DEBATTEREN IN QATAR Een verfrissende blik r 1 TOSTI AMOR Lesmarathon Ulo 1 fert Dalton voor goed doel i 24 HART VAN HOLLAND PEPTALK 15 FEBRUARI 2012 SUNDAY HALF HOUR DIENST ROMANTISCHE DISCO IN PADDESTOEL Door Pepijn de Groot Je bent simpel, ogenschijnlijk. Maar door je verschillende gedaantes blijkt die stelling onwaar. Hard van buiten, zacht van binnen, pittig of mild Maak het zo wild als je maar wilt. Voor jong en oud, van jong of oud, soms belegen - altijd goed belegd. En als je zegt Dat je voor me smelt, zal de liefdesstroom gaan werken. Door je uiterlijke kenmerken, sta ik doorgaans versteld. Het is kortom dikke pret als ik mijn tanden in je zet Velen zien Valentijnsdag als uitgelezen kans om extra aandacht te besteden aan hun geliefde(n). Op Valentijnsdag sta ik stil bij wie en wat ik liefheb en neem ik de tijd om dat te waarderen en koeste ren. De mensen om me heen, een thuis en een lichaam dat aardig functioneert: de traditionele kerstgedachte komt bij mij krap twee maanden te laat. Het verschil met vorig jaar is dat er een nieuwe liefde in mijn leven is. Het is de tosti. Een verslaving is het niet, want dat woord heeft een negatieve connotatie. Een nieuwe liefde. Een vrije dag is geen vrije dag meer zonder twee sneetjes tij- gerwit die zijn belegd met kaas en ham, vervolgens besprenkeld met tabasco en daarna in de koekenpan. Een plak kokos brood op je bammetje kieperen is veel makkelijker, maar de smaak kan niet tip pen aan de tosti. Met de tosti kan je vele kanten op. Ver schillende soorten brood, kaas en/of ham kan je erbij pakken. Een plak oude kaas, een plak jong belegen: je kan het zelfs mixen, ledereen heeft zo zijn ideale tosti. Met sambal of basilicum, donkerbruin brood met komijnekaas, in de pan of in een broodrooster, boter op de buitenkant ja of nee, roomboter of margarine, diago naal doorgesneden of uit één stuk, met curry of naturel of met ketchup, vierkant of rond; met de tosti kan je alle kanten op. Volgend jaar, op de veertiende van de tweede, maak ik een hartvormige tosti, uit blijk van liefde. Voor mezelf, maar ook voor de tosti. Omdat we elkaar zo goed liggen in de pan en op de maag. De Moordrechtse Kristina van der Molen laat maandelijks haar mening weten in het Scholierenpanel van Peptalk. Deze week vertelt zij over haar reis naar Qatar. Samen met mijn debatgenoot schap (Coornhert Gymnasium De batgenootschap) ben ik naar Qatar geweest voor GMUN (Georgetown Model United Nations), waar ik een week lang samen met honderden debaters van de meest verre plek ken van over de hele wereld de Verenigde Naties heb nagespeeld en de posities van mijn eigen land (Soedan) heb verdedigd. Ik vond het ontzettend spannend, want ik was nog nooit zo ver van huis geweest, laat staan voor een debatwedstrijd, maar dit was een 'once in a life time opportunity', dus kon ik het absoluut niet aan mij voorbij laten gaan. Dus na wat regelwerk werd de reis realiteit, we zaten in het vlieg tuig op weg naar Qatar. Eenmaal 's nachts aangekomen in het land na een vliegreis van zo'n acht uur wa ren wij geïmponeerd door de stra lende stad, vanuit ons hotel hebben wij de skyline bezichtigd en het was bijna onwerkelijk. De ochtend na aankomst hadden wij geen tijd om lang te herstellen van de reis- vermoeidheid, want we hadden een excursie naar het museum van de Islamitische kunsten, later die week hebben wij ook afwisselend met de debatten kunnen genieten van ex cursies naar onder andere de Souq Waqif (een overdekte markt), de universiteit van Georgetown en ook hebben wij een tocht gemaakt door de woestijn met een terreinwagen en hebben wij kunnen genieten van het prachtige uitzicht van de zee. Naast de geweldige excursies moest er natuurlijk ook gedebat- Het Coornhert Gymnasium Debatgenootschap, Kristina is de derde van rechts. teerd worden, want daar waren we voor gekomen. Er werden in afzon derlijke comités (afdelingen als de Arabische Unie, de Afrikaanse Unie en de Economische en Sociale Raad) debatten gevoerd over de meest uiteenlopende onderwerpen, van debatten over honger in de Hoorn van Afrika tot cybercriminaliteit. Die debatten verliepen voor onze school de ene dag nog succesvol ler dan de andere, want wij hebben het voor elkaar weten te krijgen om alle ingediende en bediscussieerde resoluties (zelfgeschreven voorstel len om problemen als bijvoorbeeld hongersnood op te lossen) na vaak erg pittige debatten met veel con currentie erdoorheen te krijgen. Wat mij ook erg is bevallen, is de vaak erg kritische blik van de debaters, er worden