Dijkversterking langs de Lek Verloren: Venrooy Tandtechniek VOORDELIG PEUGEOT WWW.ABBRING.COM RIJDEN www.hhsk.nl r FA.J.VD JAGT&ZN. gouden ketting KUNSTGEBITTEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 15 FEBRUARI 2012 Bekendmakingen Peilbesluit polder Capelle aan den IJssel Informatiebijeenkomst Verbreding Vierde Tocht Vergunningen omgeving Reigerhof met 2 gouden kinderkopies met de namen Tim en Bas. Gevonden? Wilt u dan contact opnemen met nr. 06-50 892 436 Raadhuisplein 4 - Nieuwerkerk a/d Ijssel Tel. 0180 313633, geopend van ma. t/m vrijdag week 07, nr. 105 Waterwerken Het gebied van Schieland en de Krimpenerwaard ligt beneden NAP. Dat hebben we met het hoogwater in januari weer eens goed kunnen merken. Zonder waterkeringen (dijken) zou er niets dan water zijn, precies zoals het ooit was. Onze voorouders hebben het land op het water veroverd. Wij behouden het voor de toekomst. Dat gaat niet vanzelf.Eens in de vijfjaar worden de dijken getoetst. De zeespiegel stijgt en de rivieren moeten vaker veel water ineens afvoeren. Tegelijk daalt de bodem. Het is belangrijk dat de dijk sterk en hoog genoeg blijft, om het water uit de Lek tegen te houden. Tijdens de toetsing bleek dat de dijk langs de Lek op het tracé Bergambacht-Ammerstol-Schoonhoven (BAS) niet aan de veiligheidseisen voldoet: de dijk is niet hoog genoeg en niet sterk genoeg. Niet sterk genoeg betekent onvoldoende stabiliteit aan de binnenzijde van de dijk. Daarom wordt de dijk langs de Lek via het project dijkversterking BAS de komende jaren verstevigd en waar nodig opgehoogd. Dijken dienen in de eerste plaats voor de veiligheid, maar horen ook bij ons landschap. Veel mensen wonen of werken op en langs de dijk. Het versterken en verhogen van de dijk pakken we daarom weloverwogen aan. In overleg met de dijkbewoners en de omgeving achter de dijk. Tot eind 2015 werken we aan de dijkversterking BAS, dat geeft soms overlast, al proberen we dit tot een minimum te beperken. Eind 2015 is de dijk weer veilig en op orde. De dijkversterking wordt betaald door het Ministerie van Milieu Infrastructuur, via het Hoogwaterbeschermingsprogramma. Meer informatie over de werkzaamheden: www.dijkversterkingbas.nl. Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat het ontwerp-peilbesluit polder Capelle aan den IJssel is voor bereid. Het gebied ligt in de gemeente Capelle aan den IJssel en omvat de wijken Fascinatio, Rivium, 's-Graven- land, Capelle-West, Middelwatering en Oostgaarde. Twee delen liggen in de deelgemeente Prins Alexander, namelijk Kralingseveer en het zuidoostelijk deel van de Rotterdamse wijk Prinsenland (tussen de Ringvaart, Abram van Rijckevorselweg en Prins Alexanderlaan). Dit ontwerp-peilbesluit wordt ter visie gelegd van donder dag 16 februari tot en met woensdag 28 maart 2012. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op het peilbesluit naar voren brengen. Inzien van de stukken U kunt het ontwerp-peilbesluit van 16 februari tot en met 28 maart 2012 tijdens kantooruren inzien op de volgende adressen: Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123, Rotterdam; De gemeente Capelle aan den IJssel, informatie centrum, Rivierweg 111, Capelle aan den IJssel; De deelgemeente Prins Alexander, Prins Alexander- plein 6, Rotterdam. Het peilbesluit, toelichting en kaarten zijn ook te raadplegen op de website van HHSK, www.hhsk.nl/actueel/stukken_ter_inzage. Binnenkort kan de uitvoering van de verbreding van de Vierde Tocht van start gaan. Hierover organiseert het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener waard een informatiebijeenkomst. Omwonenden, betrokkenen en belanghebbenden zijn hiervoor v.an harte uitgenodigd. De bijeenkomst vindt plaats op 1 maart 2012 van 19.30 tot 21.00 uur in de Pleisterplaats, Middelweg 20 in Moordrecht. Aan het werk bij de dijk (Fotografie: Jaap van den Berg) Tijdens de periode dat de stukken ter visie liggen, heeft u de mogelijkheid tot inspraak via een gemotiveerde, schriftelijke reactie. Deze moet worden gericht aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard, Postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. Als u de reactie mondeling wilt toelichten, verzoeken wij u dit uitdrukkelijk te vermelden. Inloopbijeenkomsten Er worden twee inloopbijeenkomsten georganiseerd; voor de belanghebbenden in de gemeente Capelle aan den IJssel op maandag 20 februari, van 19.00 uur - 21.30 uur in het gemeentehuis, Rivierweg 111 te Capelle aan den IJssel, en voor de belanghebbenden in de deel gemeente Prins Alexander op dinsdag 6 maart, van 19.00 - 21.30 uur in het wijkgebouw Rendierhof, Rendier straat 3 te Rotterdam (Kralingseveer). U kunt dan de stuk ken inzien en vragen stellen aan medewerkers van het hoogheemraadschap. Verdere procedure Naar verwachting komt het ontwerp-peilbesluit in de verenigde vergadering op 27 juni 2012 ter besluitvorming, waarbij de inspraakprocedure en de wijze van behande ling rond de gemotiveerde zienswijzen worden betrokken. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A.E. Tiedema via telefoonnummer 010 45 37 200 of e-mail info@hhsk.nl. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap watervergunningen, ontheffingen Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maat werkvoorschriften op. Gouda - (K.12.039,7 februari 2012) Strukton Rail West, uitvoeren van diverse werkzaamheden, spoortraject Gouda- Den Haag. Moordrecht - (K.11.659,31 januari 2012) N.V.Stedin Midden Holland, aanleggen van kabels, Sluisdijk, Kanaaldijk en de Nieuwe Broekweg; - (K.11.704,8 februari 2012) Bunnik-Projecten, uitvoeren van diverse werkzaamheden t.b.v. het bouwen van woningen, Oosteinde 85. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.12.003,31 januari 2012) Provincie Zuid-Holland, uitvoeren van diverse waterstaatkundige werken aan de provinciale weg N219a. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen via telefoonnummer 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Stoffeerderij Bermweg 22 - Rotterdam - Telefoon 010 - 222 00 03 Voor uw reparaties aan de autobekleding, volledige interieuwbekleding Cabriolet kappen vernieuwen of repareren. Reparaties klaar terwijl u wacht B+O gebit eendags behandeling Ook voor het klikgebit/implantaten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 22