MRl Jiu Jitsu en Judo examens bij Geisha Met Vedj naar concentratie kamp Bergen-Belsen Woorden geven aan je verlies Jongens D2 De IJssel zaalkampioen Feesten tot in de kleine uurtjes Er werd gebridged 26 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN JJSSEL 15 FEBRUARI 2012 Hockey Hockey MARior n> -MK wii 'P45 MAP/iOr n> -MK \9Ü (,?45 Nieuwerkerk aan den IJssel/Alphen aan den Rijn - Edith Bosma heeft in samenwerking met rouwcoach Trudie Enthoven een cursus ontwik keld voor mensen die na het ver lies van een dierbare het schrijven willen ontwikkelen om woorden te geven aan emoties, om hierna weer ruimte te krijgen voor de toekomst. Op creatieve wijze wordt een beeld gevormd van verlies en herinnerin gen. De cursus is geen therapie- of gespreksgroep, maar is er vooral op gericht de deelnemers schrijvend door de fasen van de rouwverwer king te leiden. De cursus wordt zo wel in Nieuwerkerk als in Alphen gegeven. In Alphen gaat de-eerste cursus van start op donderdag 15 maart van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: www.luisterennaarjezelf.nl of www. rouw-verlies-counselling.nl. Een examinator volgt geconcentreerd de bewegingen van deze junioren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Budoclub Geisha werden vorige week jiu jitsu en judo examens afgenomen. Alle jiu jitsuka's en judoka's kregen de mogelijkheid om op te gaan voor een hogere slip om een hele band. Verdeeld over drie dagdelen, op maandag- en donderdagmiddag en op vrijdagavond werden door diverse examinatoren examens afgenomen bij de jeugd en bij de senioren. De vier deelnemers bij de senioren behaalden allen de gele band. Ook bij de jeugd was er een 100°/o sco re. Geel judo: Titus Godijn, Niels Mos, Bob van den Berg, Harm Roelofs, Gerard Hendriks en Casper Mintjes; geel jiu jitsu Björn Nieuwenkamp. Oranje judo Owen Ames, Johan Re- ijm, en Tim Broome. Groen jiu jitsu Sven Verkerk; blauw jiu jitsu Rowen de Lange. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een van de 15.257 gevangen die zich op 2 december 1944 in het kamp bevonden was een 15-jarig meisje genaamd Anne Frank. Begin au gustus 1944 werd Anne Frank met haar familie op een Amsterdams onderduikadres gevonden en naar Auschwitz afgevoerd. Ze stierf enige weken voor het einde van de oorlog, in maart 1945, kort na het overlijden van haar zuster, in Bergen-Belsen. Stichting Vedj organiseert voor zon dag 25 november, onder leiding van Willem Bezemer, een tweede bezoek aan Bergen-Belsen. Aanmelden kan via info.vedj@gmail.com of 06- 14606126. Voor meer informatie: www.vedj.info. D2 van HC De IJssel is onder leiding van Vincent de Klerk, rechts op de foto, kampioen geworden in de zaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jon gens D2 van HC de IJssel is zondag 12 februari, ongeslagen, kampioen geworden in de zaal. In deze win tercompetitie behaalde het kampi oensteam 28 punten uit tien wed strijden. Keeper Daan Stuijts was tijdens de competitie heer en meester in zijn cirkel en veldspelers Bas, Berend, Bryan, Casper, Daniël, Finn, Kjeld, Julian, Jan Willem, Pelle, Sander en Sam vormden ieder duel twee on verslaanbare teams die zelfs een op het oog verloren partij toch weer in winst konden ombuigen. De zaalkampioenen gaan zich nu weer voorbereiden op de veldcom- petitie. In de B- lijn werd de eerste plaats ingenomen door Rob Moelker en Arie van Veen. Dit koppel toonde zijn kracht met 63,54%. Op de tweede plaats eindigden Martha Boers en Joke van 't Hoen met een score van 58,85%; ook op de derde plaats wa ren de punten voor twee dames, To Schreuder en Bep Vissers behaalden 55,42%. In de volgende wedstrijd, op maandag 20 februari, zal blijken of deze koppels het volhouden aan de top. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het meisjesteam C2 van NHC de IJssel is zondag zaalkampioen geworden. Onder leiding van coach Bing Liem wonnen ze in een zinderende strijd in de zaal van Ypenburg. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerse Bridgeclub ging maandag 13 februari de vierde competitieronde van start. In de A- lijn werd het veld aangevoerd door Guus Ham en Henny Hense met 63,75% en tweede werden de pas gepromoveerde Peter Bijsterveld en Ron van Domburg met 57,92%. Op een gedeelde derde plaats volgden Lenie de Kreek en Ineke van den Heuvel én Rob en Freddy van Leeu wen met 55,42%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 26