klikken Nieuwe promotiefilm CJG Dierencentrale Meer aanmeldingen voor NL DOET Controle luxe verzuim voor voorjaarsvakantie Cheques Lions voor goede doelen Informatieavond groot onderhoud N219 Schielandweg Presentaties eindexamen leerlingen Coenecoop College HARTVAN HOLLAND ZUIDPIAS I 22 FEBRUARI 2012 11 \M Beeldende kunst info@scnz.nl Zuidpias - Tijdens de Open Dag op zaterdag 11 februari van het Cen trale inlooppunt van het Centrum voor Jeugd en Gezin in Nieuwer- kerk aan den IJssel werd de nieuwe promotiefilm over CJG Zuidpias aan het publiek vertoond. De film laat zien voor wie het CJG is be doeld en met welke kleine en grote vragen men hier terecht kan. Voor iedere ontwikkelingsleeftijd zijn te vens aparte korte films voorhanden. De films zijn te zien op www.cjg- zuidplas.nl. Kat, cypers; N219, Nieuwerkerk ad IJssel. Poes, schildpad, witte borst, po ten wit met lapjes vlekken en wit streepje over neus en vlekje onder neus, is gechipt; De Beuk, Nieuwer kerk aan den IJssel. Poes, schildpad, witte borst en snuit, door in streep over neus; De Beuk, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, grijs, wit vlekje op keel; Zuid- plasweg, Nieuwerkerk aan den IJs sel. Voor gratis registratie en informa tie: 0186-601199 of www.dieren- centrale.nl. Vermist Kater, cypers, witte bef, tenen, streep tussen ogen en witte staart punt, is gechipt; Troelstrastraat, Moordrecht. Gevonden Poes, lapje, kitten, halsband om; Stevensstraat, Moordrecht. Kater, blauwe rus x, grijs; Leliestraat, Zevenhuizen. Poes, zwart, witte borst, buik, voe ten en snuit, zwarte kin en vlek on der neus; Pr. Alexanderlaan, Nieu werkerk aan den IJssel. Kat, cypers; Bronsmos, Nieuwerkerk aan den IJssel. Zuidpias - Het Oranje Fonds orga niseert voor vrijdag 16 en zaterdag 17 maart voor de achtste keer 'NL DOET'. In de gemeente Zuidpias heb ben maatschappelijke organisaties drie klussen aangemeld voor de ac tie. Maatschappelijke organisaties ma ken dit jaar in groten getale gebruik mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl van NL DOET. Landelijk zijn 6629 klussen aangemeld, veertig procent meer dan vorig jaar rond deze tijd. Tijdens NL DOET verzetten vrijwil ligers werk waar de organisaties normaal niet aan toekomen. Voor tweederde van de klussen vroegen de klusorganisaties bij het Oranje Fonds een kleine financiële bijdrage aan voor bijvoorbeeld klusbeno- Zuidplas - In verband met de voor jaarsvakantie voeren de leerplicht ambtenaren controles uit op (luxe) verzuim en ziekmeldingen bij di verse basisscholen in de gemeente digdheden. Op de speciale website staan op dit moment drie klussen in Zuidpias. Nu is het aan bedrijven, kantoren, scholen, ambtenaren, fa milies en andere belangstellenden om op 16 en 17 maart de handen uit de mouwen te steken. Voor meer informatie: www.nldoet.nl. Zu'idplas. Deze actie wordt voor en na elke schoolvakantie herhaald. Voor meer informatie: www.zuidplas.nl. Info: 0182374789 of informatie@ moordrechtklassiek.nl Tentoonstelling beelden en schilderijen ijsbert van Oosten Studio Gijsbert, Asserstraat 11, Nieuwerkerk aan den IJssel. Toegang op afspraak. Info: www.gijsbertvanoosten.nl Op het Coenecoop College worden de producten van leerlingen die aan technische onderwerpen werken al tijd vol trots aan ouders en andere belangstellende getoond. Op deze 'technische avond', op maandag 27 februari, geven de leerlingen eerst een powerpoint presentatie waarna ze een demonstratie verzorgen van hun ontwerp. Dit jaar zijn onder an dere te zien een magneettrein, een waterkrachtcentrale, een bestuur baar voertuig, een voetbalrobot en de Brug van Waddinxveen. Lion Riné Bos overhandigt de cheque aan Ed Beenhakker en Jan van der Voorden. Zevenhuizen - De Lions Club Zevenhuizen organiseert gedurende het jaar verschillende activiteiten om geld voor goede doelen in te zamelen. Zater dag 16 maart houdt de club het tiende Lions voorjaarsconcert met Jan Vayne en Petra Berger. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.lions.nl/zevenhuizen, bij Reisburo De Zwaluw in Zevenhuizen en De Fotoboetiek in Moerkapelle. De opbrengst komt ten goede aan vooraf bepaalde goede doelen. Donderdag 16 februari werd een cheque van 1.000,- euro overhan digd aan voorzitter Caroline Michels van de Stichting Care for Kids en een cheque van 3.000,- bestemd voor het Hospice IJsselthuis in Nieuwer kerk aan den IJssel werd in ontvangst genomen door Ed Beenhakker en Jan van der Voorden. Andere goede doelen die ondersteund werden en worden zijn de Stichting Vrienden van Sophia/Kinderziekenhuis Rotter dam, zorgcentrum Beth San en De Zevenster, de lokale afdeling van de Zonnebloem en lokale Hulp en On dersteuning. Ook financieren de Li- ons het normen/waardenprogramma Leefstijl op de Burgemeester Keijzer- school en basisschool De Eendragt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De provincie Zuid-Holland organiseert voor dinsdag 6 maart in de aula van het Comeniuscollege aan het Fresiaveld 20 een informatieavond over het groot onderhoud aan de Schielandweg (N219). Medewerkers van provincie, ingenieursbureau en gemeente Zuidpias zijn aanwezig om een toelichting te geven op de tekeningen van het ontwerp en op de omleidingen. Belangstellenden kunnen binnenlopen tussen 17.30 en 20.30 uur. Flalverwege 2012 start de provincie met werkzaamheden aan de Schie landweg, van de rotonde bij de A20 tot aan de gemeentegrens met Ca- pelle aan den IJssel. Het onderhoud is nodig omdat het asfalt niet meer voldoet aan de veiligheidseisen van de provincie. Daarnaast wordt het kruispunt Kerklaan uitgebreid met rechtdoorstroken, en wordt de ro tonde bij de kruising 's Gravenweg (rotonde Scheve Overweg) omge bouwd tot een turborotonde. De onderhoudswerkzaamheden worden gefaseerd uitgevoerd. Voor meer informatie: www.zuid-holland.nl/n219. Waddinxveen - Leerlingen van de eindexamenklassen havo en vwo moeten als onderdeel van hun examen een profielwerkstuk maken. Dit is een soort 'masterproef waarbij leerlingen, meestal in tweetallen, minimaal tachtig uur werken aan een door henzelfgekozen specialistisch onderwerp. Zaterdag 3 maart - 19.30 uur Open podium Moordrecht Klassiek Flarmonievereniging KNdA aan de Sportlaan. Tot maandag 5 maart Expositie Motorschilderijen Marga van Vliet Bibliotheek Moordrecht. Dinsdag 21 februari - 19.30 uur Voorspeelavond vioolleerlingen Monique van Leeuwen Aula Nieuwerkerkse Muziekschool. Woensdag 22 februari 19.00 uur Voorspeelavond blokfluitleerlingen Hilde de Wolf Aula Nieuwerkerkse Muziekschool.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11