namelijk vaak moeilijke vra gen gesteld, om jou als diplomaat op onzuiverheden in je resolutie te betrappen, en daar moet jij je maar uit kletsen, met per comité rond de veertig debaters tegenover je die op je lip zitten en niet terugdeinzen om je uit balans te brengen. Dit klinkt misschien allemaal heel gemeen en onprettig, maar het blijft natuurlijk een wedstrijd, en als het erdoor- Gisteren was het Valentijnsdag, de verjaardag van de liefde. De symbo liek wordt in veel landen gedeeld, maar in de Verenigde Staten heeft Va lentijnsdag een commerciëler karakter dan in Nederland. Ook de manier waarop mensen gebruik van Valentijnsdag maken verschilt: een roos ge ven, uit eten gaan of het aan je voorbij laten gaan. Even vragen wat de panelleden doen met Valentijnsdag. Zijn zij actief bezig met Valentijns dag of is het voor hen een dag als alle andere? Dilian Ritmeester (13 jaar) uit Moerkapelle vragen dit jaar.... Tja, ik denk niet dat ik dat ga verklappen. Yara Metselaar (14 jaar) uit Zevenhuizen Valentijnsdag vind ik een leuke aangelegenheid. Ook een mooie mogelijkheid om je liefde voor ie mand te uiten. Zelf doe ik eigen lijk niet echt iets met Valentijns dag. Dat verkopers hun producten duurder maken, begrijp ik wel. Voor de kopers is dat eigenlijk wel erg jammer. heen krijgen van een resolutie het hoogste is wat je als debater kunt bereiken daar, zal iedereen zijn best doen zodat niet jouw resoluties, maar die van hem/haar erdoorheen komen na de stemming. Zo'n wed strijd is ideaal om jouw kwaliteiten als publiek spreker te verbeteren, ten eerste omdat alle procedures in het Engels gedaan worden en ten tweede omdat je slim leert 'lobby en', het subtiel aan je kant krijgen van debaters die misschien in eer ste instantie tegen je zouden zijn. De conferentie werd na de dagen van debatteren afgesloten met een gezellige culturele avond waar de zestig nationaliteiten zich mochten presenteren in de vorm van een klei ne show. Wij Nederlanders hebben aardig wat mensen weten te impo neren met onze Bavariajurkjes en de rap 'Watskeburt?!' van de Jeugd Van Tegenwoordig. En er was ook nog een afsluitende lunch de dag erna, waar twee van mijn groepsleden een oorkonde ontvingen voor 'beste participatie'. Het was een geweldige reis, en naar mijn mening: Qatar, dit is geen gedag, dit is een tot ziens! Kristina van der Molen Ik doe niet veel aan Valentijnsdag, maar ik geef bijvoorbeeld wel iets leuks aan mijn vriendin of aan mijn moeder. Het is een dag om je geliefde een beetje te verwennen en om te laten zien datje van ie mand houdt. Ik vind Valentijnsdag een leuke gewoonte. Vooral omdat er een oude legende bestaat dat meisjes op die dag de jongens mo gen vragen. Maar of ik iemand ga Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 vindt op zon dag 19 februari om 12.15 uur een Sunday Half Hour dienst 'nieuwe stijl' plaats, met een nieuwe vlotte indeling, medleys en een frissen uitstraling. Niels de Jong houdt een korte overdenking over het thema 'Vriendschap' en het SHH combo zorgt voor de muzikale ondersteu ning. De dienst is bestemd voor ie dereen tussen de zestien en dertig jaar. Waddinxveen - In een romantisch versierde danszaal wordt in de Pad destoel voor vrijdag 17 februari in het kader van Valentijnsdag een ro mantische disco georganiseerd voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar. Dj Parrakonijn zorgt samen met de vaste dj's van de Paddestoel voor toepasselijke muziek. De toegang bedraagt 2,- euro. De Paddestoel is gevestigd aan de Lijsterbesstraat 18. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl. Rotterdam - Op Wolfert Dalton namen 64 leerlingen van donderdag 9 febru ari 16.00 uur tot vrijdag 10 februari 16.00 uur deel aan een lesmarathon. Zij volgden gedurende 24 uur onafgebroken lessen waarbij zij zich lieten spon soren om geld in te zamelen voor de renovatie van een school in de slop penwijken van Delhi in India. De ac tie leverde ruim 2000 euro op. lig meewerkten; van canon zingen, dramaturgie en lessen over pop muziek en Ghandi tot een cursus Tibetaanse taal en cultuur, Griekse dansles, EHBO, djembéles, bingo en zelfs ochtendgymnastiek. Van af vrijdagochtend 8.15 uur volg den zij weer de reguliere lessen. In de meivakantie vertrekt een groep leerlingen van Wolfert Dalton naar Delhi om de handen uit de mouwen te steken. 24 uur onafgebroken bij de les blijven! Tot de vroege ochtend kregen de leerlingen allerlei lessen voorge schoteld van docenten die vrijwil-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 24