Sanitiem Arbeco 9 1 J Berber en Femke naar kwartfinale Nationale Voorleeswedstrijd Dierenvriend met vrije tijd gezocht Badkamer renovatie in één dag Gemeente moet meer zorg besteden aan verontreiniging Bosloeatie Uziet het goed! HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 FEBRUARI 2012 9 Atag ketel A244C 1599,- Op alle badmeu bels 20% korting Verbouwing in eigen beheer 3D tekening op groot scherm Offerte is altijd vrijblijvend Door Monique Bosboom In Hart van Holland trof mij het be richt 'opnieuw asbest aangetroffen op voormalige Bosloeatie'. Dit geeft mijn inziens aan dat de gemeente onzorgvuldig omgaat met locaties waar in het verleden bedrijfsactivi teiten zijn geweest. Gelukkig zijn er verontruste burgers die zo af en toe eens op de locatie rondsnuffelen en zaken aan de kaakstellen. Ook zijn er zeker mensen die weten wat daar op die locatie is gebeurd in het ver leden. Het is van het aller grootste belang dat degene die dit weten zich gaan roeren om in de toekomst problemen voor te zijn. Ik denk dan bijvoorbeeld aan het uitbreken van ziekten zoals kanker. Van diverse locaties is bekend dat er kankerverwekkenende stoffen in de grond zijn aangetroffen, maar onder het mom van: er is geen geld voor Regio - De Dieren Centrale is dagelijks aan het werk om vermiste en gevon den dieren weer terug te krijgen in de eigen vertrouwde omgeving. De orga nisatie is al enige tijd op zoek naar nieuwe vrijwilligers; naar mensen die zich het lot van vermiste en gevonden dieren en hun eigenaars aantrekken en zich er voor willen inzetten om zoveel mogelijk dieren weer thuis te krijgen. saneren, het boeltje wordt afge dekt. En zo is of wordt het een bron van besmetting. Ik zet ook mijn vraagtekens bij de woningen aan de Wethouder Kreft- laan hoek Eendrachtsdijk in Zeven huizen. In de jaren '70 zijn daar zogenoemde afbouwwoningen ver rezen en de grond er onder, was vroeger weiland, opgehoogd met grond die was opgebaggerd uit de bosgracht. Was deze baggerspecie soms ver vuild? Bewoners in deze omgeving vragen het zich af. Waarom? Omdat in de loop der jaren diverse personen kanker hebben gekregen waarvan vier dodelijke afloop. Zou u ook wil len weten of u nog veilig woont? C.M. Molenaar Zevenhuizen De vrijwilligers kunnen het admi nistratieve werk vanuit hun eigen huis verrichten. Zij dienen hiervoor te beschikken over een computer en over veel vrije tijd. Na een uit gebreide inwerkperiode is de vrij williger het aanspreekpunt voor de regio. Er worden geen dieren opge vangen. Omdat het werk veel tijd en aandacht vraagt, is het niet direct geschikt voor belangstellenden met een (part-time) baan. Voor meer informatie: 0186-601199. Regio - In verband met asfaltwerk- zaamheden wordt de afrit Gouda (11) van de A12 richting Utrecht (rechts), tijdelijk voor alle verkeer afgesloten van dinsdag 28 tot woensdag 29 fe bruari van 21.00 tot 05.00 uur, van woensdag 29 februari tot donderdag 1 maart van 21.00 tot 05.00 uur en van donderdag 1 tot vrijdag 2 maart van 21.00 tot 05.00 uur. In verband met het zagen van lus sen wordt de afrit Bleiswijk (8) van de A12 richting Utrecht (rechts), tijdelijk voor alle verkeer afgesloten van donderdag 1 maart 23.00 uur tot vrijdag 2 maart 05.00 uur. Het verkeer wordt in beide gevallen ter plaatse omgeleid. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws.nl. toverdrank' van Roald Dahl. Een stukje uit het boek 'Echt toveren' van Truus van de Waarsenburg werd voorgelezen door Iris Molenaar en Nanda Eikelenboom las uit 'Fleur Humeur redt de wereld' van Megan McDonald. Na deze deelnemers werd het voor lezen onderbroken voor een pauze. De enige jongen'in het voorleesge zelschap, Jonathan Vollmuller las uit 'De avonturen van Pietje Bell' van Chris van Abkoude. Renske Burger las een stukje uit 'Nerd Alert' van Marion van Coolwijk en Amber Vink 'De droom van Lena Lijstje' door Francine Oomen. Als een na laat ste was Berber Bakker aan de beurt, ze las voor uit 'Floor is Smoor' van Marjon Hoffman en Femke de Wolf las als laatste deelnemer een pas sage uit het boek 'Polleke' van Guus Kuijer. Berber Bakker leest voor. Aan de jury de taak om twee win naars aan te wijzen. De jury sprak alle kandidaten positief toe en gaf hen tips mee voor verbetering. Ber ber Bakker van t Reigersbos uit Zevenhuizen en Femke de Wolf van de Koningin Beatrixschool uit Wad- dinxveen hadden de jury het meest overtuigd. Van den Hoven over Ber ber: Je las heel duidelijk met een leuke stembeleving, het publiek zat ademloos te luisteren. Over Femke zei Van den Hoven: Je hebt prima gelezen, de humor in het verhaal kon je goed overbrengen. Berber en Femke reageerden blij. De anderen waren allemaal zó goed aldus een verraste Berber en Femke die een oorkonde en een boekenbon als ca deau ontvingen. In maart gaan Femke en Berber meedoen aan de kwartfinale in Schoonhoven. De deelnemers van de voorleeswedstrijd. Waddinxveen - In de bibliotheek werd woensdag 15 februari de voor ronde gehouden van de Nationale Voorleeswedstrijd. Tien schoolkam pioenen van basisscholen uit Moor drecht, Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen en Bodegraven na men het in deze ronde tegen elkaar op. "Ik ben een beetje zenuwach tig maar gelukkig zijn mijn moeder, zusje Alice en vriendinnen Manon en Marloes meegekomen", meldde schoolkampioen Iris Molenaar voor dat de voorleeswedstrijd begon. Jeugdbibliothecaris Els Boersma hield een korte toespraak en stelde de drie juryleden voor: Carla van den Hoven, Ria van Halem en de win nares van de voorleeswedstrijd van vorig jaar, Lisa Konijn. De meegekomen supporters luister den aandachtig naar de schoolkam pioenen die voorlazen uit grappige en spannende boeken. Annabel de Man beet het spits af met een stukje uit het boek 'De naam van dit boek is geheim' door Pseudonimus Bosch. Marieke Koetsier las voor uit 'Het achtste groepie tegen het soepie' van Jacques Vriens en Anisha de Vries uit 'Joris en de geheimzinnige 1 Compleet geïnstalleerd. Vraag naar de voorwaarden Actie loopt t/m 17 Maart •Mrr/n Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur O I Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9