an den Hadelkamp weet van aanpakken! 564565 2T: j Soms vliegt de tijd. Het lijkt af en toe nog als de dag van gister dat Nico en Anneke van den Hadelkamp hun dienstverlening op het gebied van sloopwerkzaamheden startte. Toch is het alweer 34 jaar geleden dat zij hun plekje vonden op de Elzenweg 13 van het industrieterrein Tappersheul te Oudewater. Zo stond de huidige directie als kleine jongens al spijkers te trekken in de loods. "Het recyclen zat er al vroeg in!", aldus Philip van den Hadelkamp die tegenwoordig het bedrijf runt met broer Niek. "Het bedrijf groeide gestaag en de activiteiten zijn in de loop der jaren flink uitgebreid, waarbij we de zaken altijd serieus aanpakten. Het slopen is in de loop der jaren een echt specialisme geworden waarbij kennis en ervaring onontbeerlijk zijn. We beschikken dan ook over diverse certificaten en het diploma vakbekwaamheid slopen. Is wel iets waar we best trots op zijn." Overnames In 2002 namen Philip en Niek definitief het roer over binnen het bedrijf waardoor er met nieuw elan werd gekeken naar uitbreiding van activiteiten op sloopgebied, recycling/ verwerking van bouw- en sloopafval en asbestverwijdering. Naast deze hoofdactiviteiten zijn de overige activiteiten zoals diamant boor- en zaagwerk, weegbruggen, grond depot, groen- en tuinafval, verhuur materieel voortgezet. "In 2005 werd Houtvezelhandel De Wit overgenomen waarbij we een nieuwe activiteit toevoegde; het breken van hout in diverse fracties en soorten. De uitkomende producten van dit proces worden onder andere toegepast als manegebodem, ten behoeve van de spaanplaatindustrie, biogasindustrie en/of verwarming." Uitbreidingen Als gevolg van de overname van De Wit kon een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: het inrichten van het terrein met een onbemande weegbrug en een onbemand tankstation. Beide voorzieningen zijn voor zowel eigen gebruik als voor derden. In 2008 is er een eigen kraak- en perswagen, beter bekend als vuilniswagen, aangeschaft. "Met deze auto werd het mogelijk om ook het bedrijfsafval volledig in eigen beheer in te zamelen en te verwerken", aldus Niek. "Deze uitbreiding heeft ondanks de crisis mogelijk gemaakt dat wij de afgelopen 3 jaar zijn doorgegroeid in de afvalmarkt." Als gevolg van de diverse uitbreidingen van zowel activiteiten als van het aantal werknemers werden het huidige kantoor en kantine te klein. "Eind 2009 besloten we dan ook het bestaande kantoor te verbouwen en fors uit te breiden. In de zomer van 2010 was de oplevering van het nieuwe, moderne kantoor. In dit nieuwe kantoor is tevens een eigen opleidingsruimte aanwezig waardoor bijvoorbeeld trainingen op het gebied van BHV, VCA, toolboxmeetingen en dergelijke intern plaats kunnen vinden." Ter vergroting van naamsbekendheid in de regio is in 2009 een luchtballon aangeschaft die 7 mei 2010 zijn eerste ballonvaart maakte. "Ook dat was een erg leuke happening." Op de vraag waar dit allemaal gaat eindigen komen de plannen in beeld. "Anno 2012 staat er een verdere uitbreiding van de bestaande sorteer- loods op het programma. Als gevolg van verdere uitsortering naar nog meer verschillende fracties is een uitbreiding van deze bestaande sorteerloods noodzakelijk. De uitbreiding komt direct aan de bestaande sorteerloods vast. Daarnaast volgt dit jaar een verdere uitbreiding en/of vervanging van het materieel. We zijn dus nog niet klaar...!" Maatschappelijk verantwoord ondernemen In een wereld waarin duurzaamheid, respect voor de leefomgeving en nuttig gebruik (lees: hergebruik) van grondstoffen zeer belangrijk is geworden speelt afval een cruciale rol. "Onze maatschappij is de afgelopen decennia verworden tot een consumptiemaatschappij waarbij onze gezamenlijke afvalproductie enorm is toegenomen. Om al dit afval op verantwoorde wijze te kunnen verwerken zijn wij als oorspronkelijke sloop- en handelsonderneming in 1977 inmiddels uitgegroeid naar een allround afvalverwerkingsbedrijf anno 2012." Veel van de activiteiten vinden plaats op het terrein van ruim 2,4 hectare aan de Elzenweg in Oudewater. De afgelopen jaren hebben veel veranderingen en uitbreidingen plaats gevonden op deze locatie. "Om enkele voorbeelden te noemen; een eigen broninstallatie, een modem materieelpark, eigen wasplaatsen waaronder een bandenwasplaats en er zijn diverse vloeistofdichte vloeren aanwezig. Daarnaast faciliteren wij diverse opleidingen waaronder opleidingscentrum chauffeurs, opleiding asbestsaneerders, opleiding kantoorfunctionarissen en reïntegratie van (gedeeltelijk) arbeidsongeschikte medewerkers. Al deze activiteiten dragen bij aan onze beleidsdoelstelling om zoveel als mogelijk maatschappelijk verantwoord te ondernemen." Philip en Niek sluiten het interview af met een klein woordje van dank: "Door een trouw klantenbestand hebben wij vanaf de start van het bedrijf een gezonde groei mogen doormaken. Een ieder die hier op enige wijze een bijdrage aan heeft geleverd willen wij hierbij bedanken." Mocht u geïnteresseerd zijn in één van onze diensten, neem een kijkje op onze website www. vandenhadelkamp.nl. Natuurlijk kunt u ons ook telefonisch bereiken op 0348-56 45 65. Wij kijken uit naar een duurzame samenwerking! - Elzenweg dewate www

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 48