"We kunnen alleen maar dankbaar zijn" Parencompetitie Melissa en Adriaan zijn de beste voorlezers Gospelkoor Open Deur Dienst Afpersers en bedreigers opgepakt HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 29 FEBRUARI 2012 19 Echtpaar Weemhoff-Genuït zestig jaar getrouwd Jeu de Boules Smithuis troeft af Voorspeelavond viool Nieuwerkerk aan den IJssel - Wim en Hanny Weemhoff-Genuït kijken met dankbaarheid terug op zestig jaar huwelijk. Ze trouwden op 27 februari 1952 in Rotterdam; burgemeester Gert-Jan Kats ging maandag 27 februari langs om hen te feliciteren. Maandag was er een receptie; de bruiloft wordt in maart gevierd, op de verjaardag van meneer. Door Marianne Fortuin Bij de koffie met gebak vertelt het echtpaar over hun leven. Ze kre gen twaalf kinderen, zeventien kleinkinderen en twaalf achter kleinkinderen. Mevrouw is in 1930 geboren in Hïllegersberg, meneer in 1929 in Rotterdam-Zuid, maar groeide op in Rotterdam-Noord. Wim Weemhoff: "Mijn moeder liep huilend achter de kinderwagen met mij erin van Zuid naar Noord; ze kon daar niet wennen. Ik heb gewerkt bij Muller Et Co. aan de Westerlaan in Rotterdam. Daar be gon ik als assistent, daarna werd ik Hoofd Tariefzaken en tenslotte Hoofd Algemene Zaken. Ik kon al met 57,5 jaar stoppen. Ik heb het werk heel erg interessant gevon den." Mevrouw zorgde jarenlang voor de twaalf kinderen, maar is daarna niet stil gaan zitten: "Toen de kin deren de deur uit waren, viel ik in een gat. Ik werk nu al twintig jaar in Rotterdam-Crooswijk met Turk se vrouwen. Eerst was het evange lisatiewerk, maar ondertussen heb ik een heleboel subdoelen. Ik heb Turks geleerd en kom bij de men sen thuis. De Turkse vrouwen zeg gen wel eens: 'Jij hebt wel honderd kleinkinderen...." De gezondheid van beiden is goed, op de doofheid van meneer na. Hanny Weemhof: "We hebben vroeger heel veel gewandeld. Dan gingen we met de trein ergens naar toe en daar vandaan wandelen." Na zijn pensionering wilde meneer zich met modelbouw bezighouden, maar dat kwam er niet van. Het werd digitale fotografie. Ze wonen nu bijna twaalf jaar aan De Wilg, daarvoor woonden ze aan Gert-Jan Kats op bezoek bij diamanten bruidspaar Weemhoff. de Saksenrade. "In Rotterdam kon den we niet zo'n groot huis vinden voor ons gezin. Toen de kinderen weg waren, zijn we hier naar toe verhuisd. Mijn man miste de zol der en ik de tuin, vandaar dat we een caravan hebben gekocht. Daar gaan we regelmatig naar toe. We hebben daar een heel groot ter rein, met plaats genoeg voor de hele familie. En we gaan ook een paar keer per jaar met vakantie." Terugkijkend op zestig jaar zegt mevrouw: "We kunnen alleen maar dankbaar zijn!" Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJsselbridge werd woens dag 22 februari de derde avond van de derde parencompetitie gespeeld. Rens en Joop Ranft werden eerste in de A-lijn met 61.46%, tweede werden Joop de Fonkert en Paul Kor poraal met 60.16% en op de derde plaats eindigden twee koppels: Joop Daniels en Ruud Pel en Jos en Wim Lensen met 58.59%. In de B-lijn eindigden Ada van der Linde en Robert Jan Visser bovenaan met 59.82%, gevolgd door Marga Blok en Riet Scheele met 58.04 en op de derde plaats ex aequo Erna van Boheemen en Hansje Huibers en Joke Verschoor en Erna Aalberts met 56.25%. Alice van den Heuvel en Anneke Si mons werden eerste in de C-lijn met 58.93%, tweede werden Anneke en Hans de Jong met 57.44% en derde Riet Overgaat en Ada Suurbach met 56.85%. Eerste in de D-lijn werden Tonny Duvalois en Willy van der Sluis met 60.42%, tweede werden Truus Böhneen Bep Lenderink met 57.26% en derde Betty Vis en Jan Hilkhuysen met 54.94%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij het superprestige kampioenschap heeft Simon Smithuis zijn visite kaartje afgegeven. Van de vijftig deelnemers die zich zaterdag in schreven voor de eerste ronde van deze competitie won hij fraai. Het deelnemersveld speelde dit toernooi met wisselende teamleden die door loting werden geselecteerd. Daar door ontstaan gelijke kansen. De tweede tot en met de zesde plaats waren voor Willem Zwang, Jan van der Voort, Jan Kruit, Rob Brökling en Jan van Reeuwijk. Nieuwerkerk aand en IJssel - De leerlingen van viooldocente Mo nique van Leeuwen presenteerden zich dinsdag 21 februari tijdens een voorspeelavond in de aula van de muziekschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gos pelkoor 'His Voice' uit Alblasserdam zingt zondag 11 maart tijdens de Open Deur Dienst in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Het koor wordt be geleid door een vast combo bestaan de uit piano, basgitaar, slagwerk, trompet en synthesizer. Het reper toire is afwisselend, van rustige a ca- pella tot vlotte gospels. In de dienst gaat dominee Kees Kant uit Katwijk voor, organist is Cor de Haan. Krimpen aan den IJssel - Tijdens een spannende voorleesstrijd hebben negen schoolkampioenen van groep 7 en 8 uit Nieuwerkerk, Krimpen en Capelle aan den IJssel laten zien hoe duidelijk en boeiend ze een fragment konden voorlezen uit hun favoriete kinderboek. De negen schoolkampioenen maak ten het de jury knap lastig, maar tegen vijf uur kon na een geweldig leuke middag de uitslag bekend ge maakt worden. Melissa Custic van De Wingerd en Adriaan Koster van de Prins Willem Alexanderschool, beide uit Nieuwer- Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft dinsdag 21 februari in Rotter dam twee mannen uitRenesse en een uitZierikzee aangehouden op verden king van afpersing en bedreiging van een 64-jarige Nieuwerkerker. kerk aan den IJssel, werden de win naars. Melissa las voor uit het boek 'Sproetenliefde' van Mara Stoffels en Adriaan wist met het boek 'Joris en de geheimzinnige toverdrank' van Roald Dahl het publiek aan het la chen te krijgen. In maart nemen zij het in Schoonho ven op tegen voorlezers uit de regio. De mannen kwamen donderdag 16 februari bij de Nieuwerkerker aan de deur om 'zaken' te doen. Ze ver telden vervolgens dat ze iets uit het verre verleden wilden rechtzetten en bedreigden hem. De Nieuwerker ker werd gesommeerd om dinsdag 21 februari naar een hotel langs de A4 te gaan, vervolgens werd hij nog meerdere malen door de verdachten gebeld. De Nieuwerkerker heeft de politie gebeld en aangifte gedaan omdat hij vreesde voor zijn leven. De politie heeft dinsdag 21 febru ari gepost bij het hotel langs de A4 en zag de beide mannen. Omdat de Nieuwerkerker niet kwam opdagen zijn deze weggereden en hebben ze opnieuw telefonisch contact ge zocht waarbij zij lieten weten dat zij uit waren op geld. De mannen werden gevolgd door de politie en nadat ze nogmaals bij de Nieuwer kerker langsreden werden zij enige tijd later door het arrestatieteam in Rotterdam aangehouden De schoolkampioenen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19