4 IrN* eek op ONC Jeugdtheater BRAINUave druk in de weer THEATERVOORSTELLING STUDIO DA DANZA to ieJzeA^vrxc*£e/ wvrw&rv HART VAN HOLLAND PEPTALK 15 FEBRUARI 2012 25 Volleybal ,0, P l ft i \Jjy T 'O P, Antwerpen/Zevenhuizen - Circa vierduizend toeschouwers in de Lotto Arena van Antwerpen bekeken zondag 12 februari de bekerfinale tussen de Belgische clubs Asse Len- nik en Noliko Maaseik. Maaseik was eerder die week in de Champions League verslagen door het Italiaanse Trentino, het beste volleybalteam ter wereld. Na een geweldige wedstrijd, die met 3-0 door Noliko Maaseik ge wonnen werd, mochten de winnaars de beker, in dit geval een vergulde volleybal, in ontvangst nemen. Van de zes Nederlanders in het veld waren er vier afkomstig uit de regio Zevenhuizen en Nesselande. Voor Asse Lennik kwamen coach Marko Klok uit Nesselande en diagonaal Robin Overbeeke uit Zevenhuizen in actie terwijl voor Noliko Maaseik middenspeler Michael Parkinson uit Michael Parkinson, met vergulde volleybal, en zus Finola die speelt bij de mini's van Nesselande. Zevenhuizen en spelverdeler Yan- nick van Harskamp uit Hilligersberg aantraden. In beide Belgische teams is de voertaal Engels, omdat er nog meer internationals spelen. "Hef is mooi om te zien dat leerlingen, die in het begin best verlegen waren, steeds meer groeien op het podium en binnen de groep." Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van Jeugdtheater BRAIN- Wave zijn druk in de weer met re peteren voor de nieuwe voorstellin gen. Een groep van 21 enthousiaste jongens en meiden staat elke dins dagmiddag op het podium in de Theaterzaal van 't Blok. Teksten uit het hoofd leren, oe fenen, herhalen en nog eens her halen. En veel plezier maken. De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 21 en zondag 22 april. "Ons doel is om alle leerlingen on geveer even vaak op het podium te laten zijn", aldus Karin Bol. "Met Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok is vanavond, woensdag 15 februari, en 22 februari als altijd ge opend voor de 'breek van de week'. iZ* De selectie-afdeling van Studio Da Danza. Alphen aan den Ftijn/Waddinxveen - Het podium van 't Parktheater in Alphen aan den Rijn werd zaterdag II februari bevolkt door dansers van de selectie-afdeling van Studio Da Danza. Voor de A en B selectieklassen lag de nadruk vooral op de choreografieën, waar de leerlingen opnieuw werden getoetst en geselecteerd door de docenten van Da Danza. Het jonge talent vanuit de C selec ties verzorgde een aantal spette rende optredens in de stijlen jazz en streetdance. Gastoptredens werden verzorgd door oud leerling Vicky Los. Vanuit de musicalafdeling van Studio Da Danza verzorgden twee leerlingen een zanggedeelte en zij waren bovendien betrokken bij de presentatie van de voorstelling die 'Impuls' als titel had meegekregen. In de komende periode verzorgt Stu dio Da Danza optredens in theaters in de regio. Rotterdam - De opnames van de film 'Toegetakeld door de liefde', een film van Ari Deelder die gebaseerd is op de novelle van Aat Ceelen, gaan binnen kort van start. Het winnen van 'Lang Rotterdams', de competitie voor jonge filmmakers van het Rotterdam Media Fonds, stelt Ari Deelderin staat samen met producent Jeroen Rozen daal van StudioRev deze film te maken. De film gaat in première tijdens het International Film Festival Rotterdam 2013. Ari Deelder debuteerde als filmma ker in 2007 met de korte film 'Niks tegen Kees zeggen', een verhaal van Jules Deelder. Opvallend aan haar films is de aanwezigheid van het theatrale aspect, wat haar films een verrassende dimensie geeft. Hoofdpersoon van Toegetakeld door de liefde is Arie, die hopeloos verliefd is op trambestuurster Sonja. Wan neer haar tramlijn wordt opgeheven probeert hij op allerlei manieren met haar in contact te komen. De hoofdrollen worden gespeeld door Raymond Thiry, die een Gouden Kalf ontving voor zijn rol in Oorlogswin ter, en Anna Hermanns en Stefaan Degand, onder andere bekend van de film Rundskop. Ook Hans Dage- let, Leny Breederveld, Raymonde de Kuyper, John Buijsman, Aat Ceelen, Juda Goslinga en Martin Hofstra spelen een rol in de film. De sound track wordt verzorgd door New Cool Collective. Hoewel de opnames al beginnen, wordt nog steeds gewerkt aan het rond krijgen van de begroting. Do naties zijn welkom via www.voorde- kunst.nl. Donateurs kunnen rekenen op een mooi cadeau. andere woorden, bij ons heeft ieder een een hoofdrol." "De opzet van de voorstelling is dit jaar wel anders", geeft Lida Hoebeke aan. "Vorig jaar lieten we een echt verhaal zien, maar we willen nu een andere kant van theater laten zien. De voorstelling heeft veel meer een cabaret-achtig karakter. We werken met veel losse scenes die passen binnen een be paald thema. Dat heeft ook als voor deel dat alle leerlingen verschillende rollen kunnen spelen en meer kan ten van zichzelf kunnen laten zien." Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. en verzorgen de muziek en de drank jes. Lekker even uit de dagelijkse sleur met elkaar aan de bar hangen of een potje tafelvoetbal spelen. De Henk en Anton staan achter de bar bar is geopend vanaf 20.30 uur. Zoetermeer - Op het Oranje Nas sau College (ONC) stonden de lessen de afgelopen week in het teken van de Wereld Wijde Week; een week waarin de leerlingen op een andere manier dan gebruikelijk kennis en ervaringen opdoen. De invulling verschilt per leer jaar. Dit jaar hebben de eerste- en tweedeklassers van de mavo een gedeelte van hun maatschappelijke stage gedaan, kregen de derdeklas sers vakken- en beroepsvoorlichting en maakten de examenklassen ex cursies die bij de gekozen profielen passen. De talentgroepen van de onder bouw havo en vwo hebben hun spe cifieke talenten verder ontwikkeld. De kunst- en cultuurgroep bezocht verschillende musea, de talentgroep bèta/exact ging naar Nemo en de toneel- en muziekgroep voerde de musical 'Liefde maakt blind' op, een musical over loverboys, op. De gymnasiasten hielden zich bezig met de Etrusken en de leerlingen van 2 vwo gingen van start met het internationale project Newsfluence, waarbij ze leren een journalistiek achtergrondartikel te schrijven. Via een webmeeting maakten ze ken nis met Italiaanse en Tsjechische leerlingen die ook aan dit project werken. Voor meer informatie: www.onc.nl. De gymnasiasten van ONC bestudeerden tijdens de WWWeek de Etrusken en bouwden naar aanleiding hiervan zogenaamde 'askistjes'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25