Veiligheid centraal voor winkeliers Dorrestein APCO Service brengt orde in schijvenchaos Eerst huizen kijken dan schaatsen L HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 15 FEBRUARI 2011 21 DiscGear Auto 50 DiscGear 100 de Luxe Elegant Faux Leather Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel- Met de ondertekening van de intentiever klaring Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO) schaarde winkelcentrum Dor restein zich woensdag 8 februari bij Bedrijventerrein de Hooge Veenen en Winkelcentrum Reigerhof die al eerder ondertekenden. Burgemeester Gert-Jan Kats en vertegenwoordigers van woningcorporatie Vestia, de winkeliersvereniging, politie en brandweer waren de ondertekenaars. De samenwerking tussen de verschillende organisaties werd met de onderte kening een feit. Er moeten nu structurele maatregelen op het gebied van de veiligheid worden getroffen om voor KVO-certificatie in aanmerking te komen. Door Cees Visser In zijn toespraak benadrukte Kats dat winkelcentrum Dorrestein ge lukkig laag scoort op het gebied van onveiligheid. Dit in tegenstel ling tot het aantal woninginbraken dat een stijgende lijn vertoont. Dit neemt niet weg, dat men 'scherp' moet blijven en goed met elkaar moet samenwerken om een zo op timaal mogelijke veiligheid te re aliseren. Belangrijk is bijvoorbeeld ook om veel te pinnen en weinig met cash geld te werken. Slager Teus den Toom: "Ik vind het fantastisch dat deze verklaring is getekend en juich de samenwer king van harte toe, waarbij echter ook de bewoners van de appar tementen boven het winkelcen trum moeten worden betrokken, 's Avonds zijn de winkeliers niet aan wezig en moeten deze bewoners een oogje in het zeil houden. Een goed contact tussen winkeliers en bewoners is dus bijzonder belang rijk. Verder streef ik naar een goede verstandhouding met groepen jon geren, omdat ik van mening ben dat daarmee een goede sfeer wordt gecreëerd. Regelmatig vergaderen is verder natuurlijk noodzakelijk om ervaringen uit te wisselen en plannen te realiseren." Op dit moment vindt een onder zoek plaats onder winkeliers naar de veiligheidsbeleving in winkel centrum Dorrestein. De resultaten worden verwerkt in een plan van aanpak met maatregelen over de veiligheid in het gebied. Het KVO biedt een groot aantal voordelen, waaronder het veiliger en prettiger maken van de werk omgeving door middel van maat regelen zoals inbraak-, overval- en brandbeveiliging. Hierdoor neemt de bedrijfsschade af en wordt het imago van het winkelcentrum verbeterd. Ook kunnen politie en brandweer criminaliteit en brand veiligheid effectiever aanpakken. Slager Teus den Toom biedt de ondertekenaars een beker snert aan; zij lieten zich 'de meesterlijke soep'goed smaken. Daarna kon de intentieverklaring ondertekend worden, (foto: Leendert van der Waal) Zevenhuizen - "Eerst huizen kijken en daarna schaatsen" was zaterdag 11 februari een veelgehoorde reactie van woningzoekers. Gear 100 De Luxe vanaf 55,95 euro en de Elegant Faux Leather uitvoering voor 59,95 euro. Lezers van Hart van Holland wordt 15% korting in het vooruitzicht gesteld bij aanschaf van de DiscGear Auto 50, de DiscGear 100 de Luxe of de Elegant Faux Leather DiscGear 100 ST deLuxe. APCO Service is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 57. Voor meer informatie: 0182- 373024 of www.discgear-online.nl. Afgelopen zaterdag vond bij de ERA-makelaars in Nederland en België de eerste landelijke Open Huizen Route van dit jaar plaats. ERA-makelaar Nico Perdijk merkt op dat de interesse in huizen en verhuizen bij het publiek weer toe neemt. "Eigenlijk is de belangstelling voor het kopen van een huis nooit echt helemaal weg geweest. Alleen was er de laatste tijd onzekerheid over de economie, waardoor mensen langer wachtten. Daardoor liep het aanbod op. Bovendien zijn de regels voor financiering sinds vo rig jaar veel strenger geworden, waardoor mensen soms in een laat stadium de koop alsnog niet rond krijgen. Daarnaast is tot 1 juli de overdrachtsbelasting van zes naar twee procent verlaagd. De kans is groot dat na 1 juli weer de normale zes procent moet worden betaald." Perdijk vervolgt: "Niettemin doen wij er alles aan om mensen toch in staat te stellen een huis te kopen. Als men zich van tevoren meldt bij ons, kunnen we precies laten be rekenen wat hun bestedingsruimte is." De belangstelling voor de huizen was dit keer iets groter dan de vorige keer. De mensen kwamen niet alleen uit de omgeving, maar uit alle delen van het land. Tijdens de Open Huizen Route wordt er ook niet bezichtigd, maar wordt er veeleer een flitsbezoek gebracht. Zie het als een soort speeddate, waarin mensen kort het huis bekij ken om te zien of het een vervolg- bezoek waard is." ERA organiseert al sinds 2000 landelijke Open Hui zen Routes. Voor meer informatie: www.perdijkmakelaardij.nl en www.era.nl. Moordrecht - APCO Service is importeur voor Nederland van DiscGear op bergsystemen voor CD, DVD en Blu-Ray schijven. Jack den Dekker, al meer dan tien jaar actief met het programma van DiscGear, legt uit hoe deze unieke manier van ordenen van belangrij ke data schijfjes werkt: "In de Disc Gear worden CD, DVD en Blu-Ray's kras- en stofvrij bewaard. Tevens zijn de DiscGear selectors voorzien van een subtiel weggewerkt index systeem dat met één druk op de knop verschijnt en weer verdwijnt. Door het titelblad te rubriceren weet men exact te traceren waar de disc, die op dat moment nodig is, zich bevindt. Door te drukken op de knop 'Selector' komt men bij het rubriekenoverzicht, waarna de be nodigde schijf automatisch wordt aangereikt." Het programma bestaat uit drie verschillende types, de DiscGear Auto 50 vanaf 39,95 euro, de Disc-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21