Mont Blanc eerste stap in bereiken van dak van de wereld Robuust tweepersoonsbed op rommelmarkt Opbrengst collecte Amnesty International Koffie-uurtje Lak aan veiligheid Zevenhuizen www. odonhoogendoor nnl HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 29 FEBRUARI 2012 13 Gymnastiek Onderlinge wedstrijden Oss be Fit Spreekt de kerk wartaal? Odon Hoogendoorn Zevenhuizen - Martin Kortlever houdt van sporten, vooral van het beoefenen van extreme sporten. Op dit moment heeft hij één doel voor ogen en dat is het beklimmen van de Mount Everest. In mei 2014 hoopt hij op het hoogste punt van de aarde te staan. Om dit te bereiken heeft Kortlever een plan op gesteld. De eerste stap in dat plan komt steeds dichterbij: in juli van dit jaar moet de Mont Blanc bedwongen worden. Door Job van der Plicht Met ruim 4800 meter is de Mont Blanc één van de hoogste bergen van Europa. Kortlever heeft al ver schillende bergen beklommen, maar deze hoogte heeft hij nog niet be reikt. "Met twaalf jonge mensen willen we deze berg gaan beklim men. Voor veel van de klimmers is met het bereiken van de top van de Mont Blanc het einddoel behaald, maar ik wil nog meer", vertelt Kort lever. Met de bergen die beklommen gaan worden, steunt Kortlever tevens goede doelen. Voor de Mont Blanc is dit de stichting van marathon schaatser René Ruitenberg: René Kids Centre. Zone des doods Na de Mont Blanc wil Kortlever nog twee andere bergen beklim men voordat de Mount Everest aan de beurt is. In februari 2013 hoopt hij voor drie weken af te reizen naar Zuid-Amerika om in het Andesge- bergte de Aconcagua te beklimmen. Met een hoogte van bijna zeven duizend meter lijkt het alsof deze berg al dicht in de buurt komt van de Mount Everest, die nog eens ruim 1800 meter hoger is, maar volgens Kortlever is het verschil tussen deze twee bergen echter nog aanzienlijk: "Op iedere honderd meter die je dan hoger komt, moetje weer helemaal acclimatiseren. En vanaf 7900 meter bereik je de 'zone des doods'. Daar ben je volledig op jezelf aangewe zen en kan je geen hulp van anderen krijgen." Om te wennen aan deze grote hoog ten heeft Kortlever van Katja Staart jes, de eerste Nederlandse vrouw die de top van de Mount Everest be reikte, het advies gekregen om ook de Cho Oyu - in mei 2013 - te gaan beklimmen. Deze berg ligt, net als de Mount Everest, in het Himalay- agebergte. Conditie Om zijn conditie op peil te houden sport Kortlever tien tot twaalf uur in de week, verspreid over zes da gen. "Ik fitness, fiets en loop hard," aldus Kortlever, "ook loop ik wandel tochten met een zware rugzak om te oefenen voor het beklimmen van bergen." Om zijn klimvaardigheden te onderhouden beklimt Kortlever samen met zijn zoon Cees-Jan elke week een klimwand in Bergschen- hoek. Zijn zoon gaat ook mee wanneer de Mont Blanc deze zomer beklommen wordt. Kortlever: "Ik vind het leuk om samen dingende ondernemen en bezig te zijn. Ook is het fijn om een familielid bij je te hebben. Dat zal met het beklimmen van de Mount Everest soms best moeilijk zijn, dat je je familie mist, want dan kan je zeventig dagen van huis zijn." Geen twijfel Bang dat het niet gaat lukken is Kortlever niet. "Ik vind het een uit daging om te zien wat mijn lichaam aankan. En wanneer ik voortijdig moet afhaken, zal dat even moeten bezinken. Dat zal een gevoel geven alsof het uit is met je verkering." De angst die zijn vrouw soms heeft kent de bergbeklimmer niet. "Ik sta er voor de volle honderd procent achter. Als ik ook maar één procent je zou twijfelen zou ik er niet aan beginnen", eindigt de ambitieuze Kortlever. Martin Kortlever hoopt in juli de Mont Blanc te beklimmen, als onderdeel van zijn weg naar de top van de Mount Everest. Het College houdt