r w >m Kunstwerk in de maak voor jarig Spectrum Eerste uitzending Wijk TV Nesselande After Cito Party om te ontstressen Muziekavond in Nesscafé Kinderatelier Bingo BOVAG "L HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 15 FEBRUARI 2012 27 y-i'Viv Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velqen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl (ÊmKBBm Vanuit Nesselande Slechts 5 min. atiitm Nesselande - Basisschool Het Spectrum aan de Robert van 't Hoffstraat be staat tien jaar. De school viert tot 23 februari feest met als thema: Het Spec trum geeft meer kleur aan jouw wereld. Op dit moment zijn alle leerlingen druk bezig met het maken van een groot kleurrijk kunstwerk. Daarnaast is er tijd om zoveel mogelijk geld op te halen voor kinderen in on twikkelingslanden. Door Erwin van 't Hof "Voor het tienjarig bestaan gaan alle leerlingen iets maken dat blijvend is," vertelt docente Willeke Storm. "Elke leerling krijgt een plankje van tien bij tien centimeter om te versieren." Dat kan bijvoorbeeld door een tekening er op te maken of een speelgoed auto er op te plakken. De kleur van het plankje is bij elke klas anders. "Uiteindelijk worden alle plankjes op een muur samengevoegd tot een groot kleurrijk kunstwerk. Zo werkt iedereen dus mee aan het jubileum." Daarnaast wordt er nog een groot aantal activiteiten georganiseerd. Storm: "De kinderen gaan spelletjes spelen, zingen, noem maar op. We willen dat iedereen een leuke week heeft." Dat geldt niet alleen voor de leerlingen, ook de docenten vieren het jubileum uitbundig mee. "Het Spectrum is een grote school, we hebben meer dan zeshonderd leerlin gen. Toch heerst er in het team een heel groot gevoel van saamhorig heid. Dat is een ontzettend knappe prestatie. Een jubileum als dit is na tuurlijk een goede kans om dat nog eens te benadrukken." Ook hoopt Storm dat de kinderen zich door het jubileum nog meer verbonden voe len met de school. "Omdat alle klas sen nu samenwerken en samen feest vieren ontstaat er een eenheidsge voel wat goed is voor de sfeer. Dat is het mooiste van dit jubileum." Als hoogtepunt van de feestelijkhe den houdt de school woensdag 22 februari een fancy fair om geld in te zamelen voor de school én voor het werk van Edukans, een organi satie die zich inzet voor onderwijs in ontwikkelingslanden en dit jaar ook tien jaar bestaat. "In de meivakantie vertrek ik met Edukans naar Kenia om daar twee weken les te geven," vertelt Storm. "Als ik terug ben wil ik alle leerlingen vertellen wat ik heb Leerlingen aan de slag voor het 'grote kunstwerk'. meegemaakt. Zo weten de kinderen precies waar het geld voor is opge haald en krijgen ze een ruimere blik op de wereld." Het geld dat voor de school wordt opgehaald wordt besteed aan onder houd van het schoolplein. "We willen het plein een frissere uitstraling ge- Nesselande - Na maanden voor bereiding start Wijk TV Nesselande zondag 19 februari met uitzenden. De wijk tv wordt gemaakt vóór en dóór Nesselanders met programma's als het Kinderjournaal, Hockey TV en een kookshow. Oprichters Marcel de Bakker en Er- win de Kreuk zijn blij dat Wijk TV Nesselande nu echt actief is. Mar cel de Bakker: "Met het hele team is keihard gewerkt aan dit initiatief. Het motto is 'een platform vóór en dóór Nesselanders gemaakt'. We wil len iedereen op de hoogte houden van de ontwikkelingen in de wijk en bewegen ook jongeren om mee te doen. Wijk TV Nesselande heeft dus een belangrijke maatschappe lijke functie." Erwin de Kreuk: "Wijk TV Nesselande is speciaal voor alle inwoners van Nesselande opgericht door Stichting Glasvezel Communi ty Nesselande in samenwerking met Stichting in 't Web. In Nesselande zijn alle huizen voorzien van glasve zel. Met glasvezel kan meer dan al leen internetten, daarvan is Wijk TV Nesselande het lichtend voorbeeld." Zondag 19 februari luidt een aantal profvoetballers van Sparta de eerste uitzending feestelijk in. ledereen is vanaf 15.00 uur welkom bij OMHC op Sportcomplex Nesselande aan het Marcel Duchampplein 810. Het programma, met een workshop tele visie maken met bekende tv-acteurs of luisteren naar een optreden van Popkoor Nes, is te vinden op de site. Wijk TV Nesselande kan overigens alle hulp en enthousiasme uit de wijk gebruiken. Voor meer infor matie: marcel@wijktvnesselande.nl <mailto:marcel@wijktvnesselande. nl> De eerste programma's zijn via www.wijktvnesselande.nl <http://www.wijktvnesselande.nl> te bekijken. Nesselande - De Cito-toets (eind toets Basisonderwijs) zorgt vaak voor heel veel stress onder de ba sisschoolleerlingen van groep 8 en mede daarom bedachten ouders van drie scholen een After Cito Party. Vrijdag 70 februari werd er gefeest in de kantine van hockeyclub OMHC, terwijl dj Dick van der Zaaken voor de juiste stemming en de muziek zorgde. Door Marianne Fortuin Vijf klassenouders van de scholen Passe-Partout, Spectrum en Tan gram sloegen de handen ineen voor de organisatie van het feest. Petra Heemskerk is één van hen: "Het leek ons ook goed om de kinderen met elkaar te laten kennismaken. Straks gaan ze naar het vervolgonderwijs in Oosterflank, Nieuwerkerk of elders. Dan fietsen ze misschien samen naar hun nieuwe school. Het is echt een leuk feest." Klassenouder Petra Wansink: "We hebben 165 kinderen uitgenodigd en er zijn" 125 kaarten verkocht. Sommige kinderen houden hier niet van of mogen niet, anderen De citostress wegdansen tijdens de afterparty. willen alleen komen als hun vriendin netje ook gaat. Van sommige klassen is echt iedereen gekomen. Vrijwilli gers van de hockeyclub staan achter de bar, dat is fijn." Terwijl de dj een danswedstrijdje op touw zette, de lichten flitsten en de spiegelbol voor sfeer zorgde, kon je de feestelijk aan geklede leerlingen zien genieten. De meisjes in mooie jurkjes of bloesjes en met handtasjes, de jongens stoer zittend op de bank, met de voeten op tafel en een lolly in de mond. Er werd gedanst, gelachen en gekletst. De ven. Met het geld hopen we de boel flinkte kunnen oppoetsen." Voorlopig viert Het Spectrum nog even feest en wordt er hard gewerkt aan het kunst werk. Storm: "Na de fancy fair wordt het kunstwerk onthuld, ik ben be nieuwd hoe kleurrijk de fantasie van al onze leerlingen samen zal zijn!" meisjes zochten elkaar op en ook de jongens bleven vaak bij elkaar. Leon- Cardi had het naar zijn zin: "Ja, ik heb gedanst." En ookThrougilio kon dat van zichzelf zeggen. Deniz: Nou, ik heb een soort van gedanst..." Sammy is de dochter van de dj: "Ik heb de playlist gemaakt, met heel veel muziek waar je op kan dan sen." Dat de CITO-toets al helemaal naar de achtergrond was verdwenen bleek toen haar gevraagd werd, hoe het gegaan was: "Oh, eh, ja, ik denk wel goed...." Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander (SBA) houdt vrijdag 24 februari een muziekavond in het Nesscafé. Muzikale wereldreizigers Ivo en Dian tekenen voor de muzika le inbreng met easy listering, Franse chansons, soul, gospel en nog veel meer. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. De entree bedraagt 4,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van De Kristal aan de Cy- pruslaan 404. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande - In de Kristal, gevestigd aan de Cypruslaan 404, houden vrij willigers van Stichting Buurtwerk Alexander elke woensdagmiddag het Kinderatelier. Woensdag 22 februari kunnen kinderen van zes tot en met negen jaar kleipoppetjes maken. De kosten bedragen 2,- euro. Voor meer informatie en opgeven: 010-2862760. Neselande - Bingoliefhebbers kun nen zondag 19 februari hun hart ophalen in De Kristal. Daar wordt van 14.00 tot 16.00 uur een bing omiddag gehouden. Er worden acht ronden gespeeld; een boekje kost 7,50 euro. ledereen is welkom in het Nesscafé aan de Cypruslaan 404. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a f Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27