www.edplaizier.nl KNAAP mmtwoningen Oudeman rijdt Alternatieve 65.000 schaatsliefhebbers op de Rottemeren Elfstedentocht Tuin-en terreininrichting fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker HART VAN HOLLAND REGIO 15 FEBRUARI 2012 ecienAtuze/ió Blended wint voorronde Clash of Cover Bands 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen of Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle. Vervolg van voorpagina Een team hulpverleners stond paraat om waar nodig hulp te bieden. Zevenhuizen - Leek het gros zich te vermaken op het ijs gezien de vele la chende gezichten, toch was niet iedereen te spreken over de tocht. De heer Van den Bemd schaatste dit winterseizoen al drie tochten op natuurijs en merkte op dat het ijs op de Rottemeren 'erg slecht' was. "Je gleed er niet echt lekker overheen. Er zaten nogal wat scheuren en hobbels in het ijs." Na bijna tien kilometer hield Van den Bemd het dan ook voorgezien. Van den Bemd had de keuze om te stoppen. Anderen moesten nood gedwongen het ijs verlaten met of zonder assistentie van hulpverle ners. Als je valt kan het schaatsple zier in één klap voorbij zijn. Gelukkig voor deze pechvogels waren er vol doende EHBO-ers aanwezig en reed rondom de plas constant een team van hulpverleners rond met een auto zodat zij, indien nodig, hulp konden bieden. Vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 februari werd de Molentocht op de Rottemeren geschaatst. Even wat cijfers op een rij: Minimale afstand van een tocht op de Rottemeren: 10 kilometer Maximale afstand van een tocht op de Rottemeren: 200 kilometer (20 ronden) Officieel aantal inschrijvingen: 11.500 mensen Aantal mensen die op het ijs heb ben gestaan dit weekend (schatting politie): 65.000 EHBO-inzet: 150 keer verdeeld over vrijdag, zaterdag en zondag Ambulanceritten: een tiental Ondanks, of dankzij, de kou, de wind, de sneeuw en de scheuren in het ijs kwam de droom van Martijn Oudeman uit. Nesselande - De vierde Alternatieve Elfstedentocht werd vrijdag 3 februari gereden op de Weissensee in Oostenrijk. Nesselander Martijn Oudeman deed mee. Vijf jaar geleden onderging Oudeman een dubbelzijdige longtransplan tatie als gevolg van taaislijmziekte (Cystic Fibrosis). Hij finishte als eerste CF-patient en longgetransplanteerde op een dergelijke afstand in een tijd van 10 uur en 51 minuten. Oudeman: "Soms is de werkelijkheid mooier dan de droom. Mijn droom om ooit de Elfstedentocht te schaatsen moest ik opgegeven in 1997. Mijn longen konden het als gevolg van CF niet meer aan. Mijn schaatsen gingen met tranen van verdriet definitief in het vet. Er volgden tien zware ziektejaren. Nu zijn we een longtransplantatie en vijf jaar verder en is het ongelooflijke gebeurd. Op de Weissensee heersten barre omstandigheden en daar is mijn droom alsnog uitgekomen." Oudeman bedankte na afloop de donateurs, familie en mede schaatsers: "Maar vooral gaat mijn allergrootste dankbaarheid uit naar mijn donor. Dankzij hém kon ik dit. Tranen rolden over mijn wangen bij de finish. Ik hoop dat er veel mensen zijn die nu ook donor willen worden, want iedereen verdient zo'n kans." Veel deelnemers pakten de fiets om bij het ijs te komen, de dijk langs de Rottemeren bood voldoende par keerruimte. Opgvcftt 30 rw#mo«r 1800 Het bestuur van de Zevenhuizensche IJsclub wil de mensen die meegewerkt hebben aan het laten slagen van Molentocht 'Rotte Meren' afgelopen vrijdag, zaterdag en zondag hartelijk danken. We denken hierbij aan: Gemeente Zuidpias; Burgemeester en Wethouders, medewerkers van Team Veiligheid, communicatie en openbare werken, Politie, Brandweer, Ghor Hollands-Midden, Traffic Control, Recreatieschap Rottemeren, de Koornmolen, Anker en aannemersbedrijf Schiereck, Hoogheemraadschap en KNSB. Met name willen we ook noemen de vrijwilligers die altijd voor de ijsclub klaarstaan en helpen met de baan vegen, opbouwen en stempelen en niet te vergeten de enorme gastvrijheid die we ontvangen in eetcafé De Roerdomp. Ui teraard willen we ook alle medewerkers van gemeente, politie en brandweer die IJsclub Bleiswijk terzijde hebben gestaan niet vergeten. Met elkaar hebben we er voor gezorgd dat ongeveer 65.000 mensen hebben genoten in het prachtige gebied van de Rottemeren. Hoofddorp/Moordrecht - In Podium Duycker in Hoofddorp vond zater dag 11 februari voor regio West Ne derland de tweede voorronde van The Clash of the Cover Bands, The Benelux Edition 2012/2013 plaats. Bij de vakjury werd vijfmans rock- coverband Blended tot winnaar uitgeroepen, terwijl het publiek de meeste stemmen gaf aan vijfmans rockcoverband Twilight Zone uit Julianadorp. Beide bands plaatsten zich hiermee voor de kwartfinales die in september plaatsvinden. De uiteindelijke winnaars van The Clash of the Cover Bands worden beloond met onder andere een cd-contract met videoclip en een tour van twin tig optredens in de Benelux. Voor meer informatie: www. theclashofthecoverbands.com. I Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina I In- en verkoop tweedehands fietsen Dé mobiele fietsenmaker Voor bij u thuis of op het werk: 06-30 72 72 12 fiotclf lil Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklaar.nl O Q Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten (010) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3