klikken Oudheidkamer open Computercursussen voor beginners en gevorderden Hornbach kan voorlopig starten met bouwmarkt Nieuwerkerkse winkeliers schenken kasgeld aan lokale goede doelen Over 'Bekroonde vrouwen' Oecumenische avondgebeden voor Pasen Mannenkoor start 9 maart repetities Waarom bedekken vrouwen hun hoofd? HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 FEBRUARI 2012 11 Raad van State - uitspraak Koffie-uurtje Reumafonds zoekt collectanten Zingen in kerk synagoge Hoge opbrengst collecte Hersenstichting dus klik snel naar:. www.hartvanholland-online.nl Borduurwerk van huisjes aan wat nu de Vrijheidslaan heet. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJs sel (HVN) is zaterdag 3 maart open van 14.00 tot 17.00 uur. Te zien is de nieuwe wisselexpositie 'Vlijt van vroeger' met merklappen en ander borduurwerk uit eigen bezit en uit bruiklenen. Een voorbeeld van het laatste is een borduurwerk van D. Ververs-Tobé met de vijf arbeiders woningen, die de gemeente in 1901 bouwde aan de Hoofdweg (daar nu Vrijheidslaan geheten). Als altijd zijn er ook nieuwe aanwinsten. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 6a in de monu mentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer infor matie: 0180-312228. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor belangstellenden voor een computercur sus bestaat de mogelijkheid zich op te geven voor de eerstvolgende begin nerscursus of de cursus voor gevorderden. Deze cursussen worden gegeven in het PCOB Lescentrum-Nieuwerkerk aan de Vijf Boeken. In het leslokaal, voorzien van mo derne laptops, worden cursussen en workshops gegeven op verschillende niveaus. De cursus voor beginners bestaat uit zes bijeenkomsten van 2.5 uur, evenals de vervolgcursus. Aan de orde komen tekstverwerking (Wordpad), e-mail, downloaden, bestandsbeheer, gebruik usb-stick. Daarnaast is er veel aandacht voor diverse internettoepassingen (zoek machines, webwinkels, social media et cetera). De eerstvolgende beginnerscursus wordt gehouden op de woensdagen 14, 21 en 28 maart en 4, 11 en 18 april van 9.30 tot 12.00 uur. Ook is er nog plaats voor de vervolgcursus op de dinsdagen 13, 20 en 27 maart en 3, 10 en 17 april van 9.30 tot 12.00 uur. Er worden workshops van één of twee dagdelen voor fotobewerking (Picasa) en fotoboeken maken (Al- bel li) gehouden. De groepsgrootte bedraagt maximaal tien deelnemers met drie deskundige vrijwilligers als begeleider. De prijzen bedragen ongeveer 10,- euro per bijeenkomst. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-312783 of ans.joopver- have@telfort.nl Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Raad van State is niet ingegaan op het verzoek van bouwmarkt Gamma om de vestiging van bouwmarkt en tuincentrum Hornbach aan de Laan van Avantgarde te blokkeren. De Raad maakte dinsdag 21 februari bekend niets te voelen voor schorsing van het bestemmingsplan waarmee de vestiging van Hornbach mogelijk wordt ge maakt. Woordvoerders van Hornbach ver klaarden al eerder dat direct wordt begonnen met de bouw zodra de Raad van State het plan niet schorst. Overigens moet de Raad nog wel met een definitiefoordeel komen in deze zaak. Hornbach kon al beginnen met de bouw op grond van een in 2006 verleende bouwvergunning en ont heffing. Maar die bouw is dus uit gesteld. Met het nieuwe bestem mingsplan wordt naast de vestiging ook een extra overkapping mogelijk gemaakt. Gamma maakte bezwaar tegen het bestemmingsplan, omdat dit Horn bach teveel mogelijkheden biedt. Bovendien gelden nu veel strengere regels voor de vestiging van een bouwmarkt en tuincentrum dan in 2006. Als daaraan was getoetst, was de vestiging van Hornbach nu misschien niet mogelijk geweest. De Raad constateert echter dat ook aan de nieuwe regelingen wordt voldaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derenadviseur Mattanja van Ou denaarden nodigt senioren in Nieu werkerk aan den IJssel uit voor een koffie-uurtje op donderdag 1 maart van 14.30 tot 15.30 uur in De Bata vier aan de Batavierlaan. Senioren kunnen elkaar voor de gezelligheid ontmoeten, maar ook vragen stellen aan de ouderenadviseur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ingrid Mul-Kluck organiseert de collecte voor het Reumafonds die van 12 tot en met 17 maart gehouden wordt. Zij is op zoek naar mensen die een paar uur beschikbaar zijn om zich in te zetten voor reumabestrijdinig. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316135 of vrijwilli- gers@reumafonds.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Henk de Jong heeft dinsdag 21 februari vier cheques van 1800,- euro uitgereikt aan instellingen die zich inzetten voor de Nieuwerkerkse samenleving. Na het opheffen van de Ondernemers Vereniging Nieuwerkerk (OVN) per 1 januari, zat er nog 7200,- euro in kas. Winkeliers van Reigerhof, Dorrestein en Oude Dorp, maar ook OVN-leden buiten deze winkelcentra dragen zo hun steentje bij aan de lokale goede doelen Stichting Zuidpias Helpt, Care for Kids, Speeltuinvereniging IJssel- kids en het hospice IJsselThuis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de christelijk-maatschappelijke vrou wenbeweging Passage komt do minee Kruger donderdag 8 maart vertellen over zijn boek Bekroonde vrouwen. Aanvang 20.00 uur in het Hervormd Kerkelijke Centrum, J.A. Beijerinkstraat 53. Niet-leden beta len 2,50 euro. Voor vervoer kan men bellen naar 0180-312402. De vijf oefenavonden onder leiding van Gerard Lange vinden plaats in kerkgebouw De Bron. De 'kaar tenbak' van het koor telt ongeveer vijftig namen. Maar nieuwkomers blijven welkom. Gezongen worden hebreeuwse liederen uit de Oost- Nieuwerkerk aan den IJssel - Mannenkoor Nieuwerkerk hervat vrijdag 9 maart om 20.00 uur de repetities. Op 22 april 's morgens zingt het koor in de Bethelkerk in Barendrecht en op 4 mei 's avonds werkt het mee aan de herdenkingsbijeenkomst in de Synagoge van Delft. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen worden iedere woensdag om 21.00 uur avondgebeden gehou den in Kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16. Deze gebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbel lezing en gebed. Het thema voor dit jaar is: 'met ontferming bewogen'. De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St. Josephparochie en de Protestantse Gemeente. Vanavond, 29 februari is het thema 'de ander ontmoeten'; op 7 maart 'bewogen worden'. Europese joodse traditie. Behalve op de repetities wordt thuis 'digi taal' geoefend. Wie belangstelling heeft kan bellen met Rien Mourik, telefoon 0180-314419, wie aarzelt komt op 9 maart gewoon luiste ren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Over dit onderwerp geeft mevrouw Vogelsang van het Textiel Research Centrum op internationale Vrouwendag, donder dag 8 maart, een lezing voor Vrou wen van Nu. Het gebruik dat vrouwen hun hoofd en haar bedekken, vooral in de islamitische gemeenschap, is Nieuwerkerk aan den IJssel - De collecte van de Hersenstichting heeft in Nieuwerkerk 5.146,- euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bij drage. Voor meer informatie www.hersenstichting.nl of 0180-317911. een veelbesproken onderwerp maar er wordt weinig gezegd over hoe vrouwen, binnen allerlei religies en culturen, nu eigenlijk hun hoofd be dekken. Vogelsang licht een tipje van de sluier op in dorpshuis de Batavier, Batavierlaan 4, aanvang 10.00 uur, de toegang is vrij. mag

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11