Zuidpias Variaf 2012 gelijke tarieven en regels voor begraven in Zuidpias 17 MAART: ZuidplasDag voor Zuidplasseriaren Gemeentelijke vergoeding voor Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) QR-codes op de gemeentepagina A Werken aan de weg Uittreksel uit de GBA nodig voor school? Gebruik het digitaal loket! gemeente Afsluiting gedeelte Weidezoom WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 15 FEBRUARI 2012 HJh Moordrecht Op www.zuidplas.nl kunt u een uittreksel uit de Gemeentelijke Basisadministratie IGBA) Persoonsgegevens aanvragen en betalen. Deze mogelijkheid vindt u bij de aanvraagfor mulieren in het Digitaal Loket. Een uittreksel uit de GBA heeft u bijvoorbeeld nodig bij het inschrijven voor een school of opleiding. Om de aanvraag via de website te doen, heeft u een geacti veerde DigiD inlogcode nodig. Veel mensen hebben al de beschikking overeen DigiD- code voor de elektronische belastingaangifte. Via dezelfde code kunt u ook zaken doen met de gemeente. Met ingang van 2012 geldt in de gemeente Zuidpias een nieuwe beheersverordening voor de begraafplaatsen en hanteren wij geharmoniseerde tarieven voor begraven. Tot 2012 beston den er veel verschillen in soorten graven, termijnen voor graven en tarieven. De belangrijk ste verschillen zijn met de nieuwe beheersverordening geharmoniseerd. Belangrijk en handig om te weten: Openingstijden: de gemeentelijke begraafplaatsen zijn dagelijks voor bezoekers toegankelijk van 10.00 uur tot één uur na zonsondergang; De gemeente geeft eigen graven (koopgraven) uit met een looptijd van 20 jaar, met de moge lijkheid om te verlengen; De gemeente geeft algemene graven uit voor 10 jaar en 15 jaar, verlenging van een algemeen graf is niet mogelijk; Een kindergraf wordt uitgegeven voor 10 of 20 jaar en verlenging is mogelijk; De gemeente heft een algemene onderhoudsbijdrage. Zo betaalt iedereen mee aan het onderhoud van de begraafplaats; Per 2012 gelden op alle gemeentelijke begraafplaatsen dezelfde afmetingen en eisen voor gedenktekens. Deze bepalingen zijn vastgelegd in de Nadere regels voor graven, asbezor- ging en grafbedekking 2012. Tot 1 april 2012 geldt een overgangsbepaling bij vergunning aanvragen voor graven die zijn uitgegeven vóór 1 december 2011. Na 1 april 2012 zijn geen afwijkende maten meer'toegestaan en vervalt eveneens de overgangsregeling; De gemeente Zuidpias hanteert een actief ruimbeleid. Dit is nodig om voldoende capaciteit te waarborgen. Kijk voor meer informatie en de tarieven op www.zuidplas.nl Wonen en leven Begraven in Zuidpias. U kunt uw vraag, opmerking of klacht mailen naar begraaf- plaatsfazuidplas.nl. De gemeente Zuidpias organiseert op zaterdag 17 maart de eerste "ZuidplasDag" voor alle Zuidplassenaren. De vrijwilli gers staan daarbij in de spotlights. Het is namelijk niet voor niets dat de ZuidplasDag plaatsvindt tijdens NL DOET. Er is een gevarieerd activiteitenaanbod met workshops waar inwoners uit alle dorpen aan kunnen deelnemen door zich vooraf in te schrijven op onze website. Voor de gedecoreerden van Zuidpias is een apart programma ingebouwd. Als klap op de vuurpijl is er een speciaal avondprogramma, waar naast de uitreiking van de vrijwilligersprijs aan de vrijwil liger van het jaar óók muzikale optredens op het programma staan. Dit alles in de spiksplinternieuwe Sporthal Kleine Vink in Nieuwerkerk aan den IJssel. Houd de krant en onze website in de gaten voor meer informatie. De gemeente roept vrijwilligersorganisaties die met minderjarige kinderen werken op om een VOG aan te vragen. De kosten van een dergelijke verklaring bedragen 30,05 en worden volledig door de gemeente vergoed. Enige voorwaarde daarbij is dat de aanvragende organisatie overgaat tot het ondertekenen van een "Intentieverklaring preventie seksueel misbruik minderjarigen in vrijwilligerswerk". Vooralsnog zal de gemeente maximaal 500 aanvragen voor een VOG vergoeden. Landelijk verschijnen er regelmatig berichten in de media over misbruik door mensen die met kinderen werken. Met het project In veilige handen" werkt de NOV (Vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilligerswerk) in opdracht van het ministerie van Justitie aan het ondersteunen van vrijwilligersorganisaties bij het voorkomen van en het omgaan met seksueel misbruik. Niet verplicht, wel een preventiemiddel Organisaties die veel te maken hebben met kinderen/jeugd en jongeren, zoals sportverenigingen, zijn niet verplicht een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) te vragen. Het aanvragen van een VOG sluit misbruik niet uit, maar is wel een middel dat helpt om seksueel misbruik te voorkomen. Kosteloze verstrekking door ministerie Bij het Ministerie van Veiligheid en Justitie is op dit moment eveneens een kosteloze verstrekking van VOG's in voorbereiding. Overigens zal dit voor een selecte groep gaan gelden. Zodra hierover meer bekend is, worden de vrijwilligersorganisaties in Zuidpias daarvan op de hoogte gesteld. Bent u als vrijwilligersorganisatie betrokken bij activiteiten voor kinderen en jeugdigen? Neemt u dan contact op met de gemeente (zie contactinformatie vrijwilligersloket) over het aanvragen van een VOG en de vergoeding daarvan. Uitgebreidere informatie over de VOG is te vinden in het digitale vrijwilligersloket van de gemeente. www.zuidplas.nl/vrijwilligersloket http://www. rijksoverheid, nl/onderwerpen/verklaring- omtrent-het-gedrag www.nov.nl Heeft u vorige week vreemde tekens gezien op de gemeentepagina? Dat klopt! Dit zijn zogenaamde QR-codes. QR staat voor Quick Response (snelle reactie). In deze codes zit een boodschap, meestal een link naar een website, verstopt. De code die u hier rechts ziet, verwijst naarwww.zuidplas.nl. Met spe ciale programma's voor uw mobiele telefoon of tablet (apps) kunt u de code scannen met de camera van uw telefoon. Automatisch krijgt u vervolgens de achterliggende boodschap of website te zien. Zo krijgt u snel achtergrondinfor matie bij de artikelen die op de gemeentepagina staan, zonder dat u een lang webadres moet intypen. Op woensdag 22 en donderdag 23 febru ari 2012 is de Weidezoom vanaf huisnr. 68 t/m 76 en 7 t/m 13 afgesloten. De afsluiting is nodig voor het boren van de toevoerleiding voor het verbinden van twee bergbezinkbassins in de Weidezoom en Mr. Lallemanstraat. Het verkeer wordt omgeleid via Middelweg, Kon. Julianastraat, Mr. Lallemanstraat, Dokter van Westendorplaan en de Sportlaan. Tijdens de werkzaamheden wordt ook het deel van het Klein Hoefblad en een deel van het Weth. Van Gentplein vanaf het Bertha van Moerdregtpad huisnr. 30 t/m hoek van het Weth. Vinkplein afgesloten. Deze afsluiting zal naar verwachting twee weken duren. Het werk is van het weer afhankelijk. Bij slecht weer kan worden besloten om de werkzaamheden een week uit te stellen. ■MMOBHMEHK

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5