De IJssel uitgeschakeld in kwartfinale RSB beker Open Podium Moordrecht Klassiek Activiteiten Zorgcentrum Moerdregt Make My Day 8 maart live in De Tap Speeltuin Thorbeckeplein 'als beste getest' Harpstage Knappe uitzege op UVS HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEUWERKERK] 22 FEBRUARI 2012 23 - Voetbal Voetbal Moordrecht pakt punt in degradatiestrijd Koffie-uurtje Expositie Aad de Wit Waterpolo Heren NieMo uitgebekerd Twitteren in bieb Moordrecht - Veelvuldig bekerwinnaar van de Rotterdamse Schaakbond Ro- kado uit Nieuw-Beijerland was de tegenstander van De IJssel in de kwartfi nale van het bekertoernooi. De wedstrijd ging verloren met 1,5-2,5, uitscha keling dus voor De IJssel. Léon Jacobse en Frank Visser verloren hun partij en Pim te Lintelo speelde remise. Het volle punt werd behaald door Hans Lodeweges. Clubcompetitie Arie Macdaniël nam het in de club competitie op tegen Gerard van der Wouden. Het werd een gelijk op gaande strijd die eindigde in een pionneneindspel met voor ieder een paard waarin beiden geen winst kansen meer zagen. Ad Multem won eenvoudig van Sjaak in 'tVeld. Rien Duine moest vaststellen dat de schaakkracht van Lotte van der Wouden al maar toeneemt. Meer dan een puntendeling zat er niet in. Een uitstekend resultaat van de sterkste dame bij De IJssel. Ook remise in de partijen van Pane Vink tegen Aad van der Meer, Teus Boere tegen Stefan Lipschart en Frank Penders tegen Casper de Pij per. Winstpartijen waren er voor Mick van den Berg tegen Leen Boonstra, Jan van den Dorpel tegen Willem Schouten en Arie Macdaniël junior tegen Marian Schoonerwoerd. In een inhaalwedstrijd voor het Zil veren Dame toernooi won Ronald Mandersloot met 7-2 van Aad van den Berg. Alleen bij het snelschaak moest hij de eer aan zijn tegenstan der laten. De nummer één positie op de ranglijst is nog steeds stevig in handen van Pim te Lintelo. Tweede staat Frank Visser en op de derde plaats Léon Jacobse. Moordrecht - Pianist Kees Hoogen- doorn verzorgt woensdag 7 maart om 14.30 uur een optreden. Het repertoire bestaat uit goed in het gehoor liggende klassieke muziek van diverse componisten, leder een is welkom; vooraf aanmelden is niet nodig. De toegang bedraagt 2,- euro voor leden van Comfort a la Carte; niet-leden betalen 2,50 euro. Uit eten in eigen huis Op donderdag 29 maart kunnen senioren uit Moordrecht 'uit eten' in Centrum Moerdregt. In restau rant De Kroon wordt vanaf 17.00 uur een menu geserveerd, waarbij gekozen kan worden uit de diverse gerechten. Leden van Comfort a la Carte betalen 17,30 euro; niet-le- den 18,40 euro. Contant betalen op de avond zelf; pinnen is niet moge lijk. Reserveren kan tot maandag 5 maart bij de receptie van het cen trum of via 0182-373844. Centrum Moerdregt is gevestigd aan Land voor Water 3. Nieuwerkerk aan den IJssel - De deels Nieuwerkerkse band Make My Day treedt donderdag 8 maart op in café De Tap. Make My Day was eerder bekend onder de naam Kjoet, maar door enkele wisselingen in de bezetting heeft de band voor een nieuwe naam gekozen. Take Buis is de nieuwe zanger van de band (naast zangeres Merel Bakker) Moordrecht - Moordrecht Klassiek houdt zaterdag 3 maart om 19.30 uur haar laatste concert van het sei zoen, het Open-Podiumconcert. Bij dit concert is het podium beschik baar voor groepjes uitvoerenden op het gebied van muziek, proza, poë zie, beeldende kunst, dans en ballet. Tijdens het concert kunnen de schil derijen van Wil de Vries bewonderd worden. Publiek is welkom om getuige te zijn van deze culturele avond in het gebouw van Harmonie Kunst na de Arbeid, Sportlaan 5. De toegang is vrij, er wordt een bijdrage gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Voor meer informatie: www.moordrechtklassiek.nl. mogelijkheden. Daarvoor hadden de kinderen een speciaal testfor mulier ontworpen. Het speeltuin- tje aan het Thorbeckeplein kwam als winnaar uit de bus: vooral 'de supergrote schommel' viel in de smaak. Moordrecht - De kinderen van BSO Het Gruttonest hebben in de voorjaarsvakantie veel buitenac tiviteiten gedaan en genoten van de beginnende lente. Zo hebben ze de verschillende speeltuintjes in Moordrecht getest op speel- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse harpstudente aan het Rotterdams Conservatorium (CODARTS) Suzanne Zijderveld loopt een paar maanden stage bij de Stichting Nieuwerkerkse Mu ziekschool bij harpdocente Reinilde Zevenbergen. De muziekschool ziet het als haar taak studenten ervaring te laten opdoen in het geven van muzieklessen aan kinderen en vol wassenen en kennis te laten maken met het werkveld. