakt vaak muziek voor ons. Met een eigen repertoire onderscheid je je van de rest." Op dit jubileumfeestje zingen niet alleen de viswijven. Ook hun zeebonken van shantykoor 't Kraaiennest maken hun opwachting. Van de viswijven zou vandaag een nieuwe mijlpaal bereikt worden: de vierde cd met eigen werk. Deze cd heeft vertraging opgelopen en wordt waarschijnlijk pas aan het eind van het jaar uitgebracht. "Vandaag geen nieuwe cd, het lijkt allemaal tegen te vallen," merkt voorzitter Wil van Logchem op, "maar als ik zie wat een publiek er gekomen is, valt het allemaal reuze mee." Als de cd klaar is, eind 2012, moet Sootjevisch maar wéér een feestje geven. Op zaterdag 21 april vindt in Ze venhuizen voor de derde keer het Shantyfestival 'Zingen aan de Rotte' plaats. Ook dan maken de viswijven er ongetwijfeld een feestje van. Zevenhuizen - De Seven Sisters uit Zevenhuizen zijn donderdag 16 fe bruari te zien bij 'The Winner Is' bij SBS 6. Marjan Sijbrandij en Brigitte Kruijt van dit trio werken zaterdag 10 maart in Theater Swanla mee aan 'Switch in Time'; een muzikale avond met de Paradise Bigband uit Boskoop. Ook Enrico van Schaik en De Paradise Bigband. Geert van der Burg verlenen hun vo cale medewerking aan deze avond, evenals slaggitarist Gijs van den Berg. Nummers die voorbij komen zijn van onder meer Duke Elling ton, Count Basie, George Gershwin, Glenn Miller en Sammy Nestico. De toegang bedraagt 10,- euro. Voor meer informatie en reserveren: www.paradisebigband.nl. Zevenhuizen - Op de verlichte wed- strijdbaan van de Zevenhuizensche IJsclub zijn afgelopen week 's avonds een aantal wedstrijden verreden. Op woensdag 9 februari vond een korte baan wedstrijd plaats. Bij de meisjes werd Esmee de Kooter eerste en eindigde Julia Sol op de tweede plaats. Niels Plaizier werd eerste bij de jongens, gevolgd door Twee deelnemers staan klaar voor de start van hun korte baan wedstrijd. Daan de Graaf, die tweede werd. Bij de mannen ging de winst naar Cees Jan Kortlever; tweede werd Rik Bregman en op de derde plaats ein digde Steven Stekelenburg. Op vrijdag 10 februari werden lange baan wedstrijden verreden. Esmee de Kooter werd bij de meisjes we derom eerste; Maaike van der Eijk werd tweede en op de derde plaats' eindigde Manon Helmink. Reinier Clazing won bij de jongens; tweede werd Rik van Mechelen en op drie volgde Rick Sleeuwenhoek. Bij het priksleeën, op zaterdag 11 februari, vielen Kris Perdijk en Rick Sleeuwenhoek bij de jongeren in de prijzen; bij de oudere jeugd ging de winst naar Bas Klomp en Tim Bak keren en naar Manon Helmink en Naomi Bakkeren. Zevenhuizen - De Uscommissie van Lions Club Zevenhuizen richtte in het weekend van 11 en 12 februari een aantal koek en zopie kramen in tijdens de Molentocht op de Rottemeren. De opbrengst van de verkoop van warme chocolademelk, Glühwein, snert en warme worst met een broodje is bestemd voor ledenaantal lokale goede doelen. Zaterdagmorgen kwam de verkoop, na een wat aarzelende start, goed op gang. De banken rondom de kramen deden goed dienst als rust plek om even bij te komen van het schaatsen voordat de tocht naar de andere stempelpost werd ingezet. Op zondag was het wat rustiger op het ijs, maar de drukte bij de koek en zopie was er niet minder om. De Lions Club Zevenhuizen kijkt terug op een zeer geslaagd weekend. De opbrengst wordt binnenkort bekend gemaakt. Voor meer informatie: www.lions.nl/ zevenhuizen. Zevenhuizen - Lenny Kuhr treedt zaterdag 18 februari om 20.15 uur op in Theater Swanla. De zangeres, dié aan het begin van haar carrière in 1969 het Europese Songfestival won, heeft zich sindsdien ontwik keld tot een veelzijdig artieste. Haar nieuwste album, 'Liefdeslied', bevat veertien nieuwe nummers, waarvan zij zelf alle muziek schreef. De toe gang bedraagt 15,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 19.00 uur tot een half uur voor de voorstel ling, via 0180-631989 of via info@ dorpshuis.nl Voor meer informatie: www.dorpshuis.nl. Lenny Kuhr.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17