Mooie opbrengst KoekftZopie voor diaconaal project Strijkijzergooien op het ijs Expositie motorschilderijen Kinderen schaatsen voor Moordrechts Elfstedenkruisje De IJssel pakt punt tegen koploper HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 15 FEBRUARI 2012 19 Moordrecht - De KoekEt Zopie kraam voor het diaconaal project 'Alles over hoop' van de Hervormde gemeente Beth-EI, op het ijs vlakbij de Bernhardbrug, werd zaterdag 11 februari goed bezocht. De erwtensoep, versgebakken olie bollen en warme chocolademelk vonden gretig aftrek. Aan het einde van middag bleken de inspanningen een netto bedrag van 800,- euro op geleverd te hebben. Voor meer informatie: www.allesoverhoop.nl. De stempelpost van Leeuwarden. Moordrecht - In Friesland ging de Elfstedentocht niet door, maar in Moor drecht leed een groot aantal kinderen op woensdag 8 februari aan de Elfste- denkoorts. Ruim 260 kinderen genoten van de mini elfstedentocht die voerde langs stempelposten van elf Friese steden. Een volle stempelkaart was goed voor een 'Moordrechts Elf stede nkruisje'. Tijdens de tocht, die georganiseerd was door de Moor- drechtse IJsclub, moest natuurlijk ook 'gekluund' worden en ook de brug van Bartlehiem was in het par cours verwerkt. Na afloop konden de deelnemers uitrusten op een grote arrenslee die speciaal voor deze dag gemaakt was. Voor meer informatie: www.moordrechtseijsclub.nl. De Koek&Zopie van Hervormde Gemeente Beth-EI werd goed bezocht Moordrecht - De verwachtingen bij De IJssel voor een goede uitslag tegen koploper 3-Torens 1 waren vooraf niet hoog gespannen. Het team uit Bergschenhoekm dat de lijst aanvoert, is versterkt met twee FIDE meesters aan de eerste borden met ratings van 2403 en 2306. Achter de borden bleken de IJssel- spelers echter goed bij de les. Hans Lodeweges had een goede verdedi ging opgebouwd en zijn tegenstan der zag geen winstkansen, een vlot te remise aan bord een. Ad Multem had goede winstkansen maar door een fatale blunder was het echter ineens over en uit en kwam 3-To- rens op 0,5-1,5. Gerard van der Wouden kreeg een remiseaanbod. Na de opening leek hij beter te staan toen hij zijn te genstander met een dubbelpion voor zijn koning opzadelde. Die kon dit echter repareren en na afruil van de nodige stukken stond er een gelijkwaardige stelling op het bord. Het remise voorstel werd aangeno men: 1-2. De gelijkmaker werd bin nengehaald door Léon Jacobse. Die zat lange tijd knap in de tang in een lastige stelling die nauwkeurig re kenwerk vereiste. Dat was hem wel toevertrouwd, in tegenstelling tot zijn tegenstander, die verrekende zich en raakte een vol stuk achter. Niet meer te redden: 2-2. De stand bleef daarna in evenwicht met pun- tendelingen bij Mick van den Berg en Frank'Visser. Pim te Lintelo bezette de zevende rij met dame en toren, maar zijn ko ning had weinig bescherming. Een foutje kan dan fataal zijn en dat gebeurde: 3-4. De partij van Justin Jacobse was beslissend voor nul of een punt. Hij had in een combinatie beter gerekend dan zijn tegenstan der en daar een pion aan overge houden. Ook in de slotfase waren de beste kansen voor hem en, wellicht belangrijker, ook de meeste bedenk tijd. Dat laatste was wellicht ook de oorzaak dat zijn tegenstander in de slotminuten zijn dame verspeelde; eindstand 4-4. Een uitslag waar De IJssel vooraf niet op had gerekend en belangrijk voor de stand. Na twee nederlagen op rij was het team niet meer vrij van degradatiezorgen. Met nog twee ronden te gaan tegen twee laag geplaatste teams zijn die zor gen inmiddels beduidend minder. Moordrecht 7 Dankzij de uitstekende kwaliteit van het ijs kon er vrijdag 10 februari bij de Moordrechtse ijsclub een oude traditie herleven: strijkijzer gooien. Door Marianne Fortuin Veertig deelnemers hadden zich bij de ijsclub aangemeld, van jong tot oud. De vrijwilligers hadden in de middenbaan van de 160 meter lan ge ijsbaan twee parcours uitgezet: eentje met een roos, vergelijkbaar met de roos bij het darten, en aan de andere kant een afstandsbaan van negentig meter. De deelnemers kon den drie maal gooien naar de roos, en twee maal op de afstandsbaan. Bestuurslid Jan Spelt zat achter het 'loket' om de deelnemers in te schrijven. Zelfs telefonisch wordt er aangemeld. Tegen een potentiële vrouwelijke deelnemers liet Spelt zich ontvallen: "Strijkijzers, daar zijn vrouwen toch goed in?" Voorzitter Ad Kraan: "Het strijkijzer gooien bestaat al zo'n twintig jaar. We nemen strijkijzers die niet meer gebruikt worden. De ene groep be gint met het gooien in de cirkels, de andere gaat bij de afstandsbaan aan de gang. Daarna tellen we de pun ten bij elkaar op." De snoerloos gemaakte ijzers vlogen over de baan, het publiek was en thousiast - sommige kinderen wil den nog wel een paar ronden gooien - en grote kerels gooiden bijna zich zelf mee om maar zo ver mogelijk te komen. Deelnemer Peter Odinot: "Ik kom uit den Haag, maar woon hier al 24 jaar. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt!" Om half negen viel het licht tijde lijk uit, maar dat mocht de pret niet drukken. Op de eerste drie plaatsen eindigden Jan Dirk Vink, Mark van Wageningen en Piet van Wagenin- gen. Moordrecht - In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek de Groene Ve nen is tot maandag 5 maart tijdens openingsuren een expositie te be zichtigen van motorschilderijen van kunstenaar Marga van Vliet. De in Lekkerkerk woonachtige Van Vliet is lid van de Krimpener Kunst waard en schildert flora, fauna en landschappen. Voor deze expositie toont zij echter haar andere kant, namelijk die van motoren, snelheid en techniek. De interesse voor mo toren heeft zij van huis uit meege kregen en ook haar man is motor- Loris Capirossi op Ducati; het lijkt net een foto maar het is een schil derij van de hand van kunstenaar Marga van Vliet. fanaat. Van Vliet is geen onbekende in de motorwereld. Zij heeft diverse nationale en internationale coureurs geportretteerd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19