ZUIDPLAS 3? VAN DER HAMMEN Meer openbaarheid over ontwikkeling Zuidplaspolder Gemeente pakt Zuidplasdag groots aan Rituelen rondom water en vuur Vrouwen bridgen Ambulances vrij baan op busbaan HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 FEBRUARI 2012 3 De Lions Club Zevenhuizen bedankt: Cl (KM) Wals Het Mekka Wijn en Versspecialiteiten Loon- en aannemersbedrijf W.N. Dijkshoorn Gemeente Zuidpias Recreatieschap Rottemeren Deze ruimte is beschikbaarg$u V(X)r de ondersteuning tijdens onze advocatm Koek en Zopie activiteit. Wij denken graag met u mee, ook als het moeilijk wordt! www.notariszevenhuizen.nl 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen of Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle. Zuidpias - Onder druk van de gemeenteraad besloot wethouder Rinus Bos man tijdens de gemeenteraadsvergadering van 14 februari om meer open heid te gaan geven over de ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. Een be sloten vergadering over dit onderwerp op 6 maart wordt daarom ook deels openbaar gemaakt. Door Erwin van 't Hof Enkele weken geleden vond er een besloten vergadering plaats over de Zuidplaspolder. De fracties van D66 en Trots op Nederland stelden tijdens de gemeenteraadsvergade ring vragen naar aanleiding van deze beslotenheid. Ferry van Wij nen (TON): "De ontwikkeling van de Zuidplaspolder is iets wat alle inwoners van de gemeente aangaat en meer openheid van het college wordt zeker op prijs gesteld." In dit standpunt konden alle fracties zich vinden. Wethouder Bosman gaf aan meer openheid te geven, maar wel goed in beraad te wil len gaan over de mate waarop de informatie toegankelijk wordt voor iedereen. De wethouder ontkende dat er een interne worsteling is ontstaan over wat nu wel en niet naar buiten ge bracht kan worden. "Worstelen is een groot woord, we denken goed na over hoe we het beleid voor de inwoners zo transparant mogelijk kunnen maken," zei Bosman. De eerder besloten bijeenkomst ging voornamelijk over de kosten die gepaard gaan met de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Bosman:"De gemeente is op dit moment nog in gesprek met enkele private partij en. Het is nog niet verstandig om alle kaarten op tafel te leggen. We vonden het wel belangrijk om de gemeenteraadsleden te informe ren over de huidige verwachte kos ten." De door Bosman genoemde private partijen zijn aannemers en projectontwikkelaars die interesse hebben getoond in een stukje ont wikkeling van de Zuidplaspolder. Een andere reden voor geheim houding is de Regionale Ontwik kelingsorganisatie Zuidpias (ROZ) waar naast de gemeente Zuidpias, ook Gouda, Waddinxveen, Rotter dam en de provincie Zuid-Holland deel van uitmaken. Bosman: "Tus sen al deze partijen vindt nog steeds intensief overleg plaats. Ik kan daarom nog geen harde uit spraken doen in het openbaar Wel gaf de wethouder aan dat het overleg momenteel goed verloopt. "Natuurlijk zijn er nog menings verschillen, maar ik heb er alle vertrouwen in dat we daar gewoon uitkomen." Vorige week gaf de wet houder in een interview met deze krant aan dat er in ROZ-verband wordt uitgegaan van de bouw van 7000 woningen, verspreid over de komende acht jaar. De gemeente Zuidpias wil echter hooguit 3500 woningen bouwen vanwege de huidige slechte huizenmarkt. Verwacht wordt dat tijdens de openbare vergadering op 6 maart a.s meer bekend wordt gemaakt over de koers die Zuidpias wil gaan varen. "Het college gaat inventa riseren welke onderwerpen open baar besproken kunnen worden en welke nog te gevoelig zijn", aldus Bosman. "Waarschijnlijk zal de ver gadering daarom deels openbaar zijn en voor een deel besloten." Zuidpias- De gemeente pakt dit jaar flink uit voor de Zuidplasdag. Zater dag 7 7 maart barst er in sporthal De Kleine Vink een feest los voor alle leeftijden. Het doei: meer eenheid in de gemeente. Wethouder Jan Ver beek: "Deze dag moet de verbonden heid tusseh de dorpen bevestigen. Door Erwin van 't Hof "De Zuidplasdag moet een feest worden voor alle bewoners van de gemeente," vertelt wethouder Jan Verbeek enthousiast. "In vorige ja ren was het vooral een feest voor iedereen die zich inzet voor vrijwil ligerswerk. Dit jaar willen we hen weer in het zonnetje zetten, maar ook een groot aantal inwoners op het feest verwelkomen." Met name de jeugd is in de avonduren de doel groep. "De Zuidplasdag sluit aan op het jaarlijks terugkerende NLdoet. Dit jaar is het thema daarvan de jeugd." De gemeente hoopt de jon geren van Zuidpias warm te ma ken voor de dag door het feest een coole en hippe uitstraling te geven. Verbeek:"lk ben langs alle scholen en sportverenigingen gegaan om over de Zuidplasdag te vertellen. De mensen weten dat het er is, en ik heb er het volste vertrouwen in dat het een succes gaat worden." Vanaf zes uur 's avonds gaan de deuren van De Kleine Vink open voor het publiek. Binnen is er enter tainment voor jong en oud. Welke artiesten optreden houdt de wet houder nog geheim. "Voor zes uur is er rondom de sporthal al genoeg te beleven," zegt Verbeek. "Vrijwil ligers staan er met kraampjes en er is muziek." De festiviteiten blijven niet alleen beperkt tot De Kleine Vink. "Inwoners van Zuidpias kun nen zich voor een groot aantal ac tiviteiten inschrijven. Zo worden er fietstochten georganiseerd met een gids die de deelnemers langs allerlei mooie plekken van Zuid- plas leidt en daar dan over vertelt." Moordrecht - De dames van Troef Vrouw kwamen woensdag 15 febru ari bijeen voor de wekelijkse bridge avond. Op de eerste plaats eindigde het koppel Nel Berghout en Christine de Kwaadsteniet met 63,75; tweede werden Corrie Husselman en Mar- got de Jong met 62.50, op de derde Als het feest dit jaar een succes wordt, wil de gemeente het concept de komende jaren verder gaan uit breiden. Verbeek: "Het is de eerste keer dat we het op deze manier gaan doen. Uiteindelijk is het de bedoe ling dat het elk jaar weer een stukje gaat groeien. Ook gaan we het feest de komende jaren steeds in een an der dorp organiseren." Wanneer het feest geslaagd genoemd kan worden is voor de wethouder niet te meten in bezoekersaantallen. "We gaan er geen quotum aan hangen. De sfeer moet gewoon goed zijn. Het is meer een gevoelskwestie dan één van dro ge cijfers en daar moet het ook om gaan tijdens het feest. Een goed ge voel voor de inwoners van Zuidpias." Voor meer informatie en de moge lijkheid om in te schrijven voor acti viteiten is te vinden op: www.zuidplasdag.nl. plaats eindigden Riet Dirkzwager en Ina van Adrichem met 60.00 en Ton Huijsmans en Mieke Pieterse wer den vierde met 51.25. Regio - De Provincie Zuid Holland geeft als eerste wegbeheerder in Nederland ambulances toestem ming om gebruik te maken van alle busbanen op provinciale wegen. De Provincie loopt hiermee vooruit op toekomstige wetgeving. Mochten ambulances tot nu toe alleen met zwaailicht en sirene gebruik maken van de busbanen, met de ontheffing mag een ambulance altijd over de busbaan rijden. Een belangrijke voor uitgang, die in het voordeel is van de beschikbaarheid van ambulances en voor het comfort van de patiënt. De vraag om ambulancezorg neemt jaarlijks toe en het aantal beschikba re ambulances groeit niet. Dit vraagt dus om een zo efficiënt mogelijk ge bruik van ambulances. Het gebruik van busbanen helpt om ambulances op tijd op de juiste plek neer te kun nen zetten, zodat de aanrijdtijd van ambulances altijd zo kort mogelijk is. Nog een belangrijk winstpunt is het comfort van de patiënt. Het remmen en optrekken met een ambulance Moordrecht - De commissie Vor ming Et Toerusting houdt woensdag 22 februari om 20.00 uur in de Stee aan de Boerderijlaan 2 een leer- avond over rituelen rondom water en vuur. Rituelen spelen een be langrijke rol in religieuze tradities. In hoeverre hebben we rituelen en beelden nodig? Welke christelijke rituelen en symbolen rondom water en vuur zijn er? zijn vragen die aan de orde komen. door De Haij van der Wende NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100. 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 - 63 16 11 Ambulance RAD Hollands Midden op de busbaan. (foto:Arie van Dijk) kan voor een zieke of pijnlijke pa tiënt heel vervelend zijn. Nu via de busbaan gereden kan worden kan het vervoer nog geleidelijker worden uitgevoerd. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3