Is snel afvallen met proteïnen en groenten ongezond? Fit en Fysio ondersteunt voetballers Moordrecht Anthuriumkwekers binnen regio bundelen De lente breekt aan bij krachten in Anthogether Van der Spek HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 FEBRUARI 2011 21 O fl/YUML* Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Van links naar rechts Gert-Jan Bac, Theo Oosterom en Klaas van der Spek. "Nee, mits de hoeveelheid op de persoon afgestemd is", zegtSjaan Rietveld, natuurgeneeskundig therapeut van de eiwittenafslankclub. "Proteïnen zijn onmisbare bouwstenen voor de constructie van ons lichaam.Het grootste deel van ons lichaam is opgebouwd uit proteïnen: hart, ogen, spieren, lever en nieren." Ketose: hoe en waardoor afvallen "Gedurende het proteïnedieet stellen we de pancreas op rust. Doordat we geen suikers meer op nemen, gaat het lichaam over in ketose, een volledig natuurlijk fy siologische reactie. Ketonenlicha- men hebben een bijzonder effect: geen hongergevoel, een energieker gevoel en een hoger concentratie vermogen. Ons energieverbruik kan men ver gelijken met een betaal- en spaar rekening. De suikers vormen de betaalrekening: zolang er geld op staat - suikers in ons lichaam aanwezig - zullen we geen gebruik maken van onze spaarrekening (vetten-proteïnen). Wanneer de betaalrekening helemaal leeg is, dan gaat men gebruik maken van de spaarrekening na 24 - 48 uur gaat men in ketose. Men eet als het ware het vet op dat rondom de organen ligt. Door de inname van proteïnen blijft de spiermassa be waard en wordt door een stabili satiefase het jojo-effect vermeden. De start voor een andere leefstijl is geboren. Begeleiding is essentieel." "Wie onze richtlijnen van het prote- inedieet volgt heeft gegarandeerd een mooi resultaat. Een gewichts verlies tot zes kilo per maand is ze- kerhaalbaar", meentSjaan Rietveld. Bij de eiwittenafslankclub is de be geleiding persoonlijk, de consulent heeft een 4-jarige HBO-opleiding fyto en voedingstherapie en is er kend door vele zorgverzekeraars. Er wordt niet gewerkt met voorver pakte zakjes, daardoor is het prote ïnedieet voor iedereen betaalbaar. De eiwittenafslankclub houdt we kelijks bijeenkomsten in Waddinx- veen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Gouda. Voor meer informatie of aanmel den: 06-13550427. De olijfbomen uit Spanje zijn wel heel bijzonder en meer dan vijftig jaar oud, met dikke stam, goed in het blad en tegen een scherp ta rief. Door dagelijkse aanvoer van karrenvrachten vol bloeiende tuin planten rechtstreeks vanaf de vei ling kan goede kwaliteit tegen een scherp tarief worden aangeboden. Naast genoemd aanbod zijn er ook winterharde palmen, rhododen drons, lavendel, campanula, vele fruitbomen enzovoort. Op de potten-afdeling is ook nieu we aanvoer van producten te zien; de potten worden aangeboden in diverse prijsklassen en soorten. Eigenaar Martien van der Spek laat weten dat het assortiment in de loop van de komende tijd nog verder uitgebreid zal worden met perkgoed, bloeiende planten en mediterrane planten. Voor wie ge lijktijdig groente, fruit, kaas en an dere voedingsmiddelen nodig heeft, staat in zijn verswinkel onder het motto 'veel voor weinig' een ver rassend assortiment beschikbaar. Sjaan Rietveld. Moordrecht - Voetbalvereniging Moordrecht (WM) heeft een sa menwerkingsovereenkomst geslo ten met Fit en Fysio Moordrecht. De leden van WM kunnen gebruik maken van de deskundigheid van deze praktijk aan de Sportlaan die onder andere is gespecialiseerd in sportfysiotherapie, geriatriefysio- therapie, lage rugklachten en di abetes mellitus. Bij WM wordt ie dere dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur een kosteloos sportspreekuur gehouden. Fysiotherapeut Miranda Arts is elke dinsdag op het complex van WM te vinden. "Alle leden kun nen bij mij terecht. Ik overleg met de trainers/technische staf welke spelers geblesseerd zijn, wat de status van de blessure is en maak een planning wie traint of aange past moet trainen. Indien nodig kan er binnen '24 uur een behan deling plaatsvinden." Voorzitter Ton Redegeld van WM juicht de samenwerking toe. "De profes sionele begeleiding wordt binnen onze club als bijzonder positief ervaren." Moerkapelle - Per 1 januari 2012 is een intensieve grootschalige samen werking tot stand gebracht tussen de drie grote anthuriumkwekers Spek Flowers, Kwekerij Oosterzon en Bac anthuriums uitMoerkapelle. Schaalver groting, efficiëntie en samenwerking om klanten als grootwinkelbedrijven en winkelketens beter van dienst te kunnen zijn, waren belangrijke pijlers onder het idee om de nieuwe telersvereniging te starten en daarmee een totaalassortiment van 42 verschillende soorten anthuriums te vormen. Onder de nieuwe bedrijfsnaam An thogether gaat een totale teeltop pervlakte van twaalf hectare schuil die zorgt voor een opbrengst van zo'n tien miljoen anthuriums op jaarbasis. Het brede aanbod van kwalitatieve topproducten onder exotische namen als onder andere Black Queen, Calore, Meander, Simba enzovoort wordt voorname lijk via de veiling aangeboden aan groothandel en retail en gaat in speciale Efficiency Boxen voor ver transport per vliegtuig de wereld over, van Amerika tot Australië. Door de zeer lange houdbaarheid van de anthurium is deze bloem bij uitstek geschikt om in boeketten te verwerken. Eén van de mogelijkhe den van Anthogether is dan ook het vervaardigen van variërende boe ketten, op verzoek van de afnemers in combinatie met phoenixblad. Zevenhuizen - Een bezoek aan de tuinafdeling van Van der Spek aan de Bredeweg is beslist de moeite waard. Direct bij binnenkomst van deze bij zondere winkel komt het voorjaar de bezoeker tegemoet. Een kleine greep uit het brede assortiment: kleurrijke primula's, violen, helleborussen, een enorme collectie potten, bollenarrangementen in diverse manden of bak jes, diverse kruidenplanten, perkgoed, potgrond, wijnvaten uit Frankrijk, olijfbomen uit Spanje, maar ook groenteplanten voor hobbytuinders en particulieren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21