cUn. ötcflittfy 'mwm MOORDRECHT Van der Spek Autogas B.V. BOVAG sit and go BP VAN GENNEP WW® ELK WEEKEND "Niet iedere centimeter grond kan nagekeken worden" Open avond SP ft -"sÏam muitani L.P.G. inbouw en onderhoud verkoop en onderhoud ALLE merken APK keuringen ■pg Stuntaanbieding 3 sjaals voor 2,- Meester Lallemanstraat 131 2841 CC Moordrecht Tel. 0182 - 372465 Fax 0182-370 452 www.van deTspekautogas .nl BOSCH Service Sit and Go hairstyling Moordrecht Oostbuurtstraat 4 0182-359201 KWARTJE VAN KOK TERUG! zaterdag en zondag korting diesel -€ 9 cent euro 95 -€ 11,3 cent -€ 14 cent "korting is cent per liter en alleen bij betaling met bankpas Wethouder Rinus Bosman: 16 Vervolg van voorpagina nniii n Openingstijden: Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 10.00 - 17.30 10.00 - 17.30 10.00 - 21.00 10.00 - 21.00 09.00 - 15.00 AMBACHTWEG 40 MOORDRECHT 0182 370414 Moordrecht - Al jarenlang roepen omwonenden van de Boslocatie (ook bekend als Prinsessen kwar tier) dat de grond is vervuild. Juri disch gezien vingen de bewoners, verenigd in de Belangengroep Bos locatie, overal bot. Maar onder tussen is wel al voor de derde keer asbest aangetroffen op de Bos locatie waar inmiddels gebouwd wordt. Eerst werd het aangetrof fen tijdens de sloop van voormali ge gebouwen, in een later stadium bij grondwerkzaamheden aan de voorkant van het terrein en nu is het weer raak in het achterste deel van het Prinsessenkwartier. Wethouder Rinus Bosman zegt het in de eerste plaats vervelend te vinden dat er nu opnieuw asbest is aangetroffen. "Maar ik ga niet vooruitlopen op het onderzoek dat gaande is. Het zou zomaar kunnen dat het om een lichte concentra tie verontreiniging gaat die op geruimd kan worden en waarna weer verder kan worden gegaan met het project." Snapt u dat de bewoners zich niet serieus genomen voelen door u? "Nou, daar kan ik niet in meegaan. Het is vervelend, absoluut en ik snap ook dat ze hier vraagtekens bij zetten. Maar ze zijn zeker altijd wel serieus genomen. Er hebben ook veel gesprekken met de be woners plaatsgevonden." De Socialistische Partij en Trots op Nederland zetten vraagte kens bij de betrouwbaarheid van vorige onderzoeken die zijn ge daan. Bosman: "Dat doe ik niet. De milieudienst heeft expertise. De dienst hanteert een bepaalde methodiek, maar dan nog kun je niet voor 100°/o garanderen datje geen asbest aantreft. Niet iedere centimeter grond kan immers na gekeken worden." Het slaan van de eerste paal van de Boslocatie werd in november 2011 nog feestelijk gevierd, (foto: archief HvH) De SP en TON willen een second opinion. "Ik loop niet vooruit op het onderzoek dat nog loopt." Bosman geeft eerlijk toe dat het inschakelen van een ander on derzoeksbureau ook moeilijk ligt. "Dan is het net alsof je tegen je eigen dienst zegt dat ze het niet goed doet." Bosman benadrukt dat de milieudienst overigens niet de enige instantie is die de grond bekijkt. De provincie is er ook bij betrokken en beoordeelt alles zelf. Het is niet zo dat het een een tweetje tussen de gemeente en de milieudienst is." Tot slot: er wordt gewoon gewerkt op de Boslocatie... Bosman: "Dat klopt. In de grond mag niet worden gegraven, daar ligt alles stil. Maar de bouw op zich kan gewoon doorgaan." Hoe nu verder? Het wachten is op de uitslag van het onderzoek. Mocht er een lichte verontreini ging worden geconstateerd, wordt het weggehaald door een gecer tificeerd bedrijf en kan de pro jectontwikkelaar verder. Bij een zwaardere concentratie kan geëist worden dat de projectontwikke laar de grond volledig saneert. En de bewoners? Wat zeggen die? Nancy Uneputty van de Belan gengroep Boslocatie zegt teleur gesteld te zijn over de uitspraak van de Raad van State van vorige week. "Ik had echt gehoopt dat er iemand serieus naar de inhoud van het dossier had gekeken. Er gaat van alles mis in deze ge meente, neem de asbestbrand aan de Eerste Tochtweg en de Boslo catie, maar de gemeente trekt er maar geen lering uit. Dat zegt ze wel, maar de gemeente is gewoon erg hardleers. We hebben onze zorg over de Boslocatie eerder ook uitgesproken in een brief aan de provincie, maar die verklaarde ons niet ontvankelijk omdat de be langengroep geen officiële stich ting is. Waar hebben we het dan over? Het zou toch om de inhoud moeten gaan? En tegen wethou der Bosman wil ik zeggen: word wakker!" Juridisch gezien kunnen de bewoners niet meer in hoger beroep. Vissersteeg I - 2841 XL Moordrecht Tel. 0182-374316 email: siam.multani@planet.nl Openingstijden dinsdag tot vrijdag van 9:00 tot 17:00 en zaterdag van 9:00 tot 16:00. i -v. -■ Moordrecht - De SP houdt woensdag 29 februari een open avond in Moordrecht. Vanaf 20.00 uur zijn leden en andere geïnteresseerden welkom in het gebouw van de IJsclub aan de Leliestraat 72. Doelstelling is om in discussie te gaan over lopende zaken in het dorp met inwoners en de SP-afdeling en fractie. Naast afdelingsvoorzitter Lydia Reicher zijn ook raadslid André Muller en enkele commissiele den uit de fractie aanwezig. "Er spelen in Moordrecht zaken als klachten over onderhoud aan openbare ruimten, de renovatie van de Ambonwijk, de Bosloca tie en het Moerhoutpark. Daar over hoor ik graag," aldus André Muller. De SP hoopt dat er een lokale werkgroep ontstaat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 16