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een winterstop van vier weken, stond de ploeg van trainer Peter den Otter voor de taak geen verdere achterstand op te lopen en weg te blijven van de fatale degradatiestreep. Onder aanvoering van een excellerende Xander van der Veeke bleef de poort voor UVS gesloten en scoorde de ploeg na rust zelfs tweemaal. en Bram Haftka de nieuwe drum mer. Frans Peelen (sologitaar) en Jos Kroon (slaggitaar) verzorgen als vanouds de Nieuwerkerkse inbreng. Make My Day maakt swingende pop- en rockmuziek met nummers vanaf de jaren '50 tot heden. Van af 21.00 uur zijn belangstellenden welkom voor swingende avond in café De Tap aan de Dorpstraat 58. Het eerste doelgevaar in de wed strijd kwam in de eerste minuut van de kant van UVS maar Nieuwerkerk kwam met de schrik vrij. Daarna kwam er evenwicht in de wedstrijd en beide ploegen kregen kansen op de openingstreffer. Na rust kwa men de Leidenaren er minder aan te pas. Nieuwerkerk werd in de 62e minuut beloond met een ver diende voorsprong. Remco Langer- veld ging op rechts op avontuur en legde terug op Godwin Falix die net iets te ver was doorgelopen om uit te halen. UVS onderschepte maar precies in de voeten van Christiaan Sprengelmeijer die zich niet be dacht en met een bekeken schui ver van zo'n twintig meter de UVS doelman kansloos liet. In de 68e minuut gooide Falix met een prima actie en dito schot de wedstrijd vroegtijdig op slot. UVS probeerde de aansluittreffer te forceren, maar de achterhoede onder leiding van aanvoerder Van der Veeke stond als een huis en gaf nauwelijks kansen weg. Nieuwerkerk kwam in de slot fase niet in de problemen en nam drie punten mee terug. Moordrecht - Moordrecht speelde zondag 26 februari in de thuiswedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Teylingen met 0-0 gelijk. Moordrecht - Ouderenadviseur Tessa Roos nodigt senioren in Moordrcht uit voor een kof fie-uurtje op dinsdag 6 maart van 13.30 tot 14.30 uur in De Zespunt aan de Molenlaan. Se nioren kunnen elkaar voor de gezelligheid ontmoeten, maar ook vragen stellen aan de Ou derenadviseur. Moordrecht/Waddinxveen Een expositie van het werk van beeldend kunstenaar Aad de Wit uit Moordrecht, met als thema 'de paardjes van Aad de Wit' is tot eind maart te bezichtigen in restaurant Ak keroord aan het Akkeroord 1 in Waddinxveen. Voor meer informatie: www.aaddewitkunst.nl en www.akkeroord.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/ Moordrecht - Na Heren 1 is ook Heren 2 uit de beker ge wipt. ZPC Rotterdam 3 toonde zich in het Polderbad sterker dan de reserves van NieMo: 4-8. Tot en met de derde peri ode kon Heren 2, met Erik van Leeuwen in de rol van speler wegens personele problemen, nog in het spoor blijven van Rotterdam. In het vierde part werden zonder linkspoot Ger- rit van -de Kamp opnieuw te veel overtalsituaties onbenut gelaten door de thuisploeg. Eindstand: 4-8. Coach Meivin Blokland zag een paar spelers te individueel spelen tijdens de diverse manmeersituaties, wat de tweede keus onnodig de kop kostte. Moordrecht - Bibliotheek de Groene Venen organiseert in al haar vestigingen een presenta tie over Twitter. Wat is dit nu precies en, nog belangrijker, wat kun je ermee? Stagiaires van de Goudse Waarden ver tellen wat Twitter is en leggen de deelnemers uit hoe men er zelf mee aan de slag kan. Na afloop van de presentatie is er gelegenheid tot het stellen van vragen. In de vestiging in Moordrecht zijn belangstel lenden welkom op zaterdag 10 maart om 10.30 uur. De toe gang is vrij. Vooraf aanmelden is gewenst. Voor meer informatie: www. bibliotheekdegroenevenen.nl j p OD1 N.'vMICa

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23