W Bijeenkomst Ondernemers- Club Klikken mag Eigen TV-zender voor Nesselande Shantykoor in Kristal Enquête knip Cypruslaan Voorlichting kinderen en zakgeld Koffiedrinken en spelletjes spelen BOVAG dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 22 FEBRUARI 2012 27 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velgen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl Nesselande - De werkgroep Ver keer van Wonio heeft de afgelopen weken een enquête gehouden over de mogelijkheid van een knip in de Cypruslaan. Mede op basis van de reacties uit de enquête adviseert de werkgroep om een knip te rea liseren ter hoogte van de Menorca- laan. De resultaten van de enquête en het advies zijn opgenomen in een brief aan het wijkteam van de deelgemeente. De werkgroep en de deelgemeente voeren nader overleg over de mogelijkheden voor een ver keersveiligere Cypruslaan. De deelgemeente is van plan om een bewonersavond over dit onderwerp te organiseren maar een datum is nog niet bekend. De werkgroep Ver keer is bereikbaar via: verkeer@nesseweb.nl. Nesselande - De eerstvolgende bij eenkomst van de OndernemerClub Nesselande, de tweede van dit jaar, vindt plaats op donderdag 8 maart van 20.00 tot 23.00 uur. De loca tie is deze keer gevonden buiten de wijkgrenzen; OCN is namelijk te gast bij SnowWorld te Zoetermeer. De avond staat dan ook in het teken van 'après ski'. Vooraf aanmelden is gewenst. Introducés zijn welkom; zij betalen 15,- euro entreekosten. De OCN is een platform voor on dernemers. Tijdens elke bijeenkomst wordt ondernemingen de mogelijk heid geboden zich te presenteren. Hiervoor dient men zich vooraf aan te melden. Voor meer informatie: www.ondernemersclubnesselande. nl. Door Bart Jansen Nesselande - Nieuws uit de wijk voor kinderen, een eigen Nesselande- soap en Hockey TV. Het zijn zomaar een paar dingen die je binnenkort op de televisie in Nesselande tegen kunt komen. Zondag 19 februari werd te levisiezender Wijk TV Nesselande of ficieel gelanceerd in de kantine van hockeyclub OMHC. Voor en door Nesselanders. Dat is de slogan van de nieuwe televisiezen der Wijk TV Nesselande. Een zender die zich toespitst op alles wat er in de wijk gebeurt. Een mooi initiatief dat is ontstaan vanuit Stichting Glasvezel Community Nesselande en Stichting in 't Web. "Wij hebben als stichting al veel ondernomen voor de inwoners van de wijk", vertelt Marcel de Bakker, één van de initia tiefnemers van Wijk TV. "We wilden echter een stap verder gaan. Alles nog leuker maken en zo kwamen we als samenwerkende stichtingen tot Wijk TV." Zodra het idee uitgewerkt was werd er druk gezocht naar een moge lijkheid om het uit te voeren. Daar kwam de nieuwe glasvezelaanbieder Wisper om de hoek kijken. "Wisper doet de dingen graag op een andere manier en bood ons een platform waardoor we aan de slag kunnen met Wijk TV", aldus De Bakker. De échte drijvende kracht achter de zender zijn volgens de Bakker Mauro en Mees interviewden, geassisteerd door Tim Murck, de voetballers Hutjes en Nieuwendaal. alle inwoners van Nesselande. "We gaan met de zender aan de slag, het werkt écht, alleen valt of staat het wel met jullie inzet. Wijk TV maken we met elkaar", vindt de Bakker. Ge durende de opening werd er dan ook al direct een oproepje gedaan door Erwin de Kreuk: "Op zowel Facebook als Twitter zijn we actief, je kunt dus makkelijk met ons in contact komen als je ideeën hebt voor de zender." Laagdrempelig De drempel om mee te doen is laag. Ervaring is niet vereist, waardoor iedereen mee kan doen, ook kinde ren. Melissa Strangio van Stichting in 't Web benadrukt dat er ook veel te doen is voor kinderen bij de zen der. "Op dit moment hebben we al een kinderpersbureau dat verschil lende filmpjes maakt die uiteindelijk ook worden uitgezonden. Het is een mooie manier om te leren omgaan met internet en televisie." Daarnaast worden deze kinderen van de straat gehouden. "Vroeger trapte ik nog wel eens rotzooi op straat", vertelt De Bakker. "Ruitjes ingooien enzo. Dat doen de kinderen die met ons samenwerken niet. Kijk maar naar Mauro en Mees, die zijn druk bezig met het filmen van deze toespraak." De twee jonge cameramannen Mau ro en Mees kregen de belangrijke taak om een filmpje van de opening te maken. De hele middag liepen zij te sjouwen met hun camera om de sfeer vast te leggen en interviews af te nemen. Daarbij werden zij ge holpen door de acteurs Tim Murck en Sebastian Wulff. Samen inter viewden zij Sparta-spelers Nathan Rutjes en Steef Nieuwendaal. Het filmpje dat zij gemaakt hebben zal worden uitgezonden op Wijk TV dat momenteel alleen via Wisper te ont vangen is. Nesselande - In De Kristal wordt donderdag 8 maart een workshop 'kinderen en zakgeld' gehouden. De cursus is bestemd voor ouders van kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. Inschrijven kan tele fonisch: 010-2518988 (CurZusEtZo), via de website www.cursusenzo.nl of op werkdagen bij de balie van De Kristal aan de Cypruslaan 404. Nesselande Shanytkoor het Kraaiennest. Nesselande - Shantykoor het Kraaiennest verzorgt op initiatief van Stichting Buurtwerk Alexan der zondag 4 maart van 14.00 tot 16.00 uur een optreden in De Kris tal aan de Cypruslaan 404. De Klok van Arnemuiden, Home boys Home, The Wild Rover en Drunken Sailor zijn nummer van het repertoire. Zaal open om 13.45 uur; de toegang bedraagt 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van De Kristal of via 010- 2862760. Nesselande - De koffiebijeenkom- sten van Onder Andere(n), op elke eerste vrijdag van de maand, staan telkens in het teken van een ander thema. Op vrijdag 2 maart staat een ouderwetse spelletjesochtend op het programma met bijvoorbeeld Rummikub, Yahtzee, sjoelen en Mo nopoly. Belangstellenden zijn wel kom in de Crea-zaal van De Kristal van 10.00 tot 12.00 uur; deur open om 9.30 uur. De toegang bedraagt 2,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van De Kristal of in het NessCafé. Voor meer informatie: 010-2862760 of baliekristal.sba@buurtwerk- alexander.nl. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27