Uw leefomgeving is ons werkveld Afvalinzamelingen-verwerking Dagelijks onderhoud openbare ruimte Klantenservice en voorlichting In opdracht van gemeenten Kijk voor meer informatie op www.cyclusnv.nl/bewoners. Een schone, hele en veilige leefomgeving; daar staat Cyclus voor. Onze chauffeurs en beladers zamelen huishoudelijk afval in. Daarnaast hebben we nog tal van vakmensen in huis voor het dagelijks onderhoud van de openbare ruimte. Meer vakwerk Service en voorlichting Thuis in de openbare ruimte CyclliS a Uw afval ingezameld Veilig, gezond en milieubewust werken Een beter milieu Van afval tot grondstof \r Cyclus 4 d« openbare reira'e Cyclus doet meer dan afvalinzameling. Onze vakmen sen verzorgen ook het dagelijks onderhoud van de openbare ruimte. Van het onderhouden van wegen en straten tot het legen van prullenbakken. En van het snoeien van groen en het rechtzetten van een stoepte gel tot het repareren van een bankje en het onderhoud van verkeerslichten. Het vakteam van Cyclus bestaat onder andere uit reinigingsmedewerkers, rioolspecia listen, stratenmakers, hoveniers, groendeskundigen, terreinmeesters voor sportvelden, verkeerskundigen en specialisten op het gebied van straatverlichting, straatmeubilair en speeltoestellen. Cyclus werkt in opdracht van onder andere de ge meente Zuidpias. Woont u in Moerkapetle, Moordrecht of Zevenhuizen? Dan kunt u bij de medewerkers van de klantenservice terecht met vragen en meldingen over de afvalinzameling. Goudkade 23 2802 AA Gouda Tel. 0182 547500 info@cyclusnv.nl 1 Onze chauffeurs en beladers zamelen huishoudelijk afval in, ook in Moerkapelle, Moordrecht en Zevenhui zen. Op de ene locatie kunnen inwoners hun afval kwijt in ondergrondse verzamelcontainers, op de andere lo catie werken we met minicontainers. De manier waarop we inzamelen stemmen we af met onze opdrachtgever, de gemeente. Onze voorlichters verzorgen rondleidingen op onze lo caties en werken mee aan educatieve projecten. Denk aan ondersteuning en sponsoring bij opschoonacties in wijken en afval- en milieuprojecten op schoten. De ene keer geven we een demonstratie met het inzamel- voertuig, de andere keer bezoekt een medewerker de klas. Cyclus werkt veilig, gezond en milieubewust en is daarvoor VCA**-gecertificeerd. We streven ook zoveel mogelijk naar het gebruik van duurzame grondstoffen en materialen, die veilig zijn voor mens en milieu. We hanteren een duurzaam inkoopbeleid. Onze nieuwe inzamelvoertuigen voldoen aan de strengste uitlaat gasemissienorm voor verbrandingsmotoren. Cyclus onderzoekt continu hoe we samen nóg meer afval kunnen scheiden en als grondstof kunnen her gebruiken. Want alle gebruikte materialen kunnen na hun leven in het ene product nuttig worden ingezet in een ander product. Hoe meer afval we dus scheiden, hoe minder restafval verbrand wordt en hoe minder natuurlijke grondstoffen nodig zijn voor het maken van nieuwe producten. Het afval dat Cyclus inzamelt, wordt door andere be drijven verwerkt. GFT-afval wordt verwerkt tot compost. Het ingezamelde glas wordt als grondstof gebruikt bij de productie van nieuw glas. Dat geldt ook voor papier en plastic. En bij het verbranden van het restafval wordt de energie die vrijkomt, deels gebruikt voor het opwekken van elektriciteit. Een deel van het as dat overblijft in de verbrandingsinstallatie, wordt gebruikt bij de aanleg van wegen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 34