klikken onze website Er werd gebridged... Nieuwe tentoonstelling in Historisch Centrum Gezamenlijke kerken steunen Polen in Nederland Diplomazwemmen Vrijwilligerspenning voor Jan van der Pot Jessica Durlacher leest voor uit eigen werk HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 22 FEBRUARI 2012 klik dus snel naar 15 Zevenhuizen - Het Historisch Cen trum en molenmuseum 't Molen verleden besteden de komende tijd aandacht aan het wel en wee van molens in de Tweede Wereldoorlog. De tentoonstelling 'Oorlogsslacht offers' wordt zaterdag 25 februari geopend en geeft een beeld van in hoeverre meerdere molens tijdens de oorlog door oorlogshandelingen licht tot zwaar beschadigd raakten. 'Vroeger was alles anders; rond de jaren '60' Onder deze titel is een thematen toonstelling te zien met veel ma teriaal en foto's over Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. In de filmzaal wordt een dvd ver toond van Herman Vuijsje over de toekomst van de Zuidplaspolder. Voorts wordt een film vertoond van de heer Jalink; in de jaren '60 amb tenaar bouwzaken bij de gemeente Zevenhuizen. In de film veel bouw activiteiten, zoals de sloop van het oude-mannenhuis, de bouw van het toenmalige postkantoor en de in aan bouw zijnde 'nieuwbouwwijk' met straten als de Dahliastraat. De film is ingesproken door Nico Dirkzwager. De tentoonstelling '200 jaar Burger lijke Stand' is nog steeds te bezich tigen en leden van de werkgroep genealogie zijn aanwezig voor het geven van informatie omtrent stam boomonderzoek. Beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15 en zijn zaterdag geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl. mag www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - Bij Bridgeclub Ze venhuizen werd dinsdag 14 februari de tweede zitting in de derde ronde gespeeld. In de A-lijn werden Ria Gaarkeu ken en Lieke van der Linden en Erna van Bohemen en Ronny Schepers gedeeld eerste met 61.98°/o, derde Phieke Fransen en Mieke van der Lin den met 60.68°/o. In de B-lijn werden Piet Merbis en Theo Versteeg eerste met 65.49%, Gert en Ria Janssen tweede met 62.29% en Marie José en Peter Smits derde met 56.84%. In de C-lijn was de eerste plaats voor Annie Everwijn en Janny Moonen met 64.17%, tweede werden Ella van der Klij en Annie de Vlaming met 57.92% en derde Truus Caré en Erica Kluiver met 55 Na twee zit tingen gaan in de A-lijn Erna van Boheemen en Ronny Schepers aan kop met 59.71%. In de B-lijn zijn dat Yvonne Versteeg en Joke Wiebes met 64.06% en in de C-lijn Truus Caré en Erika Kluiver met 55.63%. Zevenhuizen - In een gezamenlijke brief aan de Poolse Migrantenkerk in Rot terdam hebben de kerken in Zevenhuizen hun steun betuigd aan de Polen in Nederland. Dit naar aanleiding van de onlangs geopende website met een anoniem meldpunt voor overlast door mensen uit midden-en oosteuropese landen in Nederland. Korenmolen De Vrede in Strijen werd op 25 februari 1945 door de Duitsers opgeblazen. In de periode dat de foto genomen werd, was het verboden om foto's op straat te maken. De fotograaf heeft de foto dan ook heimelijk van onderzijn jas gemaakt. De kerken schrijven: "Met afkeer en schaamte hebben wij onlangs ken nis genomen van de website van een Nederlandse politieke partij waarin opgeroepen wordt anoniem overlast te melden veroorzaakt door mensen uit midden- en oosteuro pese landen, met name Polen. Als christelijke gemeenschap in Ze venhuizen (ZH) geïnspireerd door het Evangelie stellen wij het op prijs u te laten weten dat wij volledig af stand nemen van deze website. Met deze anonieme klachtenactie wor den (opnieuw) bevolkingsgroepen in Nederland buiten de gemeenschap geplaatst, gestigmatiseerd en als groep weggezet. Nog onlangs mochten wij de goede verstandhouding tussen Neder landse en Poolse mensen ervaren tijdens een dienst voor de eenheid van de christenen waarin een door de Poolse kerken opgestelde liturgie werd gevolgd en ook Poolse mede christenen in de viering deelden.' De brief is ondertekend door de Her vormde Gemeente, de R-K.Gemeen- schap, de Vereniging van Vrijzinnige Protestanten en de Gereformeerde kerk. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen ging woensdag 15 februari een flink aantal kinderen op voor het A-, B- en C-diploma. Het A-diploma werd behaald door Kris Elgersma, Zoe Steenbergen, Paola Philpsen, Bart Brouwers, Dennis de Gier, Luc Stolk, Annemarie Holthuizen, Manon van Laar en Bo Schoenmakers. Een B-diploma was er voor Kira van der Dussen, Megan van der Dussen, Chiara van Gent, Pepijn Verhey, Sil ver Boon, Tristan Paalvast, Emma Perquin, Victoria Pache De Faria, Indira van Haga, Mira Kauffman, Charlotte van den Heuvel, Sophia de Velero, Britt van den Dool, Tessa Steenbergen, Timo Haanstra, Yndi Nieuwmans, Djoulynson Klein Paste, John Rutte, Hugo Peters, Seth Heij- boer, Marise Reym, Jens Graveland, Steven Stegmann, Lieke Boersma, Aimy Geenen, Keanu Rufi, Stella Vermeij, Famke van der Voort, Julia de Bruin, Hannah Espigares, Royd Erpelinck en Fabienne den Besten. Esmee van den Dool behaalde het C-diploma. Voor meer informatie: www.dekoornmolen.nl. Gouda/Zevenhuizen - Tijdens het Gouds Sportgala op donderdag 16 februari is Jan van der Pot onder scheiden met de vrijwilligerspen ning. Deze onderscheiding, in het leven geroepen door de VGSO (Ver eniging Van Goudse Sportvereni gingen, wordt jaarlijks uitgereikt als blijk van waardering voor de vaak jarenlange staat van dienst van vrijwilligers bij Goudse sportclubs. Zevenhuizen - Jessica Durlacher houdt woensdag 14 maart een le zing in de bibliotheek. De lezing vindt plaats in interviewvorm, waar bij het interview wordt afgenomen door Rien Lindhout. De auteur komt naar Zevenhuizen op initiatief van de Zeven Muzen, de Wereldwinkel en boekhandel Van Delft. Jessica Durlacher was, voordat ze debuteerde als schrijfster, criticus en columniste. Zij debuteerde in 1997 met 'Het geweten'. In 2000 verscheen haar tweede roman 'De dochter'. Deze twee romans zijn te typeren als 'tweede-generatie' romans: in beide boeken zijn de hoofdpersonen kinderen van ouders die de concentratiekampen heb ben overleefd. In 2004 verscheen de roman Emoticon. Het verhaal speelt zich af in Nederland en Israël en gaat over de vriendschap tussen twee vrouwen met een gezamenlijk verleden, alsook over de zoektocht van een zoon naar zijn vader. Durlacher schreef drie novelles, 'Ar- thuro d'Alberti', een speurtocht naar de achtergrond van haar grootva der (2005) en 'Schrijvers!' (2006). In 2007 verscheen 'Wat gebeurde er met Cathy M?', geïnspireerd op het verhaal 'Wat gebeurde er met Jessica Durlacher. sergeant Massuro?' van Harry Mu- lisch. In 2010 verscheen haar laat ste roman 'De held'; een spannende roman over familie, liefde en onver zettelijkheid. Tijdens de lezing, die begint om 20.00 uur, is er gelegenheid tot het stellen van vragen en in de pauze vindt een signeersessie plaats. De toegang bedraagt in de voorver koop 7,50 euro; op de avond zelf 8,50 euro. Deur open 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de bi bliotheek, bij boekhandel Van Delft of via www.bibliotheekdegroene- venen.nl. Jan van der Pot geeft zeventien jaar schaatsles aan de jeugd van Schaatsclub Gouda. Hiervoor rijden bussen van de club iedere zater dagmiddag naar De Uithof in Den Haag, waar Van der Pot inmiddels menig schaatstopper de eerste be ginselen van de schaatstechniek heeft bijgebracht. Van der Pot: "Ik ben aangenaam verrast dat ik de vrijwilligerspenning van de ge meente Gouda in ontvangst mag Jan van der Pot (rechts) ontving de vrijwilligerspenning voor zijn jarenlange inzet bij het jeugdschaatsen. nemen. Ik ben zeer vereerd. Deze prijs wil ik graag delen met de rest van de trainersgroep en met het jeugdbestuur, want ik vind het een voorrecht om met deze groep te mogen werken." Voor meer informatie: www.schaatsclubgouda.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15