hardnekkig vast aan haarstandpunt dat de Zuidplas- weg veilig is. Het begrip 'duurzaam' is verworden tot net zo'n nietszeg gende modekreet als enkele jaren terug 'eco'. Aan mooie woorden heeft de Zevenhuizenaar niets, wel aan veiligheid. Wethouder Hazele- bach stelt met het college dat het 'een kwestie van wennen' is. Wen nen? Dit is absolute minachting van de bewoners van Zevenhuizen en van de gebruikers van de Zuidplas- weg. Aan een verkeerssituatie moet je niet wennen. Elke situatie moet met één oogopslag volkomen dui delijk zijn. Wennen impliceert datje ook fouten kan/mag maken. Als wethouder Hazelebach had ge steld, dat er voorlopig geen geld is om een gevaarlijke weg aan te pas sen dan had ik daar meer begrip voor gehad dan voor het standpunt wennen!' Nee, het college maakt zich druk om bermen, die bijgehouden moe ten worden. De fase die ik al eerder aankondigde 21 december 2011), Zevenhuizen - De rommelmarkt van de hervormde kerk aan de Wilgen laan 2 pakt zaterdag 3 maart flink uit. Vanwege de voorjaarsopruiming zijn er veel spullen van zolders ge komen en ingeleverd. Zo is er een robuust grenen tweepersoonsbed binnen gekomen en een leuk aan- hangwagentje voor achter een auto. Maar er is meer: spellen, kinder speelgoed, boeken, antiek, huis houdelijke artikelen, bloempotten en snuisterijen. Belangstelling is er altijd voor elektrische apparatuur, fietsen en kleinmeubelen. Er is van (foto: Henk van Dongen) alles om de tuin een lente-aanzien te geven en ook de 'graaibakken' staan weer opgesteld, ledereen is welkom van 9.00 tot 12.00 uur. namelijk dat de diepe wielsporen zouden worden vol gestort met puin, is zojuist begonnen. De zwarte bagger naast de wegranden wordt afgegraven en de geulen worden gevuld met een mix van gebroken puin en cement. In wezen wordt de Zuidplasweg met dit lapmiddel verbreed en komt er letterlijk uit te zien als een echte boerenweg. De kans voor trucks om te kantelen of te scharen is verminderd, maar zonder rijstrookaanduiding en met blokstrepen te ver uit de kant blijft het gevaarlijk. Om over de nachten maar te zwijgen op deze onverlichte weg waar door die slechte blokbe- lijning niet is in te schatten waar de verharding eindigt. Zal ook wel een kwestie van 'wennen' zijn. Tip voor wethouder Hazelebach: "Houdt eens een verkeerstelling buiten de kerst vakantie!" De Zuidplasweg zal pas veilig zijn, als ze er net zo uit ziet als het stuk weg voorbij de nieuwe rotonde. H. van Dongen Zevenhuizen - De onlangs gehouden collecte voor Amnesty International heeft in Zevenhuizen 1073,65 euro opgebracht. De organisatie bedankt Zevenhuizen - Ouderenadviseur Tessa Roos nodigt senioren in Ze venhuizen uit voor een koffie-uur- tje op donderdag 1 maart van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamer- weg. Senioren kunnen elkaar voor de gezelligheid ontmoeten, maar ook vragen stellen aan de Oude renadviseur. gevers en de dertien collectanten voor hun bijdrage. Voor meer informatie: 020-7733834. Zevenhuizen - De jaarlijkse on derlinge wedstrijden van gym nastiekvereniging Oss be Fit worden zaterdag 3 maart vanaf 10.00 uur gehouden in sporthal Swanla. Naast turnwedstrijden is er om 10.40 uur een de monstratie van de kleuters, om 12.30 uur een voorstelling van Just Dance en om 14.30 uur een demo van de Working Class. Zevenhuizen - In de jeugd dienst die zondag 4 maart ge houden wordt in de hervormde kerk, staat het thema 'Spreekt de kerk wartaal?' centraal. An- dries Knevel vertelt over het thema. Muzikale medewerking wordt verleend door DeeVee uit Alphen aan den Rijn. De dienst begint om 19.00 uur. ledereen is welkom. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@>odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13