"Op naar een duurzaam Zuidpias, doet u ook mee?" Wat doet de gemeente Zuidpias op het gebied van duurzaamheid? ttum Duurzaamheid is niet alleen iets van de gemeente, de provincie of het rijk. Duurzame onlwikkeling is van ons allemaal. Burgers, bedrijven en instellingen tonen gelukkig steeds meer interesse in duurzaamheid. Met z'n allen kunnen we bereiken dat het milieu verbetert. Voor u ligt de duurzaamheidkrant van de gemeente Zuidpias. In deze krant leest u wat wij doen aan duurzaamheid; in de eigen bedrijfsvoering én in de regio. Zo gaan wij onder andere uit van een 'DEKI-benadering': plannen en beleidsstukken zullen worden getoetst op Duurzaamheid, Ecologie, Klimaat en Innovatie. U leest ook wat de gemeente doet om bedrijven en inwoners te stimuleren om (nog) duurzamer te handelen. Duurzaamheid bereik je namelijk niet alleen, dat doe je samen. Daarom ben ik ook blij dat wij u deze krant kunnen aanbieden, die tot stand is gekomen door de samenwerking van de gemeente Zuidpias, de Milieudienst Midden-Holland en het bedrijfsleven. Voor kinderen is er een leuke wedstrijd in het midden van de krant. Ik hoop dat deze krant u inspireert om een steentje bij te dragen aan een duurzame toekomst! Het komt aan op DOEN. Doe mee! Wethouder Arjen Hazelebach Ruimte om je thuis te voelen, dat is de duurzaamheidsambitie van de gemeente Zuidpias. In de kadernotitie Duurzaamheid staat de duurzaamheidsvisie omschreven als: "De gemeente Zuidpias zet in op duurzaamheid. Daarbij wil zij haar voorbeeldfunctie als onderneming optimaal vormgeven. Zij maakt zich sterk om de milieudruk van haar activiteiten zo laag mogelijk te houden en de kwaliteit van de omgeving waar mogelijk te vergroten. De balans tussen ecologie, economie en sociaal is hierbij uitgangspunt. Gemeente Zuidpias stimuleert bedrijven en burgers om hierin actief samen op te trekken." Uitvoeringsprogramma Duurzaamheid Binnenkort stelt het college van burgemeester en wethouders het Uitvoeringsprogramma Duurzaamheid vast. Hierin staat beschreven wat de gemeente de komende jaren precies gaat doen om duurzaamheid te bevorderen, zowel in haar eigen bedrijfsvoering als bij het bedrijfsleven, bij de inwoners en in de gebiedsontwikkeling. Het uitvoeringsprogramma kunt u na vaststelling terugvinden op de website www.zuidplas.nl. Hieronder staan vast een aantal dingen die in het uitvoeringsprogramma komen te staan. Duurzaamheid in eigen bedrijfsvoering De gemeente Zuidpias geeft op verschillende manieren invulling aan haar duurzaamheidsambities; niet allen als lokale overheid, maar ook als bedrijf. Zo wil ze een duurzame bedrijfsvoering door duurzaam in te kopen. Bijzondere aandacht is er hierbij voor energiebeheer. Dit moet goed functioneren om zo min mogelijk energie te verbruiken. De gemeente Zuidpias gebruikt groene stroom en groen gas in de eigen bedrijfsvoering en in 2015 zijn alle inkopen duurzaam. In totaal wil de gemeente in 2020 20% energie bespaard hebben in de eigen bedrijfsvoering. Ruimtelijke ordening Daarnaast is duurzaamheid in beleid en regelgeving op het gebied van ruimtelijke ordening belangrijk voor de gemeente. De focus ligt hierbij op duurzame gebiedsontwikkeling. De C02-uitstoot moet in 2020 verminderd zijn met 20% ten opzichte van 1990 en 14% van de ingezette energie moet duurzaam zijn. Duurzame krant Deze krant kon is tot stand gekomen met behulp van sponsoring vanuit het bedrijfsleven door middel van advertenties. Ook dat is een vorm van duurzaamheid. De krant gedrukt op verantwoord FSC-papier. Meer over duurzaamheid vindt u op de website en op de gemeentepagina in het Hart van Holland. Duurzaamheidskrant gemeente Zuidpias Colofon Uitgave in opdracht van de gemeente Zuidpias, verzorgd door: ETT Media, Postbus 70112,9704 AC, Groningen. Telefoon (050) 313 7600 E-mail info@ettgroep.nl, Internet www.ettmedia.nl Teksten &Teksten Foto's gemeente Zuidpias Concept en realisatie ETT Media en Geografisch BV Drukker Hoekstra Boom Offset Rotatie BV, Emmeloord Oplage 16.620 exemplaren Produktie januari 2012 Overname van artikelen is in beginsel toegestaan mits hieraan vooraf toestemming van ETT Media of de gemeente Zuidpias wordt verkregen. Deze krant is met de grootst mogelijke zorgvuldigheid samengesteld. Zowel ETT Media als de gemeente Zuidpias zijn niet aansprakelijk voor fouten en/of omissies in deze krant. Gemeente Zuidpias Raadhuisplein 1, 2914 KM Nieuwerkerk aan den Ussel Locatie De Saffier Kleinpolderlaan 4,2911 PA Nieuwerkerk aan den Ussel Postadres Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den Ussel Telefoon 10180)330300 Fax (0180) 330 329 Email gemeente@zuidplas.nl Internet www.zuidplas.nl FSC www.fsc.org MIX Papier van verantwoorde herkomst FSC® C017382

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 35