OP PAP MET PE ^IJKAG-EJtJT 1 Centrale inlooppunt CJG officieel geopend Frans Peelen en Gerard Zweere versterken bestuur PvdA Zuidpias www. o donho ogendo or nnl aam Mijn laatste weken in Moordrecht HARTVAN HOLLAND I ZUIDPLAS 15 FEBRUARI 2012 Na vier en een halfjaar ga ik Moordrecht verlaten. Ik weet het, is mijn eigen keuze en twee weken geleden had ik zelfs zin in deze nieuwe uitdaging, maar dat gevoel is even helemaal weg. Door alle lieve woorden ben ik me er ineens van bewust wat ik achterlaat. Mijn laatste column is er één van weinig woorden, eigenlijk een van maar één woord en dat is een woord van dank! Dank aan: de mannen en vrouwen van de brandweer, altyd staan jullie voor iedereen klaar en niet alleen tijdens jullie brandweertaak; de MOMm voor julüe geldt hetzelfde: 100% klaar staan voor de samenleving, petje af!; Apart en Samen, door jullie kon heel Moordrecht naar de fusie toe groeien; Sint en zijn Pieten, ieder jaar accepteerden jullie mij toch maar weer als politiepiet; iedereen van musical TOUW met als burgemeester burgervader Van der Meer; Marloes van de woningbouw en Tessa en Esther van het Kwadraat we waren met zijn drieën toch een mooi team; mijn Moordrechtse jeugd: het was wel eens wat, maar jullie hebben veel in je mars, haal alles uit het leven wat erin zit! De juffen, de meesters, de conciërge, de kinderen van de basisscholen; Rumah Orang Tua Tua, voor de mooie gesprekken en de lekkere soep; Rachid, Johanna, Pieter, Opa, Abdel, Cor, Sven, Arie, Cees, Piet, Conny, de winkeliers en de ondernemers, collega's uit Moordrecht, bedankt voor julüe ondersteuning; Team Zuidpias, wat moest ik zonder jullie! Alle sportverenigingen, Sporthal de Zuidpias, de Oranjevereniging, de Wandelvierdaagse, de Scouting, voor julüe inzet op vele vlakken, gemeente Moordrecht en gemeente Zuidpias; Marco en Ries, wat hebben we veel zaken opgepakt van Kamèrverhuurcontrole tot oudejaarsnacht; Parkmanagement en ondernemers van het bedrijventerrein Gouwe Park, voor julüe tomeloze inzet; de ouders van de Moordrechtse jeugd voor hun vertrouwen; het Gemaal, zonder jullie heeft heel Moordrecht natte voeten; aüe huisartsen, Brijder, MEE, Kwintes, Ferdy, GGZ, Luug, GGD, BJZ, ouderenzorg, consultatiebureau voor hun zorgzaamheid; Cees, Piet en aüe vrijwilligers van Veiüg Verkeer Nederland en de verkeersouders, voor dat extra stukje veiligheid op de weg; de beheerders van de campings, Mommie voor de lekkere kofüe, alle bewoners van dorpskern Moordrecht: ik vond het een eer om julüe wijkagent te zijn. Vanaf 1 maart draag ik het stokje over aan mijn opvolger Ruud Danens. De volgende Moordrechtse column wordt door wijkagent Ruud geschreven. Co van den Berg ■netvi* week' Go van den Berg, wijkagent, in Moordrecht, die per 1 maart afsche Deze week. Co van gmSnft ftÜW» on aio wijkagent in de gemeente Gouda aan de slag gaat. De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stuitje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. O don H oogendoorn Zuidpias - Frans Peelen en Gerard Zweere zijn maandag 6 februari gekozen in het bestuur van de PvdA Zuidpias. De leden benoemden Gerard Zweere tot nieuwe voorzitter van de afdeling Zuidpias. Zweere volgt Gerda Hekkert op die zich na drie jaren voorzitter schap, niet meer verkiesbaar stel de. Zweere is lid geweest van de gemeenteraad van Zevenhuizen- Moerkapelle. Na de fusie is hij niet teruggekeerd in de raad, maar sinds november 2011 is hij terug in de plaatselijke politiek als commissie lid Maatschappelijke Ontwikkeling. Frans Peelen it in het bestuur ge komen in plaats van Pieter van Tol. Peelen heeft in de Nieuwer- kerkse politiek als commissielid Ruimtelijke Ordening ervaring opgedaan en heeft jarenlang op de achtergrond de raadsleden bij gestaan. Peelen zal de functie van penningmeester op zich nemen. Het bestuur is daarmee versterkt maar nog niet volledig op sterkte; in een gemeente zoals Zuidpias is ,«30 sa gei t Marte Souer en Jan Verbeek toasten met de aanwezigen op het CJG. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het centrale inlooppunt van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) aan het Raadhuisplein is zaterdag 11 februari officieel geopend door wethouder Jan Verbeek. Onder de aanwezigen waren weinig jongeren en een handvol kinderen. IA/el aanwezig was een groot enthousi ast team dat zich in gaat zetten voor consultatie, maatschappelijk werk en jeugdzorg voor kinderen én ouders. Door Erwin van 't Hof "Vol trots open ik officieel het CJG," zegt wethouder Verbeek door de microfoon. "Een plek waar kinderen, jongeren en ouders terecht kunnen met hun vragen en problemen." Het centrale inlooppunt was al enkele dagen open voor bezoekers. Tot nu toe is er één persoon langsgekomen met een vraag. "Ik wil aan ieder een de oproep doen om aan zoveel mogelijk mensen over het punt te vertellen," benadrukt Verbeek. "De gemeente gaat zich hier voor inzet ten, maar ook de burgers kunnen hun steentje bijdragen. Hoe meer mensen weten dat ze hier terecht kunnen, hoe beter natuurlijk." Vooral de leeftijdscategorie van zestien jaar en ouder is moeilijk warm te krijgen voor een dergelijk inlooppunt. Dat beseft ook Marte Souwer, coördinator van het CJG Zuidpias. "Het belooft voor ons een spannend jaar te worden." Zij denkt dat begin volgend jaar pas echt kan worden gezegd of het CJG een suc ces is of niet. "We willen aan zoveel mogelijk jongeren laten zien dat we aanwezig zijn. Dat doen we bij voorbeeld door middelbare scholen te benaderen." De toeloop van mensen naar het CJG is volgens Souwer moeilijk te voorspellen. "De landelijke cij fers geven een zeer gevarieerd beeld, in de ene gemeente komen er heel veel mensen met vragen, in de andere bijna niemand. Ik ga er van uit dat het met goede com municatie richting de bewoners een groot succes zal worden." Ook de reacties van aanwezige ou ders zijn gevarieerd. "Ik vind het een mooi initiatief, maar ik weet niet of ik er zelf gebruik van ga maken," zegt een aanwezige moeder die met haar kind van vijf een kijkje komt nemen bij de opening. "De meeste antwoorden kan je toch al op inter net vinden." Een zwangere vrouw denkt juist dat het punt een goede plek is vanwege de persoonlijke behandeling van vragen. "Je kan hier altijd binnen komen lopen om rustig je vragen te stellen, dat is toch ideaal. Ik weet zeker dat ik hier vaker ga komen." Met de opening van het centrale inlooppunt heeft de gemeente nu zes CJG locaties verspreid over alle dorpen. Het CJG is een samenwer king van een groot aantal organi saties. Waaronder de GGD, Bureau Jeugdzorg, Kinderopvang en Maat schappelijk werk. altijd werk aan de winkel. Zweere hoopt dat met name jongere leden of jongeren die interesse hebben in politiek toe willen treden tot een commissie of het bestuur. Komend jaar zal in het teken staan van ver sterking, vernieuwing en verjonging van de afdeling. Ook het starten van een ombudsteam voor de inwoners van Zuidpias zal een speerpunt zijn in 2012 voor zowel het bestuur als voor de fractie. Samen met fractie voorzitter Mogens Domela Nieu- wenhuis wil Zweere het voortouw nemen om de PvdA dichter naar de burgers te brengen. .LITIE {totorKKMWöen II n